Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Inne pytania dotyczące uprawy pod lampami, na które nie znalazłeś odpowiedzi ...

TEMAT: dawkowanie PK 13/14

dawkowanie PK 13/14 9 lata 7 miesiąc temu #1

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

Cześć farmerzy,

mam pytanko dot. dawkowania PK 13/14.
Pytam, bo po 2 growach zauważyłem (hehe nie ma to jak spóźniony zapłon :D ) - na butelce napisane jest, że w/w specyfik jest do kokosu oraz wody - o coś takiego:
www.flora-fauna.pl/product-pol-697-NAWOZ-NA-KWITNIENIE-HESI-PK-13-14-HYDRO-1L.html
a ja obecnie jadę wyłącznie w ziemi. B)
I jak to cholerstwo stosować? Są jakieś inne tabelki, bo jakoś nie mogę znaleźć info na ten temat? Ostatnio przygotowałem pożywkę 2ml/2l wody.

Proszę o pomoc - z góry dziękuję;)
DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

dawkowanie PK 13/14 9 lata 7 miesiąc temu #2

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar
Masz tam ogólne dawkowanie , ale skoro jedziesz już 2 grow i tak samo dawkujesz i jest ok to nic nie zmieniaj bo i po co;p
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dawkowanie PK 13/14 9 lata 7 miesiąc temu #3

  • Orzech
  • Orzech Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • canabinabani
  • Posty: 690
  • Zebranych lumenów: 1105
  •  

  •  

ja tam stosuje złotą zasade 1ml na 1L :)
nadpis?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek, Mr.Jam

 

dziękuję za (p)odpowiedzi... 9 lata 7 miesiąc temu #4

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

...poszukałem jeszcze głębiej na Googlu i niczego nowego nie doczytałem. Wygląda na to, że nie ma znaczenia jakie medium używamy podczas dawkowania PK. Ważniejsze jest już z czym mieszamy samą pożywkę - czasami można przekombinować.

Ja osobiście jak dodaję PK to rezygnuję z innych koksów na kwitnienie typu: bio-bloom,
które mają same w sobie sporo potasu i fosforu, ale mieszam namiętnie z Bio-Heaven czy Top-Maxem.

Pzdr,
DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dziękuję za (p)odpowiedzi... 9 lata 6 miesiąc temu #5

  • Orzech
  • Orzech Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • canabinabani
  • Posty: 690
  • Zebranych lumenów: 1105
  •  

  •  

DrJacek napisał:
...poszukałem jeszcze głębiej na Googlu i niczego nowego nie doczytałem. Wygląda na to, że nie ma znaczenia jakie medium używamy podczas dawkowania PK. Ważniejsze jest już z czym mieszamy samą pożywkę - czasami można przekombinować.

Ja osobiście jak dodaję PK to rezygnuję z innych koksów na kwitnienie typu: bio-bloom,
które mają same w sobie sporo potasu i fosforu, ale mieszam namiętnie z Bio-Heaven czy Top-Maxem.

Pzdr,
DrJ :stoned:

jak masz łeb to wiesz, że nie producent ustala ilości tylko medium + zapotrzebowania rośliny.

ja zauwazylem ze samo pk 13/14 bez dodatku azotowego nie spełnia swojej roli jakbym ja chciał:P



Miałem bioheaven (pachnie jak melasa), co moge powiedzieć, nie zauważyłem, żeby ono w jakikolwiek sposob "polepszało" cokolwiek...
sam TOPMAX robi robote (też ma coś z melasą). Niestety nie znam dokładnego składu żadnego z nich.
[były gdzieś nawet testy na klonach na z bioheaven i bez, z takim samym komentarzem jak mój] ->lecz nie chce wszczynać tutaj dyskusji o gustach :)

przy nawożeniu organicznym zmniejszam ilość pk13-14 do 30-50%, czyli 0,3-0,5ml na 1L. Ja dodaje biobloom, a dlaczego? w uprawie bardzo ważne jest uzupełnianie substancji organicznej, a biobloom to dokładnie to (jesl sie nie myle jest to mieszanka melasy oraz alg morskich czyli to co nasze tygryski (PM-y) lubią najbardziej :)

Kiedy? podlewałem już siewki, na wegu, panny na kilka dni przed scieciem, na poczatku flow, w środku w mono i stereo, i nigdy nicz się nie stało w w/w dawce.(bo się wody nie chciało specjalnie rozrabiać i poszło za ciosem)

:bongo:

pozdro :)
nadpis?
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Orzech.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dawkowanie PK 13/14 9 lata 6 miesiąc temu #6

  • hemingway
  • hemingway Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 146
  • Zebranych lumenów: 350
  •  

  •  

kazdy wynalazek nawozowy ma swoja wlasna konsystencje i stezenie a rosliny maja tylko jeden przedzial ich przyjmowania , wiec jak za duze stezenie w ziemi bedziesz mial, to dupa zimna ,
ale w hydro to steznenie jest rozpuszczane bardziej , wiec jezeli chodzi o ilosc lanego P/K to jezeli producent podpowiada np:2ml/L w hydro to w ziemi nie lej wiecej jak 50% a najlepiej lej 30% i raz na jakis czas przelej z 50% dawki.
Przy nawozeniu uwazam , ze bardziej niebezpieczne sa bloki jak przenawozenie - bloki potrafia zachamowac rosline nawet na pare tygodni a przenawozenie popali tylko B)
Inteligentni ludzia sa czesto zmuszani do picia,
by bezkonfliktowo spedzac czas z idiotami.
E.H.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dawkowanie PK 13/14 9 lata 6 miesiąc temu #7

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

Dzięki Panowie za wypowiedzi,

podlałem swoją roślinę PK już 3x. W tym 2x poniżej dawki producenta, bo jakieś 2ml na 2l.
Ostatnio pojechałem po bandzie i dałem 150% dawki podczas podlania. No i końcówki lekko mi się odbarwiły:/ Widocznie panna dostała lekko po dupie co pokazała na swoich liściach. Od 2 podlań leci sama woda, ostatnio wymieszałem ją wyłącznie z bio-heaven.
Zobaczę co dalej z tego wyjdzie - nie mniej sztuczności już nie używam...

DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

dawkowanie PK 13/14 9 lata 6 miesiąc temu #8

  • Leo Messi
  • Leo Messi Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • RETIRED GROWER
  • Posty: 946
  • Zebranych lumenów: 1775
  •  

  •  

pk 3-4 tyg. kwitnienia 2-3 razy styka.
Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek

dawkowanie PK 13/14 9 lata 6 miesiąc temu #9

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

Tak jak Leo pisze, ale ja dodatkowo troche dodaje jak planty zaczynaja kwitnac, po indukcji. Powoduje to bardzo ladny i intensywny wysyp nowych kwiatko. Pozniej przerwa i z 2,3 razy 3,4 tygodniu flow. Nigdy nie mieszalem z regularnymi nawozami, tylko osobno.
Niepalący :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany