Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Informacje i artykuły dotyczące tematyki powiązanej z Konopiami, uprawą ...

TEMAT: Rośliny psychoaktywne krótki opis

Rośliny psychoaktywne krótki opis 10 lata 4 miesiąc temu #1

  • Alien
  • Alien Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • ja tu tylko sprzatam
  • Posty: 1507
  • Zebranych lumenów: 2609
  •  

  •  

Spis niektórych roślin psychoaktywnych



AGARA (Galbulimima Belgraveana)







AGARA (Galbulimima Belgraveana) to wysokie drzewo lasów Malezji i Australii. W Papui, miejscowe plemiona robią napój przygotowywany z gotowanych liści i kory o nazwie ereriba. Gdy piją napój następuje gwałtowne odurzenie, ostatecznie wpadają w głęboki sen, podczas którego doświadczają wizji i fantastycznych snów. Dotychczas udało się wyizolować z tego drzewa około 28 alkaloidów i chociaż są to związki biologicznie aktywne, to nie poznano jeszcze ich psychotropowej zasady działania. Agara jest jednym z czterech gatunków Galbulimima i należy do rodziny Himontandraceae, rzadka rodzina związana głównie z magnoliami.



KWASHI (Pancratium trianthum)






KWASHI (Pancratium trianthum) - roślina jest używana jako psychoaktywna przez buszmenów z plemienia Dobe z Bostwany. Cebulka tej wieloletniej rośliny jest wcierana w nacięcie głowy, co wywołuje halucynogenne wizje. Nie znamy chemicznej zawartości tej rośliny. Z 14-stu innych gatunków Pancratium, głównie z Azji i Afryki, w wielu wyodrębniono psychoaktywne związki, przeważnie alkaloidy. Niektóre gatunki są mocnymi lekami nasercowymi. Pancratium należy do rodziny amarylkowatych (Amaryllidaceae).


MIĘTA TURKIESTAŃSKA (Lagochilus inebrians)







MIĘTA TURKIESTAŃSKA (Lagochilus inebrians) jest małym krzewem z suchych stepów Turkiestanu. Przez stulecia była środkiem odurzającym dla Tadżyków, Tatarów, Turkmenów, i plemion uzbeckich. Liście, zbierane w październiku, są przypiekane, czasami zmieszane z łodygami, owocami i kwiatami. Suszenie i magazynowanie uwalnia ich aromatyczny zapach. Aby zabić ich intensywną gorycz, dodawany jest miód i cukier.
Ceniona jako lekarstwo ludowe pojawiła się w ósmym wydaniu rosyjskiego lekospisu, tj. jako lek leczący dolegliwości skóry, tamujący krwotoki i działający uspokajająco na zaburzenia nerwowe.
Krystaliczny komponent wyizolowany z rośliny o nazwie lagochilina został potwierdzony jako aditerpen. Jednakże mechanizm powstawania efektów psychotropowych, które produkuje ta substancja nie jest do końca poznany. Istnieje jeszcze 34 inne gatunki Lagochilus. Gatunki rodziny mięt, Labiatae, pochodzą zazwyczaj z okolic centralnej Azji po Iran i Afganistan.



RUTA SYRYJSKA (Peganum harmala)






RUTA SYRYJSKA (Peganum harmala) {znana pod polską nazwą Ruta stepowa - przyp. tł. } rośnie od Morza Śródziemnego po północne Indie, Mongolię i Mandżurię. Wszędzie ma zastosowanie w medycynie ludowej. Jej nasiona znalazły zastosowanie jako przyprawa a owoce są źródłem czerwonej farby i oleju.
Nasiona posiadają znane halucynogenne alkaloidy, szczególnie harminę i harmalinę. Szacunek jakim darzą tą roślinę ludzie z Azji jest tak wyjątkowy, że może wskazywać to na dawne religijne zastosowanie w celach halucynogennych ale celowe użycie tej rośliny dla wywoływania wizji nie zostało dotychczas odnotowane w literaturze.
Rodzina parolistowatych, Zygophyllaceae, do której należy ruta stepowa obejmuje około dwa tuziny rodzajów rodzimych dla suchych części tropików i subtropików obydwu półkul.



KANNA (Mesembryanthemum expansum orazM. tortuosum)








KANNA (Mesembryanthemum expansum orazM. tortuosum) jest powszechną nazwą dwóch gatunków roślin północno-afrykańskich. Istnieją dowody, że jedna z tych roślin lub obydwie były używane przez Hotentotów w południowej Afryce, jako narkotyki wywołujący wizje. Więcej niż dwa wieki temu, odnotowano, że Hotentoci żuli korzenie kanny, albo channy, trzymając żuty materiał w ustach z następującymi skutkami: "Ich zwierzęce duchy się obudziły, ich oczy lśniły a twarze wykazywały śmiech i radość. Pojawiło się tysiąc przyjemnych pomysłów i dobry humor, który sprawił że rozbawiały ich proste żarty. Poprzez spożycie nadmiernej ilości substancji, tracili przytomność i popadali w straszliwe delirium."






LULEK CZARNY (Hyoscyamus niger )








LULEK CZARNY (Hyoscyamus niger ) wraz z innymi magicznymi gatunkami był często składnikiem trujących mikstur średniowiecznej Europy, powodujących halucynacje wzrokowe i wrażenie lotu.
Jednoroczny lub dwuletni europejski gatunek, długo był ceniony w medycynie jako środek uspokajający, zmniejszający ból, a także o działaniu nasennym.
Główny alkaloid lulka to hioscyjamina, ale jest również dużo halucynogennej skopolaminy, a także kilka innych alkaloidów w mniejszych ilościach.
Lulek czarny jest jednym z 20 gatunków Hyoscyamus, członków rodziny psiankowatych, Solanaceae. Wszystkie pochodzą z Europy, Północnej Afryki oraz Zachodniej i Środkowej Azji.



DHATURA iDUTRA (Datura metel)








DHATURA iDUTRA (Datura metel) są pospolitymi nazwami w Indiach dla ważnego gatunku "Starego Świata", którym jest bieluń.
Właściwości narkotyczne tego purpurowo-kwiatowego członka trującej rodziny psiankowatych, Solanaceae, były znane i cenione w całej indyjskiej prehistorii.
Roślina ma również długą historię w innych krajach. Niektórzy badacze twierdzą, i uważają, że to ta roślina jest odpowiedzialna za odurzający dym, łączony z wyrocznią z Delf.
Również wczesne chińskie pisma dotyczące halucynogenów identyfikują ten gatunek. Jest on także niewątpliwie rośliną, którą Avicenna, arabski lekarz, wspomina pod nazwą jouzmathel w jedenastym wieku.
Zastosowanie bielunia jako afrodyzjaku we wschodnich indiach, zostało odnotowane już w 1578. Roślina była uważana za świętą w Chinach, gdzie ludzie wierzyli, że gdy Budda przemawia, niebiosa pokrywają roślinę rosą.
Niemniej jednak, zastosowanie bielunia w Azji wiązało się z dużo mniejszą liczbą rytuałów niż w krajach ameryki.
W wielu częściach Azji, nawet dzisiaj, nasiona bielunia są często mieszane z pożywieniem i tytoniem jako chwyt na złodziei, którzy zjadając lub paląc skradziony towar mogą zostać poważnie odurzeni przez kilka dni.
Datura metel jest często mieszana z konopiami i palona w Azji na co dzień. Liście biało-kwitnącej formy rośliny (zaklasyfikowanej przez botaników do odrębnego gatuknu D. fastuosa) są również palone z konopiami lub tytoniem w wielu częściach Afryki i Azji.
Roślina zawiera mocno trujące alkaloidy, głównym jest skopolamina. Halucynogen ten występuje w największym stężeniu w liściach i nasionach. Skopolamina została znaleziona również w amerykańskim gatunku bielunia Datura ferox, który jest spokrewniony z gatunkiem z wschodniej półkuli, nie jest zatem rozpowszechniony tylko w Azji, jest za to ceniony za swe narkotyczne i lecznicze właściwości.



IBOGA (Tabernanthe iboga)








IBOGA (Tabernanthe iboga), pochodzi z Gabonu i Kongo, jest przedstawicielem rodziny toinowatych, Apocynaceae, znana z zastosowania jako halucynogen.
Roślina o rosnącym znaczeniu, jest to najmocniejsza, jedyna potęga występująca przeciwko szerzącemu się na tym terenie chrześcijaństwu i islamowi.
Żółtawy korzeń rośliny iboga jest stosowany w obrzędach inicjacji wśród pewnej części społeczeństwa, a najbardziej sławnego kultu Bwiti.
Warunkiem uczestnictwa w kulcie jest posiadanie "widzenia" od boskiej rośliny Bwiti, które jest zrealizowane poprzez spożycie korzenia iboga.
Narkotyk, odkryty przez Europejczyków około połowy ostatniego stulecia, posiadał reputację jako potężny środek stymulujący i afrodyzjak.
Myśliwi używali go dla zachowania czujności przez całą noc.
Duże dawki powodowały nieziemskie wizje, i "magicznie" otwierały możliwość odbioru informacji od przodków i świata duchów.
Ibogaina, substancja spośród tuzina innych wykrytych w roślinie, jest przedstawicielem alkaloidów indolowych. Farmakologia ibogainy jest dobrze znana.
Poza tym, że jest halucynogenem, ibogaina w dużych dawkach jest też silnym stymulantem ośrodkowego układu nerwowego, prowadzącym do konwulsji, paraliżu a nawet zaburzenia oddychania.





pozrówki B)
peace :peace:


ps jak macie chęc czytać moje wypociny to mogę napisać art
roślin halucynogennych występujących w polsce
kto mnie szuka ten mnie znajdzie tam gdzie czuc
ukochana ganje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, kajjoje, jesienny

 
 
 

Rośliny psychoaktywne krótki opis 10 lata 4 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

glock napisał:
ps jak macie chęc czytać moje wypociny to mogę napisać art
roślin halucynogennych występujących w polsce


Dawaj Glock z tym koksem ;)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rośliny psychoaktywne krótki opis 10 lata 4 miesiąc temu #3

  • Alien
  • Alien Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • ja tu tylko sprzatam
  • Posty: 1507
  • Zebranych lumenów: 2609
  •  

  •  

Cosa_Nostra napisał:
glock napisał:
ps jak macie chęc czytać moje wypociny to mogę napisać art
roślin halucynogennych występujących w polsce


Dawaj Glock z tym koksem ;)



pierw muszę mieć wenę
a co za tym idzie trzeba skrecić bata :talk: :talk: :talk:
kto mnie szuka ten mnie znajdzie tam gdzie czuc
ukochana ganje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany