Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Utrzymywanie odpowiedniego ph , sprawi iż porosną pożądne krzaki sprawdź dlaczego!

Utrzymywanie odpowiedniego ph , sprawi iż porosną pożądne krzaki sprawdź dlaczego! 9 lata 4 miesiąc temu #1

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar
Bongdziorno ;)

Wiecie co ? tak patrzyłem po fotorelacjach(out) i wiecie do jakiego wniosku doszedłem ? , że nawozy odgrywają drugoplanową rolę natomiast PH jest kluczem do sukcesu a dlaczego tak twierdzę to opiszę niżej i spróbuję Was przekonać do tego , zobaczymy czy Mi się uda :D

Może zacznę od czego się zaczęło takie moje myślenie a no od tego , że wszystkie fajne krzaki Naszych growerów , które na prawdę porosły fajnie nie mały zbytnio takowych problemów :)

Jeżeli odwiedzamy raz na jakiś czas spota to jeśli dokona się zblokowanie ph to one automatycznie przychamowywują z wzrostem , i jeżeli , przyjmiemy , że takie przystopowanie miało tydzień w miesiącu to biorąć pod uwagę iż uprawiamy ok.6 miesięcy to mamy ponad miech wzrostu w plecy :woohoo: a nawet jeśli łącznie przystopowały by na 2 tygodnie to chyba pisać nie muszę ile taka 1,5-2m konopia przykoksi w tym czasie :whistle:

A ph , jest przez większość olewane - bardziej stawiamy na nawozy i bostery ( nie mówię , że to niema znaczenia ale to tak jakby mieć zupkę 5 minutówkę ale nie mamy wody hehe :D zjeść można ale czy tak samo smakuje i jest prosta do zjedzenia?:P - może nie najlepiej ująłem to metaforycznie , ale wiecie o co Mi chodzi ;)) chcecie przykład z moejej autopsji ?
spójrzcie ino na tą fotę z mojej relki :

przyjrzyjcie się plantom ze skrajnie lewej i prawej strony , wyglądają ok prawda? pokazują złe ph ale są zdrowe i każdy powie , że są okay :D , żeby to wytłumaczyć posłużę sie tabelką , która znalazłem w poście Alien'a :

spójrzcie na te przyswajalności - azot ciągnie bez problemu bo , żeby go zablokować to ph musiało by spaść poniżej 5,5 ...więc jest zieloniutka ale resztę ciągnie na minimalnych "obrotach" a to , że po jakimś czasie podlałem organiką (która nie zakwasza bardziej gleby) lub posypałem popiołem to wróciło spowrotem do normy i było okej.
Ale gdybym na bierząco utrzymywał odpowiednie PH to na pewno moje plony były by % większe jak bardzo? tego nie wiem ale jak pisałem wyżej na pewno by przykoksiła dużo bardziej.

Jak się Wam podoba moje odkrycie? ja powiem Wam , że w następnym sezonie stawiam na dbałość o PH i wtedy zobaczymy jak to będzie wyglądać w praktyce tak na 100% ;)

Pozdro Coca. :joint:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Utrzymywanie odpowiedniego ph , sprawi iż porosną pożądne krzaki sprawdź dlaczego! 9 lata 4 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Jakoś nie mogę wychwycić puenty z Twoich przemyśleń Cocain :> Będziesz sypał popiół częściej, jak chcesz regulować pH i mierzyć wartość tego parametru jak reagować jak będzie za nisko; jak za wysoko?
Moje krzaki nie wapnuje w ogóle podczas uprawy, natomiast dolomit leci jesienią i na wiosnę i tyle. Nie reguluje pożywki; nawozy leję na "oko" i nie często a więc biorą sobie z gleby co im potrzebne i tam jest pogrzebany klucz sukcesu :D

Lekka, przewiewna i żyzna gleba bez nadmiaru wody i ładnie porośnie nawet bez szczególnej troski o nawożenie. Partyzantka na takich terenach udaje się świetnie. Sypanie dolomitu na siłę, gdy nie ma oznak chorób czy niedoborów nie ma najmniejszego sensu a do tego ciężkie to strasznie i trzeba daleko nosić :) Dużo też zależy od wody do podlewania i kwasowości opadów. nie ma złotej reguły każdy grower ma inne, specyficzne warunki.
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: GOLABek

Utrzymywanie odpowiedniego ph , sprawi iż porosną pożądne krzaki sprawdź dlaczego! 9 lata 4 miesiąc temu #3

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar
Koza napisał:
Jakoś nie mogę wychwycić puenty z Twoich przemyśleń Cocain :> Będziesz sypał popiół częściej, jak chcesz regulować pH i mierzyć wartość tego parametru jak reagować jak będzie za nisko; jak za wysoko?
Moje krzaki nie wapnuje w ogóle podczas uprawy, natomiast dolomit leci jesienią i na wiosnę i tyle. Nie reguluje pożywki; nawozy leję na "oko" i nie często a więc biorą sobie z gleby co im potrzebne i tam jest pogrzebany klucz sukcesu :D

Lekka, przewiewna i żyzna gleba bez nadmiaru wody i ładnie porośnie nawet bez szczególnej troski o nawożenie. Partyzantka na takich terenach udaje się świetnie. Sypanie dolomitu na siłę, gdy nie ma oznak chorób czy niedoborów nie ma najmniejszego sensu a do tego ciężkie to strasznie i trzeba daleko nosić :) Dużo też zależy od wody do podlewania i kwasowości opadów. nie ma złotej reguły każdy grower ma inne, specyficzne warunki.

jesli sadzisz xxx razy i wiesz ile czego dać i nie masz problemu z ph (co widać zreszta po planatch) to się nie dziwie , że jest ok :D ale weś mi podaj gdzie pisze ile dać popiołu?:D a nie moge nawalić na oko tyle żeby stykneło na całą uprawę bo popiół ma ph 12 :D to po blokuje je w drugą stronę :silly: a dolomit ma 7,5 więc też niema co go żałować kiedy worek po pare zł lepiej nie miec problemu z ph i dac plantom maxymalny rozwój :) teraz wiem co jaki czas podsypać żeby nie było problemu a w zasadzie zrobię tak , że dodam do gleby trochę i będę posypywał na wierzch tak aby było go widać w momencie kiedy deszcza go wmyją razem z sobą do gleby to znowu posypie na wierzch w ten sposób uzyskam stabilne ph - deszcz ma swoje ph i wymywając go do gleby tez zawsze będzie to się odbywało jednolicie.A w glebie ph 7 jest okej a to już jest sporo i przedawkowanie tym sposobem jak opisałem raczej jest niemożliwe bo sam deszcz ma chyba poniżej 6 ph? coś kiedyś takiego chyba widziałem :P

stabilizowanie pożywki an oucie niema znaczenia no bo jak- tam nie ma donicy 7 l więc ph pożywki i tak nic zbytnio nie zmieni :D to tak jakby się przejmować jedną kropla wody w morzu ;)

kumasz teraz czacze ?:D
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez LaCocaine.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Utrzymywanie odpowiedniego ph , sprawi iż porosną pożądne krzaki sprawdź dlaczego! 9 lata 4 miesiąc temu #4

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

No to podstawowa wiedza, że pH trzeba utrzymywać we właściwym poziomie, inaczej rośliny się blokują i nie przyswajają odpowiednich pierwiastków. Chyba, że się mylę? Czempionem nie jestem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Utrzymywanie odpowiedniego ph , sprawi iż porosną pożądne krzaki sprawdź dlaczego! 9 lata 4 miesiąc temu #5

  • Pancernik
  • Pancernik Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 13
  • Zebranych lumenów: 3
Szukajcie czarnoziemów, przez nie woda nie tak szybko nie przeleci jak przez piaszczyste gleby, dżdżownice też są dobrą oznaka(dużo próchnicy w glebie), jak pokrzywy rosną na spocie to ph będzie dobre.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 4 miesiąc temu przez Pancernik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany