Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Pilna pomoc w doborze odmiany

Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #51

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

A mi znow lancuszki bardziej pasuja niz te easy roolsy ktore leza mi w szufladzie ;) Wentyla moze lepiej wez TD Silenta 350 :>
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #52

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Siemka panowie ponownie, mam ogromny problem i nie ruszę dalej jeśli mi z nim nie pomożecie. :(

Mianowicie, dzisiaj przyszła mi pierwsza partia towaru, który zamawiałem hurtem. Czyli wentylator, filtr, nawozy i wiele innych pomniejszych pierdół. Na końcu, pozostawiając sobie wisienkę na torcie otworzyłem wentylator i filtr, i zgłupiałem.

Wentylator:









Filtr:









Proszę o pomoc, jak to podłączyć do siebie i do prądu bo nie ogarniam. Nigdy nie miałem wentylatora lepszego niż osiowy, a co dopiero kanałowy, myślałem, że to jedynie walnąć do gniazdka i po sprawie. A tu widzę jakieś bloczki do podłączenia żyłek kabelkowych. Nie wiem poradźcie proszę, bo chciałbym wszystko mieć cacy, a pilnie mi ze startem bo się stęskniłem za tymi roślinkami.

Dziękuję wam z góry :)

Ps. A odnośnie kolejności podłączenia, to pierwsze idzie filtr podłączony do wentylatora, a ten z kolei do rury wentylacyjnej odprowadzającej powietrze na pole, dobrze kminię?
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #53

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Dobra, poczytałem tu i tam, i już powoli wiem na czym stoję. Mam gniazda L1, L2 i N. Z tego co czytałem N to jest uziemienie, a L1 i L2 to jest moc obrotów wentylatora, czyli jeśli podłączę pod L1, wentyl będzie mniej wyciągał, jeśli pod L2 wentyl będzie więcej wyciągał, analogia.

Tylko teraz sprawa ma się tak. Muszę kupić przewód z wtyczką trój żyłowy, tak?
I cz w takim przewodzie, kable mają jakieś określone kolory, czy jak to wygląda? W elektryka nigdy się nie bawiłem, nie ogarniam tej wiedzy.

Bynajmniej, jeśli kupię trój żyłowy, jedna żyła będzie w spoczynku, gdyż muszę podłączyć obroty i uziemienie. Co do czego w takim razie? Kolorami się kierować?

Kolejna sprawa, czytałem o możliwości spalenia wentylatora, na co pozwolić sobie w żadnym wypadku nie mogę, dlatego czym się w tej kwestii kierować? Sprawdzić moc w gniazdku? Jak?

Liczę na pomoc, gdyż chciałbym złożyć boksa w tym tygodniu.

Pozdrawiam :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Re:Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #54

  • biedra
  • biedra Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 234
  • Zebranych lumenów: 779
Daj kabel dwu żyłowy i podłącz pod N i L1 i będzie git .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandalf

Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #55

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Ok byłem teraz w centrum, kupiłem co miałem kupić i jestem ponownie. Sprawy wyglądają tak:





Kabel dodatkowo kupiłem z włącznikiem i wyłącznikiem, dla wygody B)

Tylko teraz pojawił się problem, przed którym ostrzegała mnie jedna osoba. Mianowicie, ustawiłem wentylator na minimalnych obrotach ponieważ na maksymalnych jest on bardzo głośny. Na minimalnych jeszcze da się znieść i nie słychać go na cały dom. Aczkolwiek tak czy siak to będzie problem. Nie wiem jak go rozwiązać...
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #56

  • Szatyn
  • Szatyn Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • Posty: 1145
  • Zebranych lumenów: 2861
  •  

  •  

Podczas wega zostaw na minimum bez filtra a jak już zacznie pachnac wrzuć na max i dorzuć filterek który trochę zmniejszy chałas.
Mam podobny tylko ze słabszy.

Pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #57

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Pozakładaj dukty, i dopiero określ jaki jest poziom hałasu, a jak ci nie odpowiada to załatw sobie gąbke, albo wygłuszenie spod tylnej kanapy z jakiegos auta, ladnie poprzycinaj żeby pasowało bez zadnych pukli i obklej srebrna tasmą montazową(duct tape) i bedziesz miał prawdziwego silenta za free.

Ps. wiekszosc parametrów wentyli traktowałbym z przymrużeniem oka i raczej maja faktyczne nizsze parametry a po podłączeniu filtra to juz całkiem.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc temu przez F.B.I.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #58

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

A gadalem bier SILENTA ;P Teraz pozostaje ci kombinowanie z jakas gabka badz kupno tlumika akustycznego, poszukaj w growshopach.
No i zrob tak jak szatan pisze,filter dopiero na FLO jak wyciagniesz nawilacze.W tedy tak szybko niezawalisz go sobie syfem tak jak to moze miec miejsce przy parujacych ultradzwiekowych nawilzaczach. No chyba ze sprawisz sobie parowy to bedzie lepiej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #59

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Siema Ekipa :)

Mam pytanko odnośnie WILMA 16 systemu. Mam w planie go kupić za czas pewien, jednak nie rozumiem jednej kwestii. Można, używając tego systemu, uprawiać rośliny w granulacie ceramicznym. I tu moje pytanie, jak to się robi? Czy nasiona kiełkuje się w wełnie, a potem wraz z nią do donicy z keramzytem? Czy po prostu wykiełkowane nasionko, bezpośrednio wrzuca się do 11L donicy wypełnionej keramzytem, z dodatkiem rurki nawadniającej? Wytłumaczcie mi proszę tę kwestię, bo kupująć WIlmę nie chciał bym uprawiać już w ziemi. Chyba, że ziemia to lepsze wyjście w WILMIE?

Pozdrawiam :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pilna pomoc w doborze odmiany 9 lata 3 miesiąc temu #60

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

ChorielMJ napisał:
Siema Ekipa :)

Mam pytanko odnośnie WILMA 16 systemu. Mam w planie go kupić za czas pewien, jednak nie rozumiem jednej kwestii. Można, używając tego systemu, uprawiać rośliny w granulacie ceramicznym. I tu moje pytanie, jak to się robi? Czy nasiona kiełkuje się w wełnie, a potem wraz z nią do donicy z keramzytem? Czy po prostu wykiełkowane nasionko, bezpośrednio wrzuca się do 11L donicy wypełnionej keramzytem, z dodatkiem rurki nawadniającej? Wytłumaczcie mi proszę tę kwestię, bo kupująć WIlmę nie chciał bym uprawiać już w ziemi. Chyba, że ziemia to lepsze wyjście w WILMIE?

Pozdrawiam :)

Nasionka zawsze kiełkuje sie w wełnie sa rożne rodzaje wełna gąbki itd
a taka kostkę umieszczasz w keramzycie
W przypadku Nft kładziesz kostkę na specjalnej macie

Osobiście polecę systemy Nft

Pzdr Babys
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc temu przez Babys.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany