Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Podziel się ciekawymi filmami, co warto obejrzeć ...

TEMAT: Rotmistrz Witold Pilecki - Mój bohater

Rotmistrz Witold Pilecki - Mój bohater 9 lata 3 miesiąc temu #1

  • Dexter
  • Dexter Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • incoming...
  • Posty: 195
  • Zebranych lumenów: 382
Witold Pilecki to postać niezwykła. Przed wojną był oficerem kawalerii, odznaczonym za odwagę. W czasie wojny jego nazwisko stało się w Polsce synonimem wyjątkowego męstwa, a dziś jego nieprawdopodobna historia staje się coraz bardziej znana również za granicą. Po napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę w 1939 roku Pilecki schodzi do podziemia. Zostaje jednym z wyższych oficerów Armii Krajowej. Docierają do niego niepokojące historie o obozie Auschwitz, w którym zamyka się Polaków i Żydów. Pozwala się więc aresztować, by samemu tam trafić jako więzień o numerze 4859. W ramach swojej misji wywiadowczej sporządza alarmujący raport, który dostarczono aliantom. Ci jednak odrzucają go jako nieprzekonujący. Pilecki próbuje przetrwać w obozowej rzeczywistości i ostatecznie udaje mu się uciec. Później walczy z hitlerowcami na ulicach Warszawy podczas powstania. Ponownie schwytany, wychodzi na wolność dopiero po zakończeniu wojny. Patriotyzm każe mu kontynuować walkę -- tym razem z nowymi sowieckimi panami Polski -- jako szpieg. Po raz kolejny zostaje złapany i uwięziony. Szczęście go opuszcza i po pokazowym procesie zostaje rozstrzelany przez komunistów, którzy wymazują jego nazwisko z kart historii. O jego zasługach, heroicznej postawie i tragicznych losach zaczyna się mówić dopiero po upadku komunizmu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Rotmistrz Witold Pilecki - Mój bohater 9 lata 3 miesiąc temu #2

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

Prawdziwy szacunek. A tak BTw: moze ktos z Was lubi bawic sie grafika i ma super pomysly w tematch patriotycznych to zapraszam do mnie na priv. :)
Boże, użycz mi pogody ducha....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0

Rotmistrz Witold Pilecki - Mój bohater 9 lata 3 miesiąc temu #3

  • Dexter
  • Dexter Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • incoming...
  • Posty: 195
  • Zebranych lumenów: 382
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc temu przez Dexter.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: prometeusz

 

Rotmistrz Witold Pilecki - Mój bohater 9 lata 3 miesiąc temu #4

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Tyle lat minęło a ja widzę że swiat sie wcale nie zmienia na lepsze.
Ciekawe kiedy 'nasze' media zaczna mówic/pisac o śmierci Generała Petelickiego którego dopadł tak zwany Polski seryjny samobójca...
Gość mówił jak jest, nie zapraszały go po pewnym czasie zadne mainstreamowe media. Dziś już go z nami nie ma.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc temu przez Pingwin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Dexter

Rotmistrz Witold Pilecki - Mój bohater 9 lata 3 miesiąc temu #5

  • Dexter
  • Dexter Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • incoming...
  • Posty: 195
  • Zebranych lumenów: 382
No niestety Pingwinku... taki mamy klimat w tej polszy
Nie tyle w mediach powinni o nim wspominać a w szkołach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rotmistrz Witold Pilecki - Mój bohater 9 lata 3 miesiąc temu #6

  • RadnyCybuch
  • RadnyCybuch Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 19
  • Zebranych lumenów: 26
A ja na pewno nie doszukuję się bohaterów w wojsku i milicji za czasów komuny. Jak wiadomo nie można było zajść wysoko bez koneksji i wypełniania zasad owych grup, które jak wiadomo były często nawet odrażające dla człowieka z zasadami.
Do tego w zależności od grupy kreuję się różnych bohaterów którymi najczęściej są wyżej postawieni wojskowi zapominając tym samym o ludziach którzy są niżej w hierarchii wojskowej lub społecznej. W końcu sama AK miała krew niewinnych ludzi na rękach dokonując rzezi cywilów.

Co ciekawe Petelicki inwigilował środowiska polonijne w USA i Szwecji a jego zostanie na stanowisku tylko ukazuję, że tak naprawdę w Polsce nic się nie zmieniło w wojsku i policji po upadku PRL.

Nie chcę wzbudzać kontrowersji bo mnie to wcale nie bawi, ale daleko mi do wielbienia kogokolwiek poznając choć trochę świata i historii bez demagogi i populizmu szczególnie w Polsce.

A jak już miałbym kogoś wspomnieć z czasów drugiej wojny światowej to byłby to Jerzy Iwanow-Szajnowicz który był naprawdę niezłym freakiem. ;]
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany