Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Odprowadzenie powietrza z box'a do wentylacji zamiast filtra węglowego

Odprowadzenie powietrza z box'a do wentylacji zamiast filtra węglowego 9 lata 10 miesiąc temu #1

jest taka sprawa
analizuje rozbudowe boksa i wyjście wentylacji z boksa chciałbym dać do wentylacji w pokoju który jest na najwyższym piętrze.

i teraz tak sobie myśle że niechby zapach nie "szedł w dół" trzeba pod miejscem gdzie powietrze z boksa trzeba by dać jakiś mały wentylator i to by powinno rozwiązać sprawe.

a może nie ? a może są jakieś inne pomysły na to rozwiązanie lub aspekty co do takiego rozwiązania i nie warto ?
:)

ps, jeśli temat nie warty to prosze przerzućić do tych pytań przyklejonych :)
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Odprowadzenie powietrza z box'a do wentylacji zamiast filtra węglowego 9 lata 10 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Precyzuj dokładniej tematy przyjacielu.

Co do pytania to zamierzam również zastosować taki manewr tylko że odprowadzenie będzie do komina ale sytuacja jest prawie, że bliźniacza i powszechna wśród growerów. Ciepłe powietrze z boxa (cieplejsze niż w pomieszczeniu) będzie parło do góry szukając ujścia w koninach wentylacyjnych skąd siła ciągu wyciągnie je na zewnątrz. Co się stanie na zewnątrz to już raczej Ci powiem jak panny wejdą na flo ale podejrzewam, że zapach może się roznosić po okolicy zależnie od kierunku wiatru i ciśnienia atmosferycznego. Spotkałem się również z opiniami, że nie było czuć specyficznego zapachu ale to zależy pewnie też od wysokości kominków wentylacyjnych i ich usytuowań względem połaci dachu etc. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ;)

Daj znać jak to wyszło .
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS

Odprowadzenie powietrza z box'a do wentylacji zamiast filtra węglowego 9 lata 10 miesiąc temu #3

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

ja mam tak podłączoną wentylację do komina,mieszkam na drugim(ostatnim )pietrze.
nigdy nic nie czułem na zewnątrz...nie wiem jak tam sąsiad na drugim z domu naprzeciwko ale na pewno mu nie przeszkadza,bo widziałem w zeszłym roku plancika na parapecie :ganja:
nie wiem jak sytuacja wyglądałaby przy dużych powierzchniach,ale na pełnym flo przy +-1,8m2 jest jest dobrze... tylko jak mocno wieje,to czasem jest cofka i solidnie czuć w pokoju ;)
...jest jak napisał Koza,wszystko zależy od usytuowania twojego komina i warunków atmosferycznych...jeśli bliscy sąsiedzi maja okna na wysokości twojego komina,to bym nie ryzykował B)
pozdro :peace:
Smoke More Weed
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez AS.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy

 

Odprowadzenie powietrza z box'a do wentylacji zamiast filtra węglowego 9 lata 10 miesiąc temu #4

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Wentylacja odprowadzona do komina to moim zdaniem najlepsze rozwiazanie pod słońcem.
Sam tak mam i dzięki temu nawet w upały temperatura w boxie nie przekracza 30C w cieniu.
Jednak bez filtra sie nie obędzie! Mieszkam wyżej i jak próbowałem bez filtra to mi waliło z wentylacji fest plantami.
Jeśli to ci nie przeszkadza to jedź bez ale czuć fest.
Zapach i temperatura jak jest dobry ciąg w kominie wyciage je super i raczej rzadko jest cofka.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS

Odprowadzenie powietrza z box'a do wentylacji zamiast filtra węglowego 9 lata 10 miesiąc temu #5

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

KLICZKO napisał:
Wentylacja odprowadzona do komina to moim zdaniem najlepsze rozwiazanie pod słońcem.
Sam tak mam i dzięki temu nawet w upały temperatura w boxie nie przekracza 30C w cieniu.
Jednak bez filtra sie nie obędzie! Mieszkam wyżej i jak próbowałem bez filtra to mi waliło z wentylacji fest plantami.
Jeśli to ci nie przeszkadza to jedź bez ale czuć fest.
Zapach i temperatura jak jest dobry ciąg w kominie wyciage je super i raczej rzadko jest cofka.
pozdrawiam

Kliczko dobrze prawi, jeśli chcesz bawić się w odprowadzenie powietrza bezpośrednio do komina - super, ale KONIECZNIE przepuśc je wcześniej przez filtr. Wczoraj byłem świadkiem jak podczas urwania (5-te piętro w 10-cio kondygnacyjnym budynku) chmury wiatrak w toalecie zaczął kręcić się w stronę wtłaczającą powietrze do pomieszczenia. Podczas normalnych warunków nie byłoby większego problemu, ale podczas właśnie mocnych wiatrów, buch etc będziesz miał awarię a raczej przypał. Szkoda zdrowa - zainwestuj w filtr i do dzieła bro...

Powodzenia!
DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS

Odprowadzenie powietrza z box'a do wentylacji zamiast filtra węglowego 9 lata 10 miesiąc temu #6

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

normalnie wiatrak łazienkowy powinien mieć taka membranę z tyłu zapobiegającą takim historią ;)
zawsze można również zainstalować coś takiego w przewodzie wentylacyjnym i cofki teoretycznie nie będzie B)





wentylatory.istore.pl/pl/przepustnica-zwrotna-daos-100.html


pozdro
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza

Odprowadzenie powietrza z box'a do wentylacji zamiast filtra węglowego 9 lata 10 miesiąc temu #7

  • Natural
  • Natural Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • stay positive
  • Posty: 1453
  • Zebranych lumenów: 1447
  •  

  •  

jechalem kiedys bez filtra na 3cim pietrze z centralnym wyprowadzeniem powietrza na zewnatrz
jebalo na dole jak zawialo
takze nie polecam
filtry nie sa az tak drogie, zeby z nich rezygnowac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odprowadzenie powietrza z box'a do wentylacji zamiast filtra węglowego 9 lata 10 miesiąc temu #8

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Tutaj chyba należy rozgraniczyć dwa przypadki wyprowadzenia powietrza do wentylacji:

- wylot do komina wentylacyjnego w domu jednorodzinnym,
- wylot do systemu wentylacji, który rozprowadzony jest po całym budynku wilorodzinnym.

Chociaz cofki pewnie występują w obu przypadkach ale zawór jednostronny pokazany przez AS powinien załatwić tą sprawę. W obu przypadkach raczej nie odważyłbym się jechać na flo bez filtra. Ktoś jeszcze może podzielić się spostrzeżeniami?
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany