Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszystkie Tematy, w których będziemy obalać Mity związane z uprawą Konopi ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ?

Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ? 9 lata 2 miesiąc temu #11

  • Golabek
  • Golabek Avatar
Co do uv popieram widzialem takoblane planty ze strach,ale co do ciemni..sam uwazalem ostatnio ze to mit, od daaawna zreszta od kratki ALE...Ostatnio haze zostawilem na 48 i ciezko mi sie zastanowic, czy oblalo bardziej czy tez nie. Byly napewno jakies inne niz ciete jak dotad w pelni slonka, ale dla mnie nadal ciemnia pozostaje mitem. Wilgoci to npewno dodaje do rosliny jak 48 ten plant w ciemni,az mokrawe te topki ale zeby cudem dojebalo 3litry zywicy? Tego nie bylo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ? 9 lata 2 miesiąc temu #12

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

Ja UV uzywam od samego początku i temat jest zawsze mega oszroniony. Polecam, a co do ciemni... Probowalem nie raz, kwiaty są cięższe, bardziej nawodnione i na pewno dluzej schną. Czy w tej wilgoci znajduje sie dodatkowa zywica? Ciężko powiedzieć, za to pod uvb na pewno tak.

Busted



Niepalący :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez SkyneT 2.0.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, Człowiek Nauki Fazy, Jacek, Gandalf, Golabek, Chmura, Kimbo Slice, Jabol

Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ? 9 lata 2 miesiąc temu #13

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Ciemnia to mit nad mitami.
Nie opłaca się robić "ciemni" bo z moich obserwacji wynikało jedno:
Zgaszeniem światła na 2-3 dni zestresowałem rośliny nic poza tym :) a sami wiecie z doświadczenia jak rośliny reagują na brak słońca... "metabolizm" zwalnia prawie,że do 0 a jednak roślina do "wzrostu" potrzebuje słońca a produkcja THC czyt. jej ilośc produkowana przez roślinę zależy tylko i wyłącznie od odmiany bo jak wiemy różnorodność jest ogromna.
W nocy roślina tylko pije więc spodziewajmy się opitych roślin.

Co do UVB może działać :) Promieniowanie jakby nie patrzeć naturalnie występuje w naturze więc także ma wpływ na rośliny ;)

Za to skutecznie działa i na auto i na sezonówki skracanie dnia :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez Bongjour. Powód: konopie są gatunkiem, chodziło Ci o odmiany :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golabek

 

Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ? 9 lata 2 miesiąc temu #14

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

A mieliście do czynienia z zabiegiem jaki stosuje FrakZaFrakiem w obecnym grow, czyli wywołanie dłuższej ciemni w celu szybszej indukcji?
Frak jeżeli tu zajrzysz rzuć kilka faktów; dzięki

Pzdr
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ? 9 lata 2 miesiąc temu #15

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

A jeżeli chciałbym użyć diody UV, ktoś mógłby którąś polecić?
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ? 9 lata 2 miesiąc temu #16

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Koza napisał:
A mieliście do czynienia z zabiegiem jaki stosuje FrakZaFrakiem w obecnym grow, czyli wywołanie dłuższej ciemni w celu szybszej indukcji?
Frak jeżeli tu zajrzysz rzuć kilka faktów; dzięki

Pzdr

Koza to też może być fakt.
Całkiem niedawno gdzieś czytałem właśnie, żeby roślina szybciej pokazała płeć można wydłużyć jej noc.

Jeszcze inny fakt... który też przeczytałem chyba w spliffie odnośnie szybszego określenia płci klonów z regów... jak dobrze pamiętam zalecali 6h dnia i 18h nocy więc dlaczego miałoby to nie działać na normalnych roślinach z pestek? Raczej skuteczne :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ? 9 lata 2 miesiąc temu #17

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Edmund Dantes napisał:
A jeżeli chciałbym użyć diody UV, ktoś mógłby którąś polecić?


Mundek ja myślałem o czymś takim do swojego:
www.maritex.com.pl/pl/diody-mocy-led-uv/LED-PK2N-3LLE-L-i-29529-c-29234
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ? 9 lata 2 miesiąc temu #18

  • besti
  • besti Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 25
  • Zebranych lumenów: 39
Ja proponuje zeby wypowiedziały sie osoby które sprawdziły to na klonach ktore znają jak własna kieszen i wiedza jak roślina wyglada bez ciemni i z ciemnia przed ścinka. Dopiero co widziałem na inatagramie zdjęcie purple og ziomka który trzyma tego klona od kilku ładnych lat i pierwszy raz zrobił ciemnię i był w szoku jaka była różnica (aromat, smak) . Takie gdybanie na kwiatkach z pestek nie ma sensu. Byc moze tez każda roślina reaguje na to inaczej....
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez besti.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golabek

Re:Ciemnia - gasimy czy zostawiamy światełko do samego końca ? 9 lata 2 miesiąc temu #19

  • RadnyCybuch
  • RadnyCybuch Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 19
  • Zebranych lumenów: 26
DIESEL napisał:
Edmund Dantes napisał:
A jeżeli chciałbym użyć diody UV, ktoś mógłby którąś polecić?


Mundek ja myślałem o czymś takim do swojego:
www.maritex.com.pl/pl/diody-mocy-led-uv/LED-PK2N-3LLE-L-i-29529-c-29234

Z tego co widzę ten LED jest UVA czyli się nie nadaję niestety do roślin.
Z tego co wiem musi być UVB(odnośnie UVC nie pamiętam już) no i nie ma na rynku LEDów UVB są tylko UVA. Czasami niby można znaleźć tam jakieś pojedyncze ale to chyba ściema skoro ogólnie nie są dostępne w sprzedaży.

Z trzy lata temu używałem żarówek za ok. 30 zł podobnych do energooszczędnych dla gadów i płazów. Kilka dni po odpaleniu były bardziej pokryte ,,szronem", teraz trochę kiepsko z hajsem ale na pewno powrócę do niech już niedługo. Żarówki były ,,Exo Terra Reptile Glo UVB 10.0". Cyfry to wartość procentowa UVB w emitowanym świetle czyli trzeba wybierać z 10 a nie 2.0 i 5.0 ponieważ mają mniej UVB(2% i 5%).

Co ciekawe THC to filtr UV dla rośliny i to właśnie dzięki temu ma być zwiększony szron. Chociaż nigdy się nie wczytywałem do sedna sprawy ponieważ wystarczyło mi to co widziałem na własne oczy. ;]
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez RadnyCybuch.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany