Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Formuła Lucasa

Formuła Lucasa 10 lata 6 miesiąc temu #1

  • Kabi
  • Kabi Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 63
  • Zebranych lumenów: 62
Formuła Lucasa

Nawozy General Hydroponics z serii Flora strategia żywienia wg. Lucasa

G-M-B (Grow-Micro-Bloom)
0-5-10 – Dla wegetacji cykl (18/6)
0-8-16 – dla kwitnienia cykl (12/12)

Liczby powyżej odzwierciedlają ilość mililitrów (ml) nawozów: Flora Grow, Micro lub Bloom jakie używam na jeden galon (US płyn) pożywki.

Jak widzisz nie używam w ogóle Flora “Grow”, nie ma takiej potrzeby, Flora "Micro" Dostarcza odpowiednio wiele azotu.

Są dwie metody stosowania tej formuły:

1. Ubytki roztworu uzupełniasz czystą wodą o odpowiednim ph. Po dodaniu równej ilości wody do pojemności zbiornika ponownie dodajesz świeżą dawkę nawozów.

2.Uzupełniaj braki dziennie dodając 100% stężenie odżywki o skorygowanym ph. Powtarzasz ten zabieg bez spuszczania całej wody ze zbiornika dopóki PPM nie przekroczy dopuszczalnego poziomu.

Pomiędzy fazą wegetatywną a kwitnieniem powinieneś spuścić pożywkę ze zbiornika a potem przepłukać ( system i rośliny ) ( o ile to możliwe z Clearex'em ) aby usunąć nagromadzone sole, po czym przejść na drugi program żywienia. Zawsze wstrząsaj butelki z GH odżywkami przed użyciem!

Dla młodych roślin , dopiero zasadzonym w systemie hydro podaj 50% odżywki by zapobiec przekarmieniu kiedy są młode. Stopniowo zwiększaj jej stężenie przez następne tygodnie wraz z ich wzrostem aż do pełnego stężenia.

Formuła Lucasa była zaprojektowana do stosowania z R0 lub bliską 0 PPM wodą

Zauważ: Formuła Lucasa eliminuje konieczność stosowania soli epsom używanych jako suplement magnezu w większości klasycznych programów karmienia rekomendowanych przez producentów. Konopia potrzebuje dużo magnezu by przetrwać.

Flora Micro dostarcza azot i magnez w odpowiednich proporcjach wiec nie ma potrzeby stosowania Flora Grow i tylko trochę albo wcale miejsca na nią przed przekroczeniem maksymalnego akceptowalnego limitu PPM wynoszącego 1600 @ 0.7 conversion. ---> autor ma na myśli przeliczanie EC na TDS , sugeruje 2 metody : a) PPM =50%EC i b) PPM= 70% EC

Przeliczenie poziomów EC/TDS:

EC mS:
0-4-8: 946 µS
0-5-10: 1184 µS
0-8-16: 1894 µS

TDS @ przelicznik 0.5:
0-4-8 = 473 ppm
0-5-10 = 592 ppm
0-8-16 = 947 ppm

TDS @ przelicznik 0.7:
0-4-8 = 663 ppm
0-5-10 = 829 ppm
0-8-16 = 1326 ppm

Dodatkowy kalkulator - ( Dla zaawansowanych użytkowników )


Powiedzmy ze jedziesz na formule 0-8-16 i z przelicznikiem 0,7 ze zbiornikiem na 22 galony pożywki. Kiedy po raz pierwszy go napełnisz będziesz miał PPM około 1330. Po upływie tygodnia cześć wody wyparowało , część pobrały rośliny i teraz twoje PPM wynosi 947 PPM .
Musisz podnieść je zatem z 947 do 1330. Tutaj jest wzór:
((( cel [1330] – obecne[947]/ cel[1330] ) * 8ml * objętość zbiornika[22]

Dla przykładu:

((1330 - 947) / 1330) * 8 * 22
(383 / 1330) * 8 * 22
0.3 * 8 * 22 = 53 ml Flora Micro


53 ml Flora Micro, podwój to i otrzymasz 106 ml Flora Bloom. Wiec 53 ml Flora Micro i 106 ml Flora Bloom trzeba dodać do 22 galonów w zbiorniku aby z 947 przejść na 1330.

Używanie Flora Micro do WODY TWARDEJ

Eksperymentowałem z Flora Micro do WODY TWARDEJ jako substytutem dla GH Micro do miękkiej wody
Głównie z powodu mojej wody o PPM 350 i braku wystarczająco dużego RO filtru w tamtym czasie. Sprawdzało się to całkiem dobrze dla mnie, po prostu trzymałem pożywkę na PPM poniżej 1150 przy 0,5 przeliczniku i wszystko było dobrze.

Jedna rada , nie obniżaj pH w tej mieszance mikroelementy z Flora Micro do WODY TWARDEJ obniża pH w przeciągu 24 godzin, dla przykładu zmieszałem pożywkę o ph 6,2 a następnego dnia była na 5,6-5,8 po puszczeniu jej przez system przez jakiś czas. Jeśli bym obniżył pH do 5,7 przed włączeniem obiegu skończyła by na poziomie 4,8-5,2 dnia następnego.

Moje przypuszczenie jest takie iż Flora Micro do WODY TWARDEJ i jej mikroelementy buforowały zasadowy osad w mojej wodzie , nie robi tego jednak od razu jak kwas fosforowy.


źródło: gardenscure.com
bezpośredni link: >>>KLIK<<<
tłumaczenie: dudek11
"Everybody shut da fuck up!! There is some growing goin' on over here!!"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, F.B.I, Bongjour, ned4wed

 
 
 

Formuła Lucasa 10 lata 4 miesiąc temu #2

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Ciekaw jestem kiedy ta formuła została napisana?... przed czy po wypuszczeniu flora series w nowych butelkach. Bo jesli po, to jest bardzo uzasadnione bo moje grow zaczeły kuleć po nowej serii.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Formuła Lucasa 10 lata 4 miesiąc temu #3

  • stu
  • stu Avatar
art z 2004 więc pewnie przed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Formuła Lucasa 10 lata 4 miesiąc temu #4

  • Wild
  • Wild Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 148
  • Zebranych lumenów: 138
Z całym szacunkiem dla włożonej pracy ale tą formułę można streścić w jednym zdaniu:
"Dodawaj do wody jedną część Micro i dwie części Bloom, a nie dodawaj Grow"
z radą w drugim zdaniu:
"Dawkę zwiększaj w miarę rozwoju rośliny, albo po prostu na flo lej 50% więcej supli"

Ten Lucas to niezły bystrzak ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Formuła Lucasa 10 lata 3 miesiąc temu #5

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

FBI
zostalo to stworzone przed ich 'nowa' formula

a i lucas zmienil ta podana na troszeczke inna

orginalny watek jest na icmag'u
kekeke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany