Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Kiełkowanie w Hydro

Kiełkowanie w Hydro 10 lata 7 miesiąc temu #1

  • Haszczu
  • Haszczu Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Tańczący z Haszczami
  • Posty: 434
  • Zebranych lumenów: 129
Kiełkowanie w kostkach [ hydro / aero ]

To stosunkowo prosta opcja jednak niektórzy miewają z tym kłopoty - krok po kroku pokażę co i jak.
W zależności jakiego systemu używacie: Aero, DWC, Flood&Drain, NFT ...

I tak musicie zacząć właśnie od kostek wełny.

Potrzebne Graty to:

1. Kostki Wełny Grodan




2. Granulat ceramiczny ewentualnie keramzyt.
Polecam wymoczyć wygotować w roztworze o ph odpowiednim dla hydro,
Ja mam granulat ceramiczny.





3.Seedy tu akurat euforia z DP



4. Woda z RO


5. PH i EC meter




Zaczynamy zabawę


Z racji iż moje net poty są rozmiaru najmniejszego 50mm po włożeniu kulek rozmiaru ok 12mm nie zostaje zbyt wiele miejsca dla kostki a pasowało by żeby kostka z wełny z seedem była równomiernie otoczona kulkami z każdej strony. Musiałem przyciąć na swoje potrzeby.
Ostateczny wynik najlepiej użyć ostrego nożyka do tapet tnie wełnę ładnie i nie rozrywa.
Uzupełniamy netpota kulkami do połowy i dopasowujemy kostkę
Dokładamy kulek po bokach starając sie coby finalny efekt wyglądał mniej więcej tak




Seedsy wyjąłem z lodówki i moczyłem przez godzinę w wodzie o odpowiednim ph 6.0 można to pominąć i nie moczyć w ogóle.
Podlewamy nasze koszyczki wodą z moczenia bo ma już odpowiednie ph nadmiar otrząsamy pilnując coby cała konstrukcja się nie rozpadła i robimy dziurki na głębokość centymetra
Wkładamy nasze seedy do środka ja umieściłem je w szklarence do klonowania wylałem nieco wody na jej dno aby wilgotność była wysoka temperatura która w niej panuje to 23 stopnie po wstawieniu do boxa pod lampę.



Następnego dnia pojawiły się kiełki wyciągnąłem je aby pokazać ale nie polecam w tym grzebać dadzą sobie spokojnie radę jeśli zrobicie wszystko wg instrukcji. Dodam że używam wody z RO czyli demineralizowanej o ph 6.0 z dodatkiem BioEssentials od General Hydropnics - zestaw mikroelementów

Najdalej za dwa dni będę miał malutkie zielone szczęśliwe planciki gotowe do włożenia do mojego systemu.

Pozdrowienia
Tańczący z Haszczami
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez Haszczu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Whisky Haze, Gandalf, blokej, ZakreconyBlancik

 
 
 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany