Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany 9 lata 1 miesiąc temu #1

  • Kumaty
  • Kumaty Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 40
  • Zebranych lumenów: 55
  •  

  •  

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany




Zarzuty od przeciwników marihuany, że jej używanie przez dorosłych powoduje poważne szkody są nieuzasadnione i niesprawdzone. Tak twierdzi jeden z wiodących naukowców od marihuany.

Przemawiając ostatnio w American Association for Advancement of Science (AAAS), dr Igor Grant przyznał: “Nie ma dowodów na długoterminowe szkodliwe skutki u osób dorosłych.”

Powinien wiedzieć co mówi. Grant w ciągu swojej kariery był autorem wielu artykułów na temat skutków zdrowotnych, w tym raportu z 2003 r., w którym stwierdził, że długotrwałe używanie marihuany nie było związane z “istotnymi i szkodliwymi skutkami konopi indyjskich na wydajność neuropsychologiczną.”

Grant był także dyrektorem Kalifornijskiego Uniwersytetu Centrum Badań Medycznej Marihuany, w którym nadzorował wiele badań klinicznych oceniających bezpieczeństwo palenia marihuany.

“Na podstawie obecnie dostępnych danych nie jest możliwe do utrzymania to, że marihuana nie ma żadnej wartości medycznej, lub że brakuje informacji na temat bezpieczeństwa jej stosowania.”

Przemawiając podczas tegorocznego spotkania AAAS, Grant powiedział, że długotrwałe palenie konopi może być związane z zapaleniem oskrzeli. Ostrzegł jednak, że rzekome powiązania między marihuaną i występowaniem zaburzeń takich jak schizofrenia nie zostały stwierdzone. Ostrzegł również, że zarzuty, jakoby marihuana miała uszkadzać mózg “są bardzo słabe w tej chwili.”

Nie da się ukryć, że marihuana może mieć pozytywny wpływ na mózg człowieka. Ostatnie badania dowodzą, że składniki zawarte w konopiach indyjskich powodują neurogenezę, czyli tworzenie się nowych komórek mózgowych. Niedawne badania sugerują też, że nawet codzienne palenie jointów nie ma negatywnego wpływu na płuca. Czyżby wszystkie złe rzeczy, które mówiono o trawce były kłamstwem? Wygląda na to, że tak.

Zródło: faktykonopne.pl/nie-ma-dowodow-na-dlugoterminowe-negatywne-skutki-palenia-marihuany/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Bongjour, Chmura

 
 
 

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany 9 lata 1 miesiąc temu #2

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

...ja to już to od dawna wiedziałem. Przeprowadzałem takie badania w liceum. Wyjątkowo skrupulatnie :bongo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Kumaty, Freshak

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany 9 lata 1 miesiąc temu #3

  • komercja
  • komercja Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 50
  • Zebranych lumenów: 21
dziwne, mam kilku znajomych którzy palą od kilku lat dzień w dzień praktycznie i na prawdę ciężko jest z nimi pogadać o czymkolwiek. pewno nie tylko ja mam takich znajomych. :whistle:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany 9 lata 1 miesiąc temu #4

  • LfWEED
  • LfWEED Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 171
  • Zebranych lumenów: 189
twierdzisz,że nie można z nimi nawet porozmawiać a przecież muszą całkiem nieźle funkcjonować w społeczeństwie skoro stać ich na to jaranie bo sam pale od dobrych kilku lat i wiem ile to kosztuje miesięcznie:d pomijając już $ wydane na zaspokojenie gastro i oczywiście stracony czas rano na kiblu^^ pozdro dla miłośników dobrego jedzenia^^
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany 9 lata 1 miesiąc temu #5

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

Od kilku lat palą swój temacik?Czy komercję :evil:
Ja nie mam takich znajomych.Miałem za to znajomych; kochajacych alko, speedy, heroinę.
Część już umarła na śmierć. Z nimi napewno już się nie dogadasz.
Z tymi co sądzą, że nadal żyją tez cieżko.




...szkoda, że nie jarał dzień w dzień
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany 9 lata 1 miesiąc temu #6

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

jointtaster napisał:
Od kilku lat palą swój temacik?Czy komercję :evil:
Ja nie mam takich znajomych.Miałem za to znajomych; kochajacych alko, speedy, heroinę.
Część już umarła na śmierć. Z nimi napewno już się nie dogadasz.
Z tymi co sądzą, że nadal żyją tez cieżko.




...szkoda, że nie jarał dzień w dzień

Joint pale cannabis codziennie od przeszło 2 lat i nie miałem przerwy nawet jednego dnia
Chcesz ze mną porozmawiać ? Nie mam problemu z nawiązywaniem kontaktów praca czy czymkolwiek innym
Wiec masz kolegów jakiś niedorozwiniętych hyhy


Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek, Chmura

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany 9 lata 1 miesiąc temu #7

  • Leo Messi
  • Leo Messi Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • RETIRED GROWER
  • Posty: 946
  • Zebranych lumenów: 1775
  •  

  •  

Blogoslanie ci ktorzy maja co nie co w spichlerzu a potrafia odmowic sobie. Najwazniejsze to robic sobie przerwy bo nic tak fajnie nie dziala jak ziola sciete kilka miesiecy wczesniej po dobrej konserwacji zapalone po kilku tygodniach bez dymu. Wiec jesli czujemy ze susz ktory wczesniej urywal glowe po fifce a teraz po lolku dziala srednio to jest znak ze trzeba troche odpoczac, albo zmienic odmiane do palenia. :D
Moral jest prosty i dobrze znany. Niech kazdy robi tak jak mu sie podoba zeby byl szczesliwy. Na mnie na przyklad fajnie wplywaly zawsze przerwy od palenia, nie byly to jakies cierpienia, a bardziej nerwowy osobnik moze na mega cisnieniu i wkurwiony chodzic. Wiec dla niego lepiej niech zapali bo jego zlosc emanuje dookola. :D
Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie ma dowodów na długoterminowe negatywne skutki palenia marihuany 9 lata 1 miesiąc temu #8

  • Chmura
  • Chmura Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • I AM PURE FORCE IN HUMAN FORM!
  • Posty: 744
  • Zebranych lumenów: 1126
  •  

  •  

Babys, nie skleiłeś chyba. Mój post był odpowiedzią na post komercji :evil:
i bronił zioła :rasta:
zestawiłem w nim znajomych którzy palili i takich, którzy woleli brnąć w inne używki...
"nie mam takich znajomych", którzy palą zioło i mają problemy z kontaktem ze światem.

Leo Messi mi też przerwy robią dobrze bo high jest później głębszy (pewnie oczyszczają się receptory).
Jednak tych przerw jakoś nie lubię :P :P :P
Zdecydowanie mając dostęp do bukietu różnych odmian (harem panien jeszcze lepiej brzmi) palenie staje się ciekawsze i bardziej satysfakcjonujące :rolling:
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez Chmura.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany