Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Mieszkańcy spotów i ich domy.

Mieszkańcy spotów i ich domy. 10 lata 5 miesiąc temu #1

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Nigdzie nie znalazłem miejsca gdzie mógłbym to pokazać więc umieszczam to tyczasowo tu.
(Jeśli powstanie leprze miejsce proszę o przeniesienie)


Już od jakiegoś czasu odwiedzając rejon obecnego spota mogłem zauważyć wielu dzikich mieszkańców tego terenu.
Oprócz pary łabędzi, całego grona śpiewającego ptactwa, kuropatw czy bażantów na tym terenie spotkać można piżmaki (piżmoszczóry), zwierzynę płową czasem dziki i od niedawna nawet bobry.
O ile pozostali mieszkańcy przyjmują teren takim jaki jest (może dziki czasem coś nabroją, ale generalnie to wolą szkodzić na polach), to bobry bardzo dynamicznie kształtują teren na jakim mieszkają.

Jedno z ich wyjść z wody



gdyby nie one tu było by sucho



była sobie wysoka wierzba






konary w wodzie



wydeptany brzeg



na jednej z gałęzi coś leżało



ciekawe skąd się tam wziął




nie tylko wierzba padła łupem bobrzych siekaczy, inne drzewa również nie moga się czuć spokojnie - wszystko im smakuje

czarny bez



głóg



Praktycznie w całym rejonie występuje masa ścieżek wydeptanych przez te gryzonie.
W niektórych miejscach można natknąć się również na ich wyloty podziemnych nor.
Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie za jakiś czas lub zimą postaram się wejść głębiej w teren i może uda mi się natknąć na tych specyficznych mieszkańców mokradeł.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Mieszkańcy spotów i ich domy. 10 lata 5 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Bardzo wartościowy temat wart uwagi! Świetna robota; przyklejono ;)

Przydałoby się jeszcze foto żeremia, bobrzej zapory, piżmoszczura i bobra i byłoby malina. Do tego kilka suchych faktów np. z wikipedii i jest już ciekawy zaczątek tematu!

Co do samych bobrów to miałem z nimi wiele do czynienia i nigdy nie wchodziły mi w drogę. Swoje szlaki, kanały miały nawet kilka metrów od roślin i nigdy nie robiły im krzywdy. Śmiem twierdzić, że konopie są obojętne tym dużym gryzoniom, co innego ich mniejsi krewni tacy jak nornice, myszy czy ryjówki. Ale to nie temat o tych maluchach.

Bobry mogą nieźle namieszać zmieniając radykalnie warunki hydrologiczne terenu, na którym uprawiamy. Często bywało tak, że jesienią obok strumyka czy nawet rowu melioracyjnego zauważałem pojedyncze ścięte konary krzaków a na wiosnę powstawała już spora tama i cały teren został dokładnie zalany. Zdarzyło się również tak, że bobry pomogły osuszyć mi miejsce przyszłej uprawy. Gryzonie te są bardzo płochliwe nie wchodzą w bezpośredni kontakt z człowiekiem chociaż znane są przypadki ataku tychże gryzoni na człowieka. Bóbr jak każde dzikie zwierze może przenosić wściekliznę, uzbrojony w potężne siekacze może zrobić krzywdę więc jeżeli spotkacie bobra na swojej drodze radzę zejść im z drogi.

Kolejnym niebezpieczeństwem ze strony bobrów są ich tunele i nory. Poruszając się po terenie zamieszkałym przez te gryzonie należy zachować szczególną ostrożność. W okolicach cieków wodnych, rowów, rzek bobry drążą nory w brzegach. idąc brzegiem można wpaść w taką pułapkę i skaleczyć się lub zostawić w norze na pamiątkę gumiaka :D
Zalane tereny wyglądające na bezpieczne i stabilne są nasiąknięte wodą, należy maksymalnie uważać a poruszając się używać długiego kija do badania terenu i ewentualnych podpórek. Wpadając w grzęzawisko kij kładziemy poziomo co daje tymczasowe podparcie...
Proponuje również uważać na obcięte pnie mniejszych krzaków do średnicy kilku centymetrów, bobry ścinają takie krzaki, pędy na wysokości 10-30cm nad ziemią (tak jak ich wzrost). Upadek na tak zaostrzony kołek to nie lada niebezpieczeństwo.

Wpadł mi do głowy pomysł aby zrobić kompletny poradnik dla każdego z mieszkańców naszych spotów; osobno dla każdego zwierzaka jaki nas interesuje wliczając w to również kochane ślimaki :D Tak na przykład ten topic byłby dla bobrów, inny oddzielny dla saren, dzików, zajęcy itd. Podoba się pomysł? Będzie pole do popisu dla outdoor'owców i miłośników przyrody. Kompletne poradniki, gdzie występują dane gatunki, czym się żywią i jakie szkody mogą poczynić w naszych uprawach. Metody walki, zabezpieczeń i inne cenne wskazówki w jednym miejscu....
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, ufolud, Prosty człek

Mieszkańcy spotów i ich domy. 10 lata 5 miesiąc temu #3

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6340
  •  

  •  

Cosa_Nostra napisał:
wliczając w to również kochane ślimaki :D
I Koty..:D


Co do tematu, na moim spocie mieszkał bażant, pierwszy raz podlewając rośliny wyskoczył z krzaków wydając przy tym swój bażanci krzyk, który wcale nie jest miły dla ucha. Narobił mi ogromnego stracha, myślałem, że to psy ale na szczęście to tylko ptaszydło:)

Z bobrami miał do czynienia pewien osobnik w mojej rodzinie, bobry rozwaliły wał trzymający wodę w stawie - ludzie zbierali darmowe ryby z łąk, na które rozlała się woda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Mieszkańcy spotów i ich domy. 10 lata 5 miesiąc temu #4

  • ufolud
  • ufolud Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 531
  • Zebranych lumenów: 1315
  •  

  •  

U mnie na spocie było mnóstwo ślimaków , pająków ważek , ale tez orły (albo sokoły?) było ich kilka , nigdy nie udało mi się podejść na tyle do drzewa/konaru by jakiegoś nie spłoszyć , ale muszę przyznać ze piękne ,rozpiętość skrzydeł przynajmniej z 2,5m , myślałem ze jest tylko jeden max dwa ale jak robiłem ścinkę to co chwile z drzewa jakiś zlatywał i krążył nad ziemia(naliczyłem się z 5). Bażanta tez raz widziałem(a możne kurę) gdy szedłem robić właśnie ścinkę przebiegł jebany do tego sarny i kaczki w jeziorkach.
O i w chuj żuków ,żab i padalców .
Browar, faja, plener, niebo jak baja, wszystko to przecież należy do nas
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez ufolud.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mieszkańcy spotów i ich domy. 8 lata 10 miesiąc temu #5

  • Lysy22
  • Lysy22 Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 25
  • Zebranych lumenów: 9
Witam Panowie. Mam poważny problem, zając lub królik opanował mojego spota. Rozjebał 25 sadzonek, oszczędził jedną :ohmy: Macie jakiś pomysł? ogrodzenie może przyciągnąć uwagę, może lepiej tego zwierza zniszczyć?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mieszkańcy spotów i ich domy. 8 lata 10 miesiąc temu #6

  • KoneserDzikiBill
  • KoneserDzikiBill Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Buffalo soldier
  • Posty: 302
  • Zebranych lumenów: 439
  •  

  •  

A czemu masz go zabijac skoro i tak Ci zostal jeden krzun ? Znajdz innego spota a zwierze zostaw w spokoju. To Ty wlazles na jego teren, bylo sie lepiej zabezpieczyc a krolika zostaw w spokoju ! Trzeba zyc w zgodzie z natura ktora Ci odplaca pieknymi plonami inaczej bedzie pasztet :D
"Lecz nade wszystko – słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość – sprawiedliwość."...
Ostatnio zmieniany: 8 lata 10 miesiąc temu przez KoneserDzikiBill.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: KLICZKO, Prosty człek, zbiory

Mieszkańcy spotów i ich domy. 8 lata 10 miesiąc temu #7

  • zbiory
  • zbiory Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 413
  • Zebranych lumenów: 842
  •  

  •  

Dobrze kolega gada, natura jest ok a człowiek jest fuj w tej grze. Możesz każdy krzak w koło czymś zabezpieczyć. Wystarczy butelka 5l i zając nie wdupi. Ale jak masz sarnę na spocie no to już nie wiem
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.-Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Mieszkańcy spotów i ich domy. 8 lata 10 miesiąc temu #8

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Czy aby na pewno to królik, po każ zdjęcie zniszczeń; podkopuje gryzie?
Pytam bo nie słyszałem, że komuś poza UK króliki planty zmarnowały

emigranci stosują ogrodzenia i chyba to jedyny słuszny sposób walki z tym szkodnikiem
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 8 lata 10 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany