Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Informacje i artykuły dotyczące tematyki powiązanej z Konopiami, uprawą ...

TEMAT: Świadomy sen

Świadomy sen 10 lata 5 miesiąc temu #1

  • kula00
  • kula00 Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Stary dziad
  • Posty: 336
  • Zebranych lumenów: 601
  •  

  •  


Czym jest świadomy sen?

Świadomy sen – jest to sen nad którym masz kontrolę. Dzięki świadomemu śnieniu, będziesz mógł/mogła robić rzeczy o ,których tylko sobie marzysz. Jeżeli poświęcisz swój czas i zaangażowanie na pewno zyskasz umiejętność kontrolowania własnego snu.

Czy każdy człowiek jest wstanie doświadczy świadomego snu?

Świadomego snu może doświadczyć każdy. W niektórych przypadkach możemy przejąć kontrolę nad snem spontaniczne bez żadnych wcześniejszych przygotowań. Jeżeli jednak chcesz doświadczać świadomego snu bardzo często musisz się do tego odpowiednio przygotować i wyrobić sobie odpowiednie nawyki.

Czy świadomy sen jest bezpieczny?

Świadomy sen jest tak samo bezpieczny jak zwykły sen. Jedyną różnicą między normalnym sen, a snem świadomym jest to ,że zyskujemy kontrole nad tym drugim. Świadomy sen jest świetną metodą na koszmary senne. Zyskując kontrolę nad własnym snem jesteśmy w stanie pozbyć się zagrożenia we śnie.

Techniki

Nie ma najlepszej techniki ,każdy człowiek jest inny i z tego względu powinieneś wypróbować kilka technik. Wtedy przekonasz się ,która technika jest dla ciebie najlepsza,aby osiągnąć świadomy sen.

WBTB

Tłumacząc na język polski „obudź się i wracaj do łóżka”.Jest to technika pomocnicza dla takich technik jak WILD lub MILD. Jak sama nazwa wskazuje technika ta polega przebudzeniu się w środku nocy. Najlepiej za pomocą budzika i zastosowaniu technik WILD lub MILD do wywołania świadomego snu.

MILD

Najważniejsza w tej technice jest cierpliwość. Przed snem lub kiedy się obudzisz w nocy. Należy powtarzać hasło:”Za chwilę zasnę i zdam sobie sprawę ,że jestem we śnie”.W tej technice moim zdaniem dużą pomocą będzie odliczanie. Najlepiej wyobrazić sobie ,że jesteśmy w windzie i patrzyć na licznik kolejnych pięter i tak ,aż do stu. Następnie,gdy skończysz liczyć do stu trzeba zacząć od nowa.

WILD

Technika WILD polega na bezpośrednim przejściu do fazy REM (snu), bez utraty świadomości. Jest to jedna z trudniejszych technik.

Połóż się wygodnie na plecach, z rękami wzdłuż ciała i zamknij oczy
Rozluźnij się – napinaj po kolei mięśnie ciała zaczynając od stóp kończąc na mięśniach twarzy.
Licz oddechy ,staraj się o niczym nie myśleć – skup się na oddechach jeden wdech,dwa wydech i tak dalej
*Po pewnym czasie,gdy nie zaśniesz zaczniesz widzieć dziwne obrazy nie skupiaj się na nich. Kiedy poczujesz odpowiedni moment przybliż do siebie jeden z obrazów tkz(hipnagoga).

PILD

Technika kary. Jeżeli nie osiągniemy świadomego snu sami się ukarzemy. Przed zaśnięciem lub po lekkim przebudzeniu się należy powtarzać „jeżeli nie będę mieć świadomego snu zostanę ukarany”.Karą może być odmówienie sobie spędzenia czasu przed komputerem lub telewizorem.

RILD

Przeciwieństwem techniki PILD jest RILD,ponieważ opisywana technika obiera się na nagrodach. Podobnie jak w poprzednim przypadku przed zaśnięciem lub po lekkim przebudzeniu się należy powtarzać „jeżeli będę mieć świadomy sen zostanę nagrodzony”.Nagrodą może być zakupienie jakieś rzeczy. Spędziszenie wolnego czasu na rzeczach ,które sprawiają Ci przyjemność.

Co mogę robić w świadomym śnie?

W świadomym śnie możesz robić dosłownie wszystko. Nie ma żadnych ograniczeń. Na przykład możesz:
latać
odwiedzać znajomych
jeździć wymarzonym autem

Zyczę przyjemnej zabawy ,osobiście kilkukrotnie mi się udało :)
Na mnie działa tylko technika WILD
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez kula00.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Zakwas, Bongjour, ufolud, DIESEL, Wild, 4Elements, kajjoje

 
 
 

Świadomy sen 10 lata 5 miesiąc temu #2

  • kajjoje
  • kajjoje Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 177
  • Zebranych lumenów: 279
fajny art.miewam takie sny ale to raczej nieświadomie w sensie nie stosując świadomie jakieś techniki kiedyś częściej się zdarzały jak dzieciaki były troszkę mniejsze pobudki nocne heh :angry: wtedy więcej śniłem a przynajmniej pamiętałem więcej :) fajnie być kreatorem własnej rzeczywistości bania lepsza niż na grzybach :evil: :silly: gorzej z pobudką,k...a znów wstawać i do roboty :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Wild, kula00

Świadomy sen 10 lata 5 miesiąc temu #3

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Miałem tak parę razy. Najczęściej nad ranem. Jak człowiek się przebudzi o 6 i znowu zasypia tak do ok 9. Miałem pewną kontrole nad snem ale nie w 100%. Nie mogłem "wybrać" scenerii czy rodzaju akcji ale tylko tu miałem ograniczenia ;) I nigdy nie mogłem latać. Udawało mi się tylko bardzo wysoko skakać tak ponad drzewami i powoli opadać:) Nie wiem, jak w mario ?hehe
:smoke: :ganja:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: 4Elements, kula00

 

Świadomy sen 10 lata 5 miesiąc temu #4

  • Herbatnik
  • Herbatnik Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 122
  • Zebranych lumenów: 304
Kiedyś próbowałem i nawet się czasami udawało.
Dodam że ważne jest aby w ogóle zapamiętywać sny (co nocy mamy parę snów ale zwykle ich nie pamiętamy)do tego przydaję się tworzyć własny dziennik snów, po prostu budzisz sie rano i zanim wspomnienia o śnie sie zatrą spisujesz je w zeszyt.
Powiem wam że to naprawdę pomaga w zapamiętywaniu po tygodniu takiego zapisywania i afirmacji , mogłem zapamiętać dwa sny w ciągu jednej nocy ( teraz jak nic nie robię w tym kierunku to potrafi mi sie "nie śnić" nic przez cały tydzień lub więcej)
Czytanie tego dzienniczka przed snem również wspomaga zapamiętywanie a czasami można wrócić do danego snu i akcja dzieje się dalej.
Dodatkowo przy próbach świadomych snów pomagają tzw. testy rzeczywistości czyli wyrabianie sobie jakiegoś nawyku na jawie aby sprawić że zrobimy to we śnie np. zatykanie nosa i próba oddychania przez niego (jeśli sie uda to jesteś we śnie)

ps. Swój pierwszy świadomy sen miałem bez żadnych ćwiczeń a w skrócie wyglądał on tak że : znalazłem się na komendzie (wiadomo z czym) i podczas przesłuchania uświadomiłem sobie że to jest sen i podniosłem policjanta ruchem gałek ocznych i kierując wzrok na ścianę rzuciłem go w nią (to było super) :D
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez Herbatnik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: 4Elements, kula00

Świadomy sen 10 lata 5 miesiąc temu #5

  • ufolud
  • ufolud Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 531
  • Zebranych lumenów: 1315
  •  

  •  

Od czasu do czasu próbuje i muszę napisać ze nawet jak go nie doświadczam to śpi mi sie lepiej i pamiętam sen (tak to wo gule nie pamiętam co mi sie śni), nie wiem czy to jest w jakiś sposób związane ze świadomym snem ale sie spytam :
Macie czasem tak jak ktoś/coś was obudzi np budzik ze go wyłączacie a po ok.15 minutach sie wszystko powtarza tyle ze to już naprawdę? Ja tak miałem gdy musiałem nie wyspany stawać do psa niby leżę obok niego w innym pokoju ale po kilku minutach budzę i leżę u siebie :blink: a to co wcześniej sie wydarzyło było dla mnie realne.
Browar, faja, plener, niebo jak baja, wszystko to przecież należy do nas
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: 4Elements

Świadomy sen 10 lata 5 miesiąc temu #6

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Ufolud - już w innym temacie odpowiedziałem - życie nasze polega na odbieranu bodźców z zewnatrz - badzce te sa impulsem energetycznym lecacym z naszych odbiorniów percepcyjnych ( dotyk dłonie , wzrok oczy , słuch uszy itd ) to jest tylko impuls elektroniczny i nie jest tym co się dzieje NA PRAWDĘ
.
Podczas snu mamy to samo - widzac coś nasz mózg tworzy impulsy energetyczne trafiajace do naszej świadomości - tak jak za dnia . Czyli jak ocenić co jest realne a co nie ? cholera wie ... sam wybierasz ;)

Dla mnie sny czasami bywały bardziej realne niż to co widywałem za dnia , ale spokojnie ... każdy z nas jest w stanie ogarnać to.

Informuję jeszcze że w naszym życiu wszystko jest możliwe .. .tak tylko mówię ze swojej perspektywy:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour, kajjoje

Świadomy sen 10 lata 5 miesiąc temu #7

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Dodać tylko można ... że jedynym naszym ograniczeniem jesteśmy my sami. :P
Wszystko zaczyna się od myśli !!!
Myśli nadają kierunek, który przeistacza się w rzeczywistość.
Jest potrzebny tylko inny system nauczania :)

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: 4Elements, Mojaganda
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany