Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszelkiego rodzaju teksty informacyjne o właściwościach leczniczych ...

TEMAT: Marihuana sprawia, że ból staje się znośny.

Marihuana sprawia, że ból staje się znośny. 10 lata 2 tygodni temu #1

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Marihuana sprawia, że ból staje się znośny.



Brytyjscy naukowcy przekonują, że marihuana nie zmniejsza bólu, ale pozwala człowiekowi nie zwracać na niego uwagi. Wyniki ich badania opublikowano w czasopiśmie "Pain".

Badacze z University of Oxford odkryli, że THC, główna substancjapsychoaktywna marihuany, redukuje aktywność części mózgu, odpowiedzialnej za emocjonalny składnik odczuwania bólu, jednak ma mały wpływ na ośrodki rzeczywiście związane z nasileniem nieprzyjemnego wrażenia.

Oznacza to, że ludzie po zażyciu THC nie doświadczają zmniejszenia bólu (jak w przypadku przyjęcia opiatów), lecz zobojętnienia i zdystansowania w stosunku do niego.

W dodatku ulga w cierpieniu nie jest udziałem każdego człowieka w równym stopniu, a niektórzy w ogóle nie reagują na uśmierzające działanie marihuany.

- Marihuana wydaje się nie działać jak konwencjonalne środki przeciwbólowe. Niektórzy ludzie reagują naprawdę dobrze, inni wcale lub nawet źle - przyznaje dr Michael Lee, główny badacz.

Naukowcy śledzili reakcje mózgowe u mężczyzn, którym podano placebo lub 15 mg THC w tabletce, a następnie wtarto w nogę jeden z dwóch rodzajów maści: obojętną lub z zawartością kapsaicyny (związku występującego w papryczce chilli), wywołującej pieczenie.

- Odkryliśmy, że ludzie po zażyciu THC na ogół nie deklarowali żadnej zmiany dotyczącej siły pieczenia, ale w mniejszym stopniu przejmowali się bólem - podsumowuje Lee.


źródło: nauka.newsweek.pl/marihuana-sprawia--ze-bol-staje-sie-znosny,99974,1,1.html
Ostatnio zmieniany: 9 lata 8 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Bongjour

 
 
 

Marihuana sprawia, że ból staje się znośny. 10 lata 2 tygodni temu #2

  • GrowFather
  • GrowFather Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 86
  • Zebranych lumenów: 121
Też zauważyłem że konopia dobrze tłumi ból, ale przy np bólu głowy lub zęba gdy zioło przestaje działać ból powraca z zdwojoną siłą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Marihuana sprawia, że ból staje się znośny. 10 lata 2 tygodni temu #3

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Nie każdy strain działa przeciwbólowo. Niektóre mogą nawet spotęgować ból - np. jak kolega wyżej napisał ból zęba. Na ten ból jak na razie nic mi nie pomogło prócz ketonalu, do którego musiałem się zmusić... Northen Light x Shiva podobno działa na ból zębów...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany