Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach !

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #11

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Cosa_Nostra

jasna sprawa ale co produkuja rośliny jako efekt uboczny fotosyntezy ? mnie się zdaje że o2 własnie

na ic mag czytałem temat o tym kiedyś i twierdzono że przy nawożeniu co2 wentylacja jest potrzebna ale już tylko do regulacji temperatury a nie wymiany powietrza na świeże takie z co2 .

oko nie wymadrzam się bo być może zbyt duże stężenie faktycznie jest zabójcze a do regulacji również tego przydałby się co2 mierz - a to nie tania sprawa zdaje się , ale zakładajac że taki mamy to wentylacje można ograniczyć do minimum albo dawkowanie co2 ograniczyć aby właśnie nie przenawozić .
a tak na 'oko' to trudna sprawa będzie
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez 4Elements.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: F.B.I

 
 
 

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #12

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Jeśli ktoś ma sprawny wlot a tym bardziej wylot powietrza z boxa (pomijam sprawę filtra) to chyba o zbytnie sężenie co2 się nie powinien martwić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #13

  • Pies
  • Pies Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 65
  • Zebranych lumenów: 264
Nie uważacie, że nawożenie dwutlenkiem węgla (CO2) powinno odbywać się tylko w fazie ciemnej ? B)

edit: Kurczę nie wiem jak mogłem tak się zajebać w akcji...chodziło mi oczywiście o fazę jasną! :oops:
śmiechlik napisał:
Pies napisał:
Nie uważacie, że nawożenie dwutlenkiem węgla (CO2) powinno odbywać się tylko w fazie ciemnej ? B)

nie uważamy bo niby dlaczego ? chyba że chodzi Ci o to że wtedy można sobie wentylacje wyłaczyć i nawozić ale wg mnie nawożenie powinno odbywać się w tym momencie co fotosynteza czyli za dnia kiedy mamy do dyspozycji słonko

byłem na szklarni takiej wielkiej w holandii gdzie z 3h szklarni ( jedna taka duża ) zbierano okolo 8 - 10 ton papryki dziennie i tam nawożenie co2 odbywało się w cyklu co 90 min i to było w ciagu dnia a skoro takie ilości tego robili to podejrzewam że wiedzieli co robia .
Proces fotosyntezy ma dwie fazy...fazę jasną i fazę ciemną:
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5d/Cykl_Calvina.svg
W mundurze
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez Pies.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #14

  • karol
  • karol Avatar
Jestem zaintrygowany tym EXHALE BAG z hemp.pl jezeli ten bag jest w stanie zastanie produkowac faktycznie Co2 i nie trza butli to ja bym byl za takim rozwiazaniem bez nie przespanych nocy jak maladama,ponawiam pytanie smiechlika czy ktos mial juz do czynienia z tym bagiem ????
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #15

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Pies napisał:
Nie uważacie, że nawożenie dwutlenkiem węgla (CO2) powinno odbywać się tylko w fazie ciemnej ? B)

nie uważamy bo niby dlaczego ? chyba że chodzi Ci o to że wtedy można sobie wentylacje wyłaczyć i nawozić ale wg mnie nawożenie powinno odbywać się w tym momencie co fotosynteza czyli za dnia kiedy mamy do dyspozycji słonko

byłem na szklarni takiej wielkiej w holandii gdzie z 3h szklarni ( jedna taka duża ) zbierano okolo 8 - 10 ton papryki dziennie i tam nawożenie co2 odbywało się w cyklu co 90 min i to było w ciagu dnia a skoro takie ilości tego robili to podejrzewam że wiedzieli co robia .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Chmura

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #16

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

znalazłem ciekawy filmik na YT w temacie co2



Roślinka po prawej dostała 180% więcej CO2
Smoke More Weed
Ostatnio zmieniany: 10 lata 6 miesiąc temu przez AS.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, AngryBeards

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #17

  • RaverBaby
  • RaverBaby Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 16
  • Zebranych lumenów: 11
Ciekawe na jak długo starczy taka butla CO2 w boxie 1m2 sterowna elektrozaworem...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #18

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Gdzies tam slyszłem ze 6kg butla styka na pól roku, mam juz nabitą butelke i jeszcze kołuje aparature do butli i bede gazował planty zapiego.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: zapi

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #19

  • RaverBaby
  • RaverBaby Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 16
  • Zebranych lumenów: 11
Samym timerem będziesz zapodawał, czy może sterownik z czujnikiem ppm CO2??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dwutlenek Węgla (CO2) - czyli rośliny na dopalaczach ! 10 lata 6 miesiąc temu #20

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Nie ukrywam ze zawor sterowany miernikiem ppm bylby najfajniejszy, ale zobacze co trafie na second hand markecie.
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany