Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: ziemie z growshopu - kiedy nawozić

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 6 miesiąc temu #11

  • OFF
  • OFF Avatar
Czy jest ktos kto moze wyjasnic sprawe z ziemia Canna terra profesional
i Canna terra ptofesional PLUS?

Wczoraj w pospiechu jechalem kilkanascie mil zeby wymienic terra profesional na terra pro.PLUS , bo wyczytalem ,na stronie canny ze nieby to jest ta "gorsza" ziemnia i zawiera niewiele nawozow, natomiast ceny w growshopie byly takie :
£10 terra pro
£16 terra pro PLUS!! - wychodzi na to ze ta plus ma wiecej nawozow, bo jest drozsza.
Zaczalem sprawdzac pare informacji z worka Terry pro i terry pro plus i wychodzi na to , ze obydwie ziemie sa juz nawozone (tutaj zglupialem).
Na stronnie Canny z kolei wyczytalem , ze terra pro plus jest najczystsza ziemia przeznaczona do uprawy w wewnatrz , a terra pro moze byc stosowana na zewnatrz ze wzgledu na zawartosc nawozow.
W jednym z katalogow bylo napisane, ze terra pro ma "added fertilizer" a terra pro plus "enriched fertilizer" i pani z panem po krotkiej dyskusji wlasnie nad znaczeniem tych slow doszli do wspolnego wniosku ze TERRA Profesional jest ziemia o malej zawartosci nawozow .
Jastem tak skolowany tymi informacjami w roznych jezykach ze juz sam nie wiem jaka w koncu ta ziemia jest ??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 6 miesiąc temu #12

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Mialem ziemie profesional i profesional pro plus ku mojemu zdziwieniu canna profesional pro plus nie miala wgl w sobie perlitu (bialych kuleczek) dokupywalem perlit i robilem swoja mieszanke

Nie trzeba zadnych nawozow na veg do Canna Profesional i Pro Plus

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: OFF

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 6 miesiąc temu #13

  • OFF
  • OFF Avatar
wlasnie doczytalem cos jeszcze na workach:
NPK 12-14-24 1.5kg/m3 - Terra profesional
NPK 12-14-24 1.3kg/m3 - Terra profesional Plus B)
troche jestem teraz wkur... na ludzi z growshopu :(, zlezalo mi bardziej na terra pro plus , ale teraz to juz musztartda po obiedzie.Worki pootwierane , ziemia w donicach , pestki na wacie :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 6 miesiąc temu #14

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

FAK napisał:
wlasnie doczytalem cos jeszcze na workach:
NPK 12-14-24 1.5kg/m3 - Terra profesional
NPK 12-14-24 1.3kg/m3 - Terra profesional Plus B)
troche jestem teraz wkur... na ludzi z growshopu :(, zlezalo mi bardziej na terra pro plus , ale teraz to juz musztartda po obiedzie.Worki pootwierane , ziemia w donicach , pestki na wacie :(

Spokojnie ta Terra Profesional jest ok nie dawaj nic na vega bo nie trzeba
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 6 miesiąc temu #15

  • Sannjasin
  • Sannjasin Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Z myśli do serca
  • Posty: 23
  • Zebranych lumenów: 38
Jeśli masz zamiar urzywać stymulatorów korzeni takich jak Canna rhizothonic itp to należy je lać praktycznie od wyjścia sadzonki z ziemi. Polepsza to wzrost korzeni a co za tym idzie wzrost przyswajalności nawozów i szybszy wzrost rośliny ogółem. Natomiast co do ziem wstępnie nawożonych - Ja osobiście zawsze lałam od początku nawet nawozy na Weg. Oczywiście stopniując dawki aby roślina nie doznała szoku z powodu nadmiernego nawożenia. Dlatego pierwsze podlania robiłam z 10% zalecanej dawki, następne dodawałam w zależności od stanu rośliny kolejne 10-20 procent przy następnych podlaniach. Nigdy nie miałam problemu z przenawożeniem roślin. Ziemia Biobizz All mix.
Cierpliwości..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Orzech

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 6 miesiąc temu #16

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

Ja jestem mega zadowolona z canna terra profesional. Panna rosnie jak marzenie. Nigdy jeszcze nie mialam takiego cudnego planta. Ponad 20 dni i bez grama nawozu.
Boże, użycz mi pogody ducha....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 6 miesiąc temu #17

  • Abrakadabra
  • Abrakadabra Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 57
  • Zebranych lumenów: 43
aktualnie używam ziemi COMPO Podłoże Super Lekkie i na wegu nic nie dodawałem a roślinki nie wykazywały nawet najmniejszych niedoborów a więc w mojej opinii używając sprawdzonej ziemi nie warto na wegu lać nic i czekać spokojnie na flo B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 1 miesiąc temu #18

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Ja do swojego ogródka kupiłem byle jaką ziemię, roślinki słabo się rozwijały. Odwiedził mnie znajomy, bardziej doświadczony ogrodnik i zaraz zjebał mnie za tą ziemię i tak jak kolega wyżej polecił mi ziemię Compo San super lekką, dotykając tej ziemi stwierdziłem, że będąc korzeniem właśnie w niej chciałbym się rozwijać.

25l to koszt 25zł w Castoramie, w mieszance jest już perlit oraz agrosil wspomagający rozwój korzonków - Planciki się ruszyły.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 1 miesiąc temu #19

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

Uprawiajac w ziemi musisz kupic dobra ziemie, proste. Oszczedzajac na ziemi to tak jakbys mial hydro i bral wode z kibla. hyhy
Niepalący :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ziemie z growshopu - kiedy nawozić 10 lata 1 miesiąc temu #20

  • Leo Messi
  • Leo Messi Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • RETIRED GROWER
  • Posty: 946
  • Zebranych lumenów: 1775
  •  

  •  

Ja uprawialem na zwyklej ziemi dodalem tylko perlitu i efekty byly porownywalnego do sklepowej. Trzeba pamietac ze ziemia zwykla ogrodnicza jest ubozasza i brac na to poprawke i nawozic wczesniej. Reausumujac - dla domowych ogrodkow o niewielkim zapotrzebowaniu na ziemie latwiej kupic pewna mieszanke. Jednak mozna z powodzeniem uprawiac w zwyklej splepowej.
Człowiek wykształcony mówi skomplikowanym językiem o rzeczach prostych. Człowiek inteligentny mówi prostym językiem o rzeczach skomplikowanych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany