Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Dlaczego warto wysadzać najpierw do mniejszych doniczek?

Dlaczego warto wysadzać najpierw do mniejszych doniczek? 10 lata 1 miesiąc temu #1

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar
Wysadzanie do mniejszych doniczek powoduje szybsze zapelnienie jej korzeniami, (roslina narpiew idzie w korzenie , dlatego tak dlugo siedzi z 2 listkami i wolno rosnie)dopiero pozniej roslina zaczyna rosnac "w liscie".Najlepsze doniczki sa w ksztalcie litery V.

to tyle teorii a teraz jak to wyglada u mnie w praktyce.Nie stosuje tych ze doniczek w ksztalcie litery V gdyz szkoda mi pieniedzy :D , stosuje standardowo kubeczki a w tym sezonie wyprobuje "ala doniczki" po takim paszteciku z biedronki o takie cus :

powinno elegancko zdac egzamin ;)

Stosuje te "doniczki male" po to aby rosliny urosly mi nieco przed wysadzeniem na out jakie sa u Mnie tego plusy ?
  • Gdy wysadze z tej doniczki roslinke na out to ma ona tak juz rozbudowany system korzeniowy i "lisciowy" ze na nowym miejscu napewno sobie poradzi (no chyba ze ktos lub cos jej to utrudni)
  • Wsadzam sobie taka doniczke w zborze kolo domu i wtedy moge pilnowac by mi nie przeschla lub uschla roslinka z powodu braku wody czy nawet jezeli zacznie napieprzac np. grad to sobie ja gdzies schowam.

Ten poradnik jest bardziej dla ludzi ktorzy niemieszkaja sami zeby sobie jebnac pod hps siewki coby podrosly i wywalac na out bo wiadomo ze jesli ktos ma mozliwosc in to w takie ceregiele bawic sie nie bd , ja tez bym sie nie bawil ;)

ale trzeba sobie w zyciu radzic i przystosowywac sie do srodowiska :) jesli komus pomoglem to fajnie pozdro.

źródła : a brain CoCa :whistle:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez Bongjour.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Dlaczego warto wysadzac wpierw do mniejszych doniczek . 10 lata 1 miesiąc temu #2

  • SensiSoul
  • SensiSoul Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 655
  • Zebranych lumenów: 1195
  •  

  •  

Ja kiedyś sadzonki wysadzałem w małe doniczki na dworze i przykrywałem szybą. Bardzo dobrze się do sprawdzało ponieważ osłaniałem je z wszystkich stron, na to szyba i generalnie żaden grad czy wiatr im nic nie zrobi :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dlaczego warto wysadzac wpierw do mniejszych doniczek . 10 lata 1 miesiąc temu #3

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

kijanek napisał:
Ja kiedyś sadzonki wysadzałem w małe doniczki na dworze i przykrywałem szybą. Bardzo dobrze się do sprawdzało ponieważ osłaniałem je z wszystkich stron, na to szyba i generalnie żaden grad czy wiatr im nic nie zrobi :)

Taki mały greenhouse? Ja robiłem tak w polu z sadzonami:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Dlaczego warto wysadzac wpierw do mniejszych doniczek . 10 lata 1 miesiąc temu #4

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar
kijanek napisał:
Ja kiedyś sadzonki wysadzałem w małe doniczki na dworze i przykrywałem szybą. Bardzo dobrze się do sprawdzało ponieważ osłaniałem je z wszystkich stron, na to szyba i generalnie żaden grad czy wiatr im nic nie zrobi :)
Bongjour napisał:
Taki mały greenhouse? Ja robiłem tak w polu z sadzonami:)

zeby jeszcze zminimalizowac ryzyko przemarzniecia to mozna zrobic to na podwyzszeniu jesli macie taka mozliwosc ofc bo jak wiadomo im bardziej przy gruncie tym wiekszy mroz :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dlaczego warto wysadzac wpierw do mniejszych doniczek . 10 lata 1 miesiąc temu #5

  • SensiSoul
  • SensiSoul Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 655
  • Zebranych lumenów: 1195
  •  

  •  

LaCocaine napisał:
kijanek napisał:
Ja kiedyś sadzonki wysadzałem w małe doniczki na dworze i przykrywałem szybą. Bardzo dobrze się do sprawdzało ponieważ osłaniałem je z wszystkich stron, na to szyba i generalnie żaden grad czy wiatr im nic nie zrobi :)
Bongjour napisał:
Taki mały greenhouse? Ja robiłem tak w polu z sadzonami:)

zeby jeszcze zminimalizowac ryzyko przemarzniecia to mozna zrobic to na podwyzszeniu jesli macie taka mozliwosc ofc bo jak wiadomo im bardziej przy gruncie tym wiekszy mroz :)


Dokładnie. Taki mały greenhouse ustawiałem w miejscu gdzie sadzonki stoją 2m nad ziemią.
Bardzo fajna sprawa. Kiedyś nawet zostawiłem je na tydzień bez opieki i dały radę...faktycznie ziemia była przesuszona i aż odchodziła od doniczek ale po podlaniu normalnie roślinki dawały radę ;)

Zdjęcie z maja zeszłego roku:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany