Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Informacje i artykuły dotyczące tematyki powiązanej z Konopiami, uprawą ...

TEMAT: EKSPERYMENT NAUKOWY UCZNIÓW DOWODZI, ŻE ROŚLINY NIE ROSNĄ W POBLIŻU ROUTERA WI-FI

EKSPERYMENT NAUKOWY UCZNIÓW DOWODZI, ŻE ROŚLINY NIE ROSNĄ W POBLIŻU ROUTERA WI-FI 10 lata 7 miesiąc temu #1

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Czy router WI-FI szkodzi Twoim roślinom?


Eksperyment naukowy uczniów z 9 klasy dotyczy przetestowania efektów działania promieniowania telefonu komórkowego na rośliny. Wyniki mogą być dla ciebie zaskakujące.

Pięć młodych kobiet z dziewiątej klasy szkoły w Danii niedawno przeprowadziło eksperyment, który powoduje poruszenie w środowisku naukowym.

Zaczęło się od obserwacji i stawiania pytań. Dziewczyny zauważyły, że jeśli spały z telefonem komórkowym w pobliżu głowy, często miały problemy z koncentracją w szkole następnego dnia. Chciały sprawdzić efekt promieniowania telefonu na ludzi, ale ich szkoła, Hjallerup Skole w Danii, nie miała sprzętu do obsługi takiego eksperymentu. Zatem dziewczęta zaprojektowały eksperyment, jaki zamiast ludzi miał przebadać wpływ tego promieniowania na rośliny.


Uczennice umieściły sześć pojemników wypełnionych Lepidium sativum:), typem rzeżuchy ogrodowej w pokoju, gdzie nie było promieniowania oraz sześć innych w drugim pokoju obok dwóch routerów, jakie według obliczeń uczennic, emitowały bardzo podobny typ promieniowania co zwykły telefon komórkowy.

W okresie kolejnych 12 dni eksperymentu, dziewczyny obserwowały, oceniały, ważyły i fotografowały widoczne wyniki. Pod koniec eksperymentu wyniki były już rażąco oczywiste i widoczne gołym okiem – nasiona rzeżuchy umieszczone w pobliżu routera nie zakiełkowały. Wiele z nich było całkowicie martwych. Jednocześnie nasiona rzeżuchy posadzone w innym pokoju, z dala od routerów, były w pełnym rozkwicie.


Eksperyment przyniósł dziewczętom (na zdjęciu powyżej) najwyższą nagrodę w regionalnym konkursie naukowym oraz zainteresowanie naukowców na całym świecie.

Według Kima Horsevada, nauczyciela w Hjallerup Skole w Danii, w czasie odbywania się tego eksperymentu z rzeżuchą, do szkoły zgłosił się profesor neurologii z Instytutu Karolinska w Szwecji, i oświadczył że jest zainteresowany powtórzeniem eksperymentu w kontrolowanym środowisku naukowym.


Żródło: otworzumysl.com
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: lapeno, Golas, , JIM

 
 
 

EKSPERYMENT NAUKOWY UCZNIÓW DOWODZI, ŻE ROŚLINY NIE ROSNĄ W POBLIŻU ROUTERA WI-FI 10 lata 7 miesiąc temu #2

  •  Avatar
tylko ja zuważyłem tą piękną nazwę?
Lepidium sativum
jak opis haszu :D


btw nasiona kiełkuję zazwyczaj na dekoderze który znajduję się... obok routera ;) może lepiej zmienić nawyki? do tej pory nie było problemów, trzebaby powtórzyć eksperyment z naszymi nasionami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

EKSPERYMENT NAUKOWY UCZNIÓW DOWODZI, ŻE ROŚLINY NIE ROSNĄ W POBLIŻU ROUTERA WI-FI 10 lata 7 miesiąc temu #3

  • Admin
  • Admin Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • nobody is perfect im "nobody"
  • Posty: 574
  • Zebranych lumenów: 311
  •  

  •  

stu spoko ale ty masz zapewne 1 router a dziewczyny w eksperymencie miały 2 =) co pewnie skumulowało działanie i efekt został osiągnięty :p
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

 

EKSPERYMENT NAUKOWY UCZNIÓW DOWODZI, ŻE ROŚLINY NIE ROSNĄ W POBLIŻU ROUTERA WI-FI 10 lata 7 miesiąc temu #4

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Ja również zawsze kiełkowałem nasiona w pokoju gdzie mam router i 2 laptopy które ten sygnał odbierają, pokój nie jest duży ale podobnie jak stu problemów nie zauważałem, ale może spróbuję z rzeżuchą;d
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany