Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę?

Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę? 9 lata 1 miesiąc temu #1

  • Kumaty
  • Kumaty Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 40
  • Zebranych lumenów: 55
  •  

  •  

Wiele osób wie, jak to jest być pijanym i zjaranym jednocześnie, a uczucie to często nazywane jest “combo” – czyli mieszanka alkoholu u marihuany. Ale czy wiesz, co się dzieje, kiedy pijesz alkohol i palisz marihuanę jednocześnie?

Po pierwsze: Marihuana zawiera THC (tetrahydrokanabinol), który oddziałowuje na receptory kannabinoidowe w mózgu. Alkohol ma wpływ na centralny układ nerwowy. “Próbowanie porównania tych dwóch substancji jest jak porównanie jabłek do pomarańczy”, mówi Gary Wenk, profesor psychologii i neurologii z Ohio State University.

U osób, które wypiły sporą dawkę alkoholu, poziom THC w osoczu krwi był prawie dwukrotnie większy.

Badania stwierdzają, że osoby, które paliły marihuanę i pili alkohol miały prawie dwukrotnie większy poziom THC w osoczu krwi w porównaniu z ludźmi, którzy palili trawkę i wypili drinka z placebo. Dodatkowo, stwierdzono, że pod wpływem alkoholu, haj przychodzi szybciej, a badani ocenili go jako subiektywnie “lepszy”.

Alkohol może wywołać zmiany w naczyniach krwionośnych, które zwiększają wchłanianie THC. Dowiedziono również, że efekty wywołane marihuaną są intensywniejsze pod wpływem alkoholu.

Ostatnie badania z Duke University wykazały, że młode szczury pod wpływem etanolu i THC były mniej skłonne do zwiedzania/przemieszczania się niż te pod wpływem THC lub alkoholu. To samo badanie wykazało również, że dorosłe szczury poddane kombinacji etanolu i THC miały więcej kłopotów z zapamiętywaniem nowych obiektów w porównaniu do szczurów, które dostały tylko jedną z substancji.

Zrodlo: Faktykonopne.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Kimbo Slice, FightLapa, techacjusz

 
 
 

Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę? 9 lata 1 miesiąc temu #2

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Osobiscie należę do goracych zwolenników symbiozy tych dwóch używek :cheer:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę? 9 lata 1 miesiąc temu #3

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Jak przedmowca , 6 pak zywca i sztunia palonka. Idealne imprezowe kombo. Nie palcie jak sie upiliscie nazbyt , zle sie to konczy tzw bad trip po trafce :sick: i usciski z muszla klozetowa czule sam na sam :blink:
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez Kimbo Slice.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Dexter, Chuck

 

Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę? 9 lata 1 miesiąc temu #4

  • Chuck
  • Chuck Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • 4:20
  • Posty: 361
  • Zebranych lumenów: 545
  •  

  •  

piwo + mj = <3 jeśli wszystko będzie z umiarem.

wódka + mj = never (jak yebaq napisał to się źle kończy, nic miłego... wiem z własnego doświadczenia ) :D



Pozdro
Give me the sun I'll give you the buds
I don't have gun so don't call the caps

Pozdro
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez Chuck.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę? 9 lata 1 miesiąc temu #5

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Piwko + kilka buchów i kolejne browarki na popitkę; dla mnie świetne połączenie chociaż na trzeźwo tez przypalam choc ostatnio coraz rzadziej.
Popijanie alko mocniejszych dawek (ciastko, nalewka) prowadzi wcześniej czy później do wywrotki kołami do góry więc w tym duecie znacznie ostrożniej ;)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę? 9 lata 1 miesiąc temu #6

  • Sandacz
  • Sandacz Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • Padlinożerca!!!
  • Posty: 1096
  • Zebranych lumenów: 2454
  •  

  •  

mi tam wódka czy burbon nie przeszkadza przy paleniu czasami jest ciezko sie ogarnac :bongo:
a pozniej na badaniach wychodzi zawartosc krwi w thc jest zaskakujaco wysoka heheh
Masz jedno życie, nie zmarnuj jego!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: techacjusz

Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę? 9 lata 1 miesiąc temu #7

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Głównie chodziło mi o to, że jak już pijemy i upijemy się dość znacznie , 3 buchy z lufki choćby potrafią zepsuć całą imprezę . Jak jesteśmy tylko lekko wstawieni działanie alkoholu i trawki faktycznie działa synergicznie na siebie , jedno wzmacnia działanie drugiego . Ja bynajmniej tak mam, że w trakcie libacji alkoholowej unikam palenia , chyba że zacznę po paru piwach (bądź paru 50tkach) bo wtedy wiem, że jeszcze przetrwam . Ale zdarzyło mi się, że trawka zepsuła mi imprezkę . Człowiek na błędach się uczy . Wszystko jest dla ludzi , ale trzeba znać umiar.
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez DIESEL.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę? 9 lata 1 miesiąc temu #8

  • techacjusz
  • techacjusz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 54
  • Zebranych lumenów: 74
coś w tym jest skoro thc się rozpuszcza w alkoholu to ma jakieś "powiwanictwo" do siebie przez co lepiej się w krwi rozpuszcza i jest wyższe stężenie przynajmniej tak to sobie bym wytłumaczył. Ale dla mnie to nie idzie w parze bo można się porobić konkret i później nawet się nie pamięta tego palenia a że należe do umysłowych hehe to wole się poshizować z paleniem w domu przy jakimś ciekawym zajęciu no chyba że tak piwko dwa i :bongo: to też co innego
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Co się dzieje, kiedy jednocześnie pije się alkohol i pali marihuanę? 9 lata 1 miesiąc temu #9

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Do piwka a nawet kilku to palenie jest wskazane, do wódki i napojów 40% raczej odradzam.
Zawsze kończy to sie rzyganiem a kapa jest nie do ogarnięcia.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany