Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Informacje i artykuły dotyczące tematyki powiązanej z Konopiami, uprawą ...

TEMAT: 15 lat więzienia za wypadek pod wpływem marihuany

15 lat więzienia za wypadek pod wpływem marihuany 10 lata 1 miesiąc temu #1

  • JIM
  • JIM Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Vertyka(na)lny Amator
  • Posty: 1632
  • Zebranych lumenów: 2513
  •  

  •  

Daniel C., który w 2012 r. prowadząc samochód pod wpływem marihuany przejechał nastolatkę i poważnie zranił dwie inne, spędzi 15 lat w więzieniu za zabójstwo i jego usiłowanie.

W czwartek Sąd Apelacyjny w Szczecinie (Zachodniopomorskie) utrzymał wcześniejszy wyrok.

Wydany w grudniu ub.r. przez Sąd Okręgowy w Koszalinie wyrok zaskarżył obrońca Daniela C. W apelacji wskazywał on, że obserwacja psychiatryczna jego klienta trwała zbyt długo i przekroczyła kodeksowy okres 8 tygodni, w związku z czym druga opinia powołanych do sprawy biegłych była błędna i nie powinna być dowodem.


Sąd Apelacyjny - jak poinformował jego rzecznik sędzia Janusz Jaromin - zarzutu obrony nie uwzględnił. Wyrok koszalińskiego sądu - 15 lat więzienia i 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - został utrzymany w mocy. Szczeciński sąd dokonał natomiast korekty zadośćuczynienia dla poszkodowanych, uchylając zasądzone w Koszalinie odsetki od przyznanych im kwot: 100 tys. zł dla rodziny zabitej dziewczyny i dwa razy po 80 tys. zł zranionym nastolatkom.

Taka korekta wyroku, jak wyjaśnił sędzia Jaromin, wyniknęła stąd, że odsetki są środkiem karnym i nie można ich zasądzać od zadośćuczynienia.

Wyrok jest prawomocny. Obrona ma prawo do wniesienia kasacji.

Do wypadku doszło 29 lipca 2012 r. na ulicy Grzybowskiej w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie).

Pochodzący z Radomia (Mazowieckie) 21-letni wówczas Daniel C. najpierw palił marihuanę, później pokłócił się ze swoją dziewczyną. Ta nie chcąc budzić innych osób śpiących w wynajętej kwaterze zaproponowała rozmowę w samochodzie oskarżonego. Gdy do niego wsiedli Daniel C. uruchomił auto i ruszył w kierunku centrum Kołobrzegu. Na wysokości przystanku autobusowego powiedział do partnerki "widzisz te k na przystanku, rozp je", po czym gwałtownie skręcił i uderzył w trzy dziewczyny. Po wypadku C. był agresywny, stawiał opór policjantom. Trzy poszkodowane w wypadku maturzystki z Wielkopolski doznały licznych urazów. Jedna z nich zmarła 12 sierpnia 2012 r. w szpitalu. Dwie wciąż przechodzą rehabilitację.

Daniel C. nie przyznał się do zarzutów. Podczas procesu w Koszalinie odmówił wyjaśnień, nie odpowiadał na pytania. Zeznań odmówiła też jadąca z nim w dniu wypadku Anna Ł.

Wygłoszona przez C. groźba w stosunku do poszkodowanych później dziewcząt, została powtórzona przez Annę Ł. zaraz po wypadku policjantowi z ruchu drogowego, co ten potwierdził przed sądem. Również jeden z ratowników medycznych zeznał, że słyszał jak po wypadku C. powiedział do swojej dziewczyny "mówiłem ci, że pozabijam te k".


interia.pl / PAP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, DIESEL, ,

 
 
 

15 lat więzienia za wypadek pod wpływem marihuany 10 lata 1 miesiąc temu #2

  •  Avatar
Wiesz co mnie boli ? , że w głowach się ludziom pierdoli!

edit :

jakby był trzeźwy i to zrobił dostał by dożywocie a pod wpływem nie był świadomy...

KURWA MAĆ TO JEST TA LEGALIZACJA CZY NIE???
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

15 lat więzienia za wypadek pod wpływem marihuany 10 lata 1 miesiąc temu #3

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Dla mnie odpad! Czapa i tyle! :angry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

15 lat więzienia za wypadek pod wpływem marihuany 10 lata 1 miesiąc temu #4

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Reasumując... chcę kogoś zabić, to lepiej że się najebie wcześnie, albo czymś naćpam i zamiast dożywocia za głowę, ok 15 lat? Niezły układ:-)
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: JIM, Bongjour

15 lat więzienia za wypadek pod wpływem marihuany 10 lata 1 miesiąc temu #5

  • Wild
  • Wild Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 148
  • Zebranych lumenów: 138
Gdyby świadkowie nie zeznali że słyszeli co powiedział, to byłby nieszczęśliwy wypadek... i co najwyżej zawiasy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

15 lat więzienia za wypadek pod wpływem marihuany 10 lata 1 miesiąc temu #6

  • JIM
  • JIM Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Vertyka(na)lny Amator
  • Posty: 1632
  • Zebranych lumenów: 2513
  •  

  •  

Jaki z tego morał ?

-Chcesz kogoś zabić , naćpaj się i do dzieła ! ;)

Takie rzeczy to tylko w PL :smoke:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

15 lat więzienia za wypadek pod wpływem marihuany 10 lata 1 miesiąc temu #7

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

W 1989 roku zniesiono kare śmierci i zamieniona ja na 25 lat, dlatego pierwsze chwasty vel Trynkiewicz właśnie wychodzą na wolność.
W następnych latach będzie ich coraz więcej...... Pękalski i reszta śmieci która już dawno powinna leżeć w ziemi.
Co do dożywocia czy ewentualnych kar smierci dla sprawców wypadków drogowych jestem mocno sceptyczny.
Wiadomo jak jest większość z nich to poprostu nieszczęśliwe wypadki do których ten oczywiście nie należy.
Smuci równiez fakt że 'marihuana' pojawia sie w takim kontekście...... fatalny PR, szczególnie w tak zacofanym kraju jak nasz.

Ciekawi mnie kto zapłaci to odszkodowanie. Wie ktoś??? Przecież koleś idzie pierdzieć na 15 lat.
I jeszcze jedno, prowadzicie po przysłowiowym blancie?
Ja jestem początkującym kierowca więc narazie nie.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez Pingwin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

15 lat więzienia za wypadek pod wpływem marihuany 10 lata 1 miesiąc temu #8

Pingwin
po trawie sie nie jezdzi, a jeśli już mieliśmy ten niefart żeby żeby mimo swojej inteligencji jaka by ona nie była, życie zmusiło nas do jazdy po blancie, trzeba powoli ze skupieniem; tak samo jak po 3 piwach, jest sie rozkojarzonym i jest sie zagrożeniem dla swojego samochodu który w większości przypadków nie był tani, dla zdrowia i życia innych w najgorszym przypadku.

do 15 lat powinni dołożyć dobry wpierdol z łamaniem kości
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany