Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Informacje i artykuły dotyczące tematyki powiązanej z Konopiami, uprawą ...

TEMAT: Przełomowy wniosek dla legalizacji konopi

Przełomowy wniosek dla legalizacji konopi 10 lata 1 miesiąc temu #1

  • Alien
  • Alien Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • ja tu tylko sprzatam
  • Posty: 1507
  • Zebranych lumenów: 2609
  •  

  •  

"Przełomowy wniosek dla legalizacji konopi"



Marihuana musi być zażywana w całości, jako roślina, żeby była skuteczna w walce z epilepsją, skutkami Alzheimerem i bólem – tak prawi izraelski profesor Raphael Mechoulam.












marihuana lek

Zajmujący się od ponad 50 lat marihuaną izraelski naukowiec jako pierwszy w 1963 wyodrębnił kannabidiol (CBD), a rok później THC (delta-9 tetrahydrocannabinol) - substancję psychoaktywną, odpowiedzialną za odklejenie od rzeczywistości po spaleniu blanta. Ma więc facet niemałe doświadczenie. Poza powyższymi, w konopiach znalazł też m.in. cukry, białka, alkohole proste, sterydy i witaminy.

Ostatnio jednak oznajmił, że wraz z zespołem po ponad 10 latach badań, doszli do być może przełomowego dla legalizacji konopi wniosku. Działanie marihuany ma sens tylko jeśli jest podawana w naturalnej postaci – czyli jako krzaczek. A właściwie chodzi o kwiatostany żeńskich roślin. Nazwali to „entourage effect”, co można przetłumaczyć jako efekt synergii, współdziałania.



W całym krzaczku jest około 500 naturalnych składników, w tym 66 kannabinoidów, które wykazują największe działanie lecznicze. Dlatego wysoki poziom CBD przy jednocześnie obniżonej zawartości THC w marihuanie, jest najlepszym lekiem walkę z bólem i spazmami. Profesor podaje przykład trzyletniej dziewczynki, której rodzice podawali marihuanę z proporcjami poszczególnych substancji opisanymi powyżej. Z około 300 ataków epilepsji tygodniowo przed kuracją, ich ilość zmniejszyła się do 2 na miesiąc po podaniu cannabisu.
belka_zobacz-galerie-tygodn.jpg



Korespondent medyczny CNN, Dr. Sanjay Gupta, porównuje wnioski płynące z pracy izraelskich naukowców do jedzenia owoców. Najlepsze są w postaci naturalnej, a nie w postaci pigułek z wyodrębnionymi poszczególnymi witaminami.

Wychodzi na to, że po raz kolejny natura udowadnia nam, że nie lubi być modyfikowana i żeby być zdrowym, musisz pozostać zielony. Znaczy się eko.





dobrze doktorek prawi moze wkoncu cos sie ruszy fakt ze mi tak bardzo na tym nie zależy ale ludzią by się żyło lepiej a nie w kagańcu



pozdro
glock




Wywaliłem nieco śmieci i linków z arta jakby co. Tajemniczy poprawiacz :D
spoko loko panie tajemniczy hyhy :evil: ze ja nie zauważyłem
chyba oko z bufane podziękować za czujność :talk:
Edytka
a ja wywaliłem duble textu po raz któryś z resztą ;)

C.
a ja nic nie robie tylko pale i remont wiec mi wybaczcie
G
żródło - ckm
kto mnie szuka ten mnie znajdzie tam gdzie czuc
ukochana ganje
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez Alien.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Wild, Człowiek Nauki Fazy, Gandalf, Tuptuś

 
 
 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany