Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Energooszczedny box(led)

Energooszczedny box(led) 10 lata 5 miesiąc temu #1

  • grzdylll
  • grzdylll Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 44
  • Zebranych lumenów: 133
  •  

  •  

Siema...opisze jak łatwo i w miare schludnie wykonałem mojego boxa

krótki opis......cały box pobiera 29W
BOX-z desek ciętych na wymiar....skręcane śrubami.....wewnątrz folia diamond
LAMPA-panel led około 28W......samoruba.....diody osram
WENTYLACJA -małe wiatraczki z podkładki pod laptopa
FILTR Z MATY WĘGLOWEJ

Jako ze box jest już gotowy postaram się wszystko wytłumaczyć jak najlepiej ale przygotowałem tez kilka rysunków

no to jeszcze raz ale ze szczegółami

BOX (25cm/40cm/60cm)
W deskach równo pociętych wyciełem (to już mniej schludnie)otwory na wentylacje.....i mały otwór na kable.
każda z desek posmarowałem silikonem(nie polecam....lepszy był by poprostu klej)
i oblepiłem folia diamond....zostawiłem deski na około 24h jedna na drugiej
na drugi dzień obciełem folie równo do krawędzi
Wszystko zkręciłem do kupy sciany ...zawiasy...oprócz sufitu(na nim puzniej montowałem panel(teraz odkrecajac sufit wyciągam cały panel na dece......jeszcze pewnie bede tunigowal)
rogi uszczelniłem sylikonem




to byla ta latwiejsza czesc teraz PANEL LED
co potrzebne
diody
kable dwa z podlaczeniem do gniazdka i troche cienszych(ja uzylem wszystkie kture wytargalem z kopa)
aluminiowy radiator+wiatrczkek/ki
tasma kaptonowa
tasma miedziana(albo kable ale z tasma jest to duzo prostsze i shludniej wyglada)
klej termoprzewodzacy
zasilacze stalopradowe
lutownica cyna
cierpliwosc

Wiec na radiatorze 22/30/5cm narysowalem,zaplanowalem jak gdzie beda umieszczone i polaczone diody...
diody sa polaczone tasma miedziana .....najpierw trzeba zrobic z tasmy kaptonowej jak by sciezke zeby odizolowac miedz od radiatora......w zaplanowanych mijscach zrobilem przerwy w kaptonie okolo 5mm(na diode)nalepilem tasm miedziana z przerwami minimalnie wiekszymi okolo 7mm(na diode) miedz nie moze stykac sie z radiatorem
Diody nalepilem przy pomocy kleju termoprzewodzacego w odpowiednich miejscach
Przy lepieniu diod trzeba zwrocic uwage na polaryzacje(+,-{z plusa do minusa})
W jednym szeregu podlaczylem 15 diod OSRAM GOLDEN DRAGON HYPER RED
w drugim szeregu podlaczylem 4 diody OSRAM GLODEN DRAGON DEEP BLUE,4 GOLDEN DRAGON HYPER RED,2 GODEN DRAGON ULTRA WHITE plus dwie no name podobno 660nm(czerwone)
Nalepione diody polutowalem a do kazego konca przylutowalem kabel
Przylutowane kable polaczylem z zasilaczami (jeden 320mA z chin i te mysle ze moge smialo polecic...drugi do zasilacza kupinego w jakims elektronicznym 350mA)plus do plusa minus do minusa z drugiej strony zasilacza podlaczylem kabel z wejsciem do gniazdka.......wszystko na kostkach ale mozna tez polutowac,poskrecac i zalepic izolepom, czy zaizolowac koszulkami termokurczliwymi.........i do pradu(jesli cos nielaczy trzeba odpiac zasilacz i zewrzec jego styki(+i-)moze trzasnac ale trzeba rozladowac zgromadzone w nim napiecie,znalezc problem i jeszcze raz to samo)

Istotna sprawa to chłodzenie jako ze panel jest zamontowany bezposrednio na desce potrzebowalem male wiatraczki udalo mi sie znalezc 5/5cm wiec idealnie do wysokosci radiatora.....zamontowalem je po przeciwnej stronie od wylotu powietrza w boxie tak zeby wialy w ożebrowanie i przez wylot poza boxa,podlaczone do ladowarki mimo ze sa one 12V ida a radiator prawie zimny w razie tuningu podlacze pod 12v

materialy pomocnicze:





dwa szeregi z czego w nastepnej uprawie mam zamiar zalaczac na weg ten z niebieskimi


na flo dwa na raz


a tak wyglada samo czerwone





WENTYLACJA I FILTR
tu niestety fotek nie będzie
ale opisze jak to dziala
IN-narazie mam tylko miejesce na wentyl na na scienie boxa mozliwie najnizej
OUT-malyw wiatrak z podkladki pod laptopa zamontowany na zewnatrz boxa przy otworze zrobionym mozliwie najwyzej tak aby wyciagal powietrze...przykryty filtrem.....podlaczony do ladowarki z telefonu wraz z
>
WENTYLATOR MIESZAJACY ten co wyciagajacy tylko ze na scianie w srodku ustawiony na planta
Wentylacja dupy nie urywa ale chcialem zeby wszystko bylo energetyczna klasa A+++++
FILTR zrobilem go z plastikowego pojemnika na zywnosc w dnie kturego wycielem mozliwie najwieksza dziure we wieczku otwor wielkosci dziury na wentylacje
wieczko przykrecilem do zewnetrznej sciany boxa(ze tak powiem dziura w dziure)i zalozylem tak jak bym go zamykal..reszte pojemnika z naciagnietymi trzema warstwami maty weglowej na dziure w dnie.... oblepilem tasma zeby nieprzepuszczal swiatla i uszczelnilem sylikonem male szpary miedzy pokrywaka a sciana.......
efekt kooncowy:


wszystko na raz podlaczone 29W


fotorelacja
growlike.pro/forum/indorpoczatkuijacy/495-led30w-auto-bubble-gum-1-szt


moze podam linki co gedzie kupic
Diody osram-Rs online
pl.rs-online.com/web/p/diody-swiatla-widzialnego-led/7350462P/
pl.rs-online.com/web/p/diody-swiatla-widzialnego-led/7781282/
pl.rs-online.com/web/p/diody-swiatla-widzialnego-led/6889559/

kapton i klej mozna znalezc na lispol.pl
lispol.pl/index.php?a=product&b=list&gr_id=205
lispol.pl/index.php?a=product&b=list&gr_id=140 (ten klej jest to tansz opcja ....trzeba dac mu wychnac)

zasilacze z chin wysylka za darmo (ale trza poczekac jakies 2 , 3 tyg.)
pl.focalprice.com/LX915Y/9161W_Lamp_Waterproof_LED_DriverLED_Transformer_Golden_Yellow.html


no a reszte znalazlem w lektronicznych sklepach w mojej okolicy
dodam ze tasma miedziana kosztowoala mnie okolo 5zl za metr




Bledy ortograficzne postaram sie poprawiac z czasem.....dzieki za zrozumienie
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez grzdylll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Energooszczedny box(led) 10 lata 2 miesiąc temu #2

grzdylll napisał:
Wszystko zkręciłem do kupy sciany ...zawiasy...oprócz sufitu(na nim puzniej montowałem panel(teraz odkrecajac sufit wyciągam cały panel na dece......jeszcze pewnie bede tunigowal)
no i co tuningowałeś zmieniałeś ? a i powiedz jak ten radiator grzeje się nie grzeje, za wielki, za mały ?

kurcza jesteś jedyny który dak dobrze opisał zrobienie led panelu ze sklepami i wszystkim bardzo dobra robota, a co ciekawe to nie jest nawet takie drogie jak bym myślał :)
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez Człowiek Nauki Fazy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Gratki Panie za taki temat... 10 lata 2 miesiąc temu #3

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

Super sprawa. Fajnie, że to wszystko rozpisałeś i pokazałeś o co kaman. Nie usuwaj przypadkiem tego tematu, bo nie ukrywam, że w przyszłości mogę z niego skorzystać i na PW łapać ws zadania kilku dodatkowych pytań. Ja jednak miejsce na LED'y szykuję na bocznych ściankach a w górnym słoneczku pozostawię poczciwego HPS'a. Mam nadzieję, że to nie będzie przerost formy nad treścią.

Raz jeszcze gratuluję pomysłu/wykonania i samego opracowania...

DrJ :smoke:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Energooszczedny box(led) 10 lata 2 miesiąc temu #4

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Całkiem fajnie pokazana relacja z budowy boxika.
Również składam wniosek o umieszczenie tejże jako przyklejonej.
(Nie jednemu początkującemu może się ona przydać) :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Energooszczedny box(led) 10 lata 2 miesiąc temu #5

  • Zamotasłupany
  • Zamotasłupany Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • ....:::SEED-O-MANIA:::....
  • Posty: 95
  • Zebranych lumenów: 168
coś pięknego jak dla mnie arcydzieło za tak mały pobór prądu extra sprawa sam bym takie coś chętnie zrobił
''Może patrzysz na kurwę, myślisz - to kurwa
a sam jesteś kurwą dla kogoś tam
Z wielką chęcią stu rozbójnikom
dałaby dupy niejedna z dam''

....::::SEED-O-MANIA::::...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongowiec
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany