Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Zagwozdka

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #1

  • Bigbossjeejaa
  • Bigbossjeejaa Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 16
  • Zebranych lumenów: 19
Siemka jestem nowy. :)

Aby nie walić suchym kiedy ścinać, dam tu trochę historii o mojej przygodzie. ;)

Roślinami jako ogół, a zwłaszcza uprawiamych z pestki(szczególnie jednorocznymi, z braku warunków do zimowania) interesowałem się od dawna.

Jakoś tamtej zimy znajomy dał mi nasionko, o którym wogóle zapomniałem. Przy wysiewie innych roślin już dobrą wiosną, wpadło mi ono w oko i jako, że nawozów różnych zawsze mamjest w opór, po Advanced nutriens, Bio tabs, do Florovitów, to stwierdziłem czemu nie spróbować. :)

Tak więc wysiałem jedno nasionko, do podłoża do siewu i pikowania, podsypałem mikoryzą i tak sobie rosło. Zaczęło mi jednak śmierdzieć w pokoju, więc czym prędzej powędrował krzak na strych. Zacząłem czytać to forum w poszukiwaniu miejsca. No i znalazłem mniej więcej odpowiednie. W ziemie poszło 5kapsułek od bio tabs i na wzrost dostawały tylko mikoryzowe środki, jakieś Piranha, Tarantula czy inne Vodo juice. Po pewnym czasie podlewałem też innymi na wzrost. Krzak starałem się trenować pochylając, go ale warunków nie było, bo przy wietrze wstawał, a że już trzy pędy poszły w góre, to ciachnąłem główny. W efekcie otrzymałem jakby trzy główne pędy, które urosły na jakieś 2m wysokości i zaczęły kwitnąć. Jako że znów specyfików miałem, to szły w ruch i opryski i w korzeń. Szło też Asahi, Tytanit, Kristalon pomarańczowy oraz kilka nawozów bio, których nazwy nie spamiętać idzie (try pack od biobizz). ;) Krzak rósł super, wszystko puchło wi oczach i lepiło się jak Bros na ziemiórki. :D

Krzak wyglądał zdrowo więc dostał jeszcze dwa razy w sierpniu i wrześniu Big bud oraz Bio bud. Na tym przestałem nawożenie, gdyż zaczęły padać deszcze, to krzak nie miał sucho.

Podążając do sedna tematu. Po jednej nawałnicy, jeden pęd nadłamał się pod ciężarem i musiałem go podwiązać(nie zaszkodziło mu to zbytnio). Jakoś dwa tygodnie temu, załatwiłem sobie mikroskop, by pooglądać trichomy. Było wtedy jeszcze pół na pół przeźroczystych i mlecznych ale przyszły zimne noce(przez trzy cztery dni przymrozki ale lekkie) Krzak sfioletowiał, choć nie cały, co było dziwne dla mnie. Już byłem gotowy do ścinki i uswałem liście wiatrakowe. Przez ten czas większość trichomów zrobiła się mleczna. Jednak od poczatku tego tygodnia pogoda się poprawia i ma być piękne słoneczko i ciepełko.

Teraz sedno sprawy. Męczy mnie czy ciąć, czy nie ciąć. Czy jeszcze coś ruszy, czy już nie. Niby trichomy mówią w swoim pewnym rodzaju o fazie w jakiej są topy ale wydaje mi się że przed tymi przymrozkami jednak tej żywicy było więcej, bo aż lepiło mocno ręce i mikroskop. Teraz jest jej wyczuwalnie mniej. Pytanie czy to złudzenie, czy żywica jest głębiej w topach, a nie na wierzchu.. kij wie. No i jeszcze kolejna myśl, czy może czekać do kolejnej pełni? Bo chyba jakoś za dwa tygodnie ma być. Z drugiej strony słoneczna i sucha pogoda pomogła by mi w duszeniu w starym budynku gospodarczym..

Jedna roślina a tyle zamętu. :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Mr. Green, Golas, Kowalsky, Pingwin

 
 
 

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #2

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Fajnie by było widizec na jakims zdjeciu jak roslinka aktualnie wyglada :whistle:

Moze zetnij za kilka dni poki jeszcze ejst pogoda :talk:

i jako, że nawozów różnych zawsze mamjest w opór, po Advanced nutriens, Bio tabs, do Florovitów

Można zapytac skad dostep do tych supli?:)
czyzbys prowadził sklep branzowy? :whistle:
Ostatnio zmieniany: 5 lata 6 miesiąc temu przez Pingwin.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bigbossjeejaa

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #3

  • Bigbossjeejaa
  • Bigbossjeejaa Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 16
  • Zebranych lumenów: 19
Witaj.

Do spota dojeżdżam co ileś dni, bo tak tylko mogę. Dziś byłem tylko na moment by upierdzielić kawałek gałązki, by prześwietlić mikroskopem ale jeszcze się za to nie zabrałem.


Co do nawozów, to poprostu mam dostęp do pewnych nawozów i nie mogę powiedzieć więcej. Sporo też sam kupuje sporo nawozów, bo wiele używam. Chętnie bym się dowiedział jakie nawozy, stymulatory czy boostery są takie które warto mieć. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #4

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Skoro jest pogoda i ma się utrzymać jeszcze jakiś czas to warto zostawić pannę. :ganja:
Dodam, że konkretnie opisany temat. ;)

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bigbossjeejaa

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #5

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Czyli nie jestes całkiem poczatkujacy, przy tegorocznej jesieni jestem spokojny o to ze wybierzesz dobry termin na kose :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bigbossjeejaa

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #6

  • Bigbossjeejaa
  • Bigbossjeejaa Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 16
  • Zebranych lumenów: 19
W tej dziedzinie uprawy jestem laikiem. Jednak mam te sposobność wpojoną, że lubię czytać i tak też wiele czytam, szukam itd w poszukiwaniu potrzebnych informacji. ;)

A jako że zajmuje się hobbystycznie różnymi ciekawostkami, to i potrzebne do uprawy materiały zawsze mam. :)


Zadecydują zatem trichomy, bo choć pogoda dopisuje, to roślinka zaczyna być widoczna na tle żółknących liści lasu. ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #7

  • Lisciasty
  • Lisciasty Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 17
  • Zebranych lumenów: 32
Takie głupie pytanie, choć może nie... Czy do outa nadają się takie specyfiki jak granulowany
obornik kurzy, koński, bydlęcy czy jeszcze inne cuda? Owczy chyba też widziałem... Czy ktoś experymentował
w tym kierunku, czy to raczej niewskazane? ;)
Zielonym do góry!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #8

  • Belial
  • Belial Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 163
  • Zebranych lumenów: 450
  •  

  •  

'upierdzieliłeś kawałek gałązki', to pewnie masz sampla do testu. Jeśli jakość odpowiada, to kosa, jeśli jeszcze nie odpowiada to trzymaj dalej. Pogoda jak pogoda. Dziś gorąco, jutro deszcz, potem znów w dzień ciepło i plecha szaleje :[
Testując sam sobie odpowiesz na pytanie ;]
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #9

  • Bigbossjeejaa
  • Bigbossjeejaa Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 16
  • Zebranych lumenów: 19
Liściasty Owszem nadają się. Jednak Ja jadę na takim zeszłosezonowym prosto spod krów, bo mam dostęp. Jakbym nie miał, to napewno używał bym granulowanego. Dobrze jednak użyć go na samym starcie przygotowania, by się w ziemi troszkę przegryzł.

Belial Problem się rozwiązał sam. Byłem na spocie wczoraj, by zrobić foty do konkursu. A tu krzaki podłamane pod ciężarem topów. Wszystko wyglądało jak wierzby płaczące. Mikroskop pokazywał po kilka bursztynowych trichomów na kilku sprawdzanych szyszkach, więc poszła kosa. Wyszło szyszek z górnych partii pełen karton po butach. Dolnych takich luźniejszych nawet nie chciało mi się już obrabiać. Cały się pokleiłem.. zobaczymy co to będzie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zagwozdka 5 lata 6 miesiąc temu #10

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Następnym razem kup lateksowe rekawiczki :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bigbossjeejaa
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany