Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Inne pytania dotyczące uprawy pod lampami, na które nie znalazłeś odpowiedzi ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Czas wega i wielkość doniczek.

Czas wega i wielkość doniczek. 10 lata 4 miesiąc temu #21

Zastanawiam się odrobine nad doniczka do boxa 25x40 i wysokość około 40
Mam różne pomysły i nie potrafię poradzić sobie z wybraniem jednego z nich. Ogólnie chce zrobić airpota widziałem na haszyszu takie doniczki ktoś pokazywał wyglądało to jakby zrobione z filcu i ponoć mają super wydajność sporo lepszą od foli kubełkowej. Filc to kawałek szmaty, więc zrobiłbym te doniczkę na szkielecie z jakiejś siatki drucianej, owinął ze 3 razy czarną Agro włókniną i powinno być … powinno chyba być super co ?
W planie na pierwszy grow jest zasadzenie jednej rośliny – i tego zamierzam się trzymać mocno. I myślę, że najrozsądniejszym treningiem będzie fim na dzień dobry kilkudniowej roślinki, a potem się zdecyduje albo jeszcze fim + lst, albo już samo lst, może nawet scrog ale nie wiem czy dam rade z scrogiem tak czy inaczej boxa chce na wegu zapełnić na szerokość całego. Widziałem na innym forum fim kilkudniowej i wygląda to bardzo ładnie.

Minimalna pojemność doniczki w takim boxie – żeby ograniczyć jej wielkość to 5 do 7 litrów powinno być spoko ?

I tak pomysły mam na razie trzy:
Nieważne który model wybiorę, na górę będę kładł folie, która ograniczy parowanie tak jak to pisała Sannjasin, wcześniej myślałem o Agro włókninie białej; bałem się że to się zakisi ale skoro sprawdzone to daje folie pomalowaną białą farbą i lumen za ważne informacje, pod wszystkie trzeba będzie podkładać coś żeby było tam jakieś powietrze.
1.Doniczka płaska płytka na szerokość całego boxa, była by super bo się roślina krzaczy tylko trzeba coś podłożyć pod nią – żeby zachować właściwości airpota. Na ten pomysł wpadłem patrząc na fotorelacje gdzie połowa miejsca w boxie jest marnowana na doniczki, a nikt w ogóle nie zawija rośliny poniżej górnej krawędzi doniczki, ale parowanie i fakt że górna warstwa jest niewykorzystana w 3 do 8 cm sprawia, że będzie ona chyba ciężka w utrzymaniu.
2.Normalna okrągła doniczka najłatwiejsza chyba opcja, może być nawet chyba dobra bo roślina będzie się wyciągać a to może się przydać żeby szczyty dotarły do każdego konta boxa.
3.Piramidka czy lepiej stożek z obciętym szczytem, czyli taka wersja normalnej doniczki tylko z zwężona z góry, i chyba spłaszczona wtedy to parowanie z góry by ograniczył i jednocześnie najwięcej ziemi będzie wykorzystane na bryłę korzeniową – to mój lider.

Co myślicie o tym ?
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez Człowiek Nauki Fazy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Czas wega i wielkość doniczek. 10 lata 4 miesiąc temu #22

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Korzen bez problemu przerasta agro włóknine,dlatego słuzy ona do okrywania czesci zielonych.
Napewno dostarczysz w ten sposob tlen w kazdy zakatek warstwy gleby.
Nie mam pewności jak korzeń reaguje na metale,chodzi mi tu o ta siatke.
Napewno wiadome jest ze metal zawiera kilka pierwiastków w przekroju.
Nie robilem testow z metalowa siatka,ale wiem ze napwno dojdzie do korozji tej siatki zasypanj gleba.
Podlewanie przyspieszy proces rdzewnienia i wytwarzanie kolejnych pierwiastkow .
Mozesz miec. przez to problemy z roslinami.
Moze ktos jeszcze cos napisze.
Mi ta siatka wydaje sie kiepskim pomyslem.

Co do filcu...
Surowcem do wytwarzania filcu może być wełna i sierść prawie wszystkich zwierząt hodowlanych oraz niektóre włókna sztuczne. Często do produkcji filców stosuje się mieszanki włókien naturalnych i sztucznych.

Czyli dojdzie do ich rozkladu.
Kiepski pomysl,dojdzie do rozkladu i bedziesz mial potencjalne probleky z roslinami.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 4 miesiąc temu przez Gandzia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Czas wega i wielkość doniczek. 10 lata 4 miesiąc temu #23

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Hej co do budowy doniczki to :

Piramidka zwężana na górze ? hmm a jak podlejesz ziemie na dnie wiedzac że woda spływa grawitacyjnie z góry na dół? trochę kłopotliwa sytuacja.

Co do materiałów na doniczkę to powiększ sobie to zdjęcia w nowej karcie


i zauważ że z powodzeniem zastosowałem dwie warstwy agrotkaniny ( tej białej szmatki nie czarnej folii) do wyłożenia plastikowej skrzynki - z tym że dość szybko woda z tego parowała co jest oznaka że doniczka bardzo przewiewna . Może uda ci się taka skrzynkę na wymiar odnaleźć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, Maniakst

 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany