Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Nawilżacz powietrza- Czyli zrób to sam!

Nawilżacz powietrza- Czyli zrób to sam! 10 lata 5 miesiąc temu #1

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Witam.

Przedstawiam poradnik, który pozwoli wam stworzyć własny nawilżacz powietrza. Jest to nawilżacz prymitywny aczkolwiek dobrze się sprawdzający w uprawie indoor ( pod lampami). Dzisiejsze nawilżacze, które stosujemy w naszych uprawach są zazwyczaj bardzo drogie, sięgają kwoty 100 zł, są również te które możemy kupić za 30 zł, jednak są to zazwyczaj chwyty marketingowe, które wpływają poprzez reklamę na naszą podświadomość, a w rezultacie stwierdzamy że zakupiliśmy tzn., kota w worku.

Nasz nawilżacz stworzymy zaledwie z jednej butelki (rozmiar dowolny w zależności od wolnego miejsca w namiocie czy też boksie uprawowym) oraz grzałki akwariowej. Butelka jak wiemy to koszt niespełna 3-5 zł, natomiast jeżeli chodzi o grzałkę akwariową nie są one drogie, możemy spokojnie kupić ów grzałkę za 30-40 zł w niemal każdym sklepie zoologicznym, jednak trzeba pamiętać, aby zakupiona przez nas grzałka była wyposażona w miernik ciepła wody i system auto- stop (moja nazwa- nie śmiać się). Jest to bardzo ważne gdyż używając grzałki zwykłej musimy kontrolować temperaturę wody, w której znajduję się ów grzałka. Na szczęście w sklepach zoologicznych jest więcej grzałek z systemem auto- stop niż tych bez niego. Dlatego to nie powinno stwarzać problemów.

Posiadając już w/w przedmioty zastanawiamy się nad tym w jakim położeniu będzie nasz nawilżacz. Czy będzie on stał w boksie czy leżał czy może wisiał czy cokolwiek innego. Jest to ważne gdyż od tego zależy, którędy będzie wypuszczana para. gdy stwierdzimy już że nasz nawilżacz (przykładowo) będzie stał w pionie (chodzi o butelkę) wycinamy kilka niewielkich dziurek u jej szczytu. Przez te właśnie otworki wypuszczana będzie para wodna wytworzona w butelce. Gdy butelka jest już przygotowana nalewamy do niej wody. Nie musi być jej dużo, może sięgać powiedzmy połowy danej butelki. Następnie do butelki przez otwór główny wkładamy grzałkę akwariową, po jej włożeniu zaklejamy szczelnie główny otwór, a dokładnie przestwory które pozostały po włożeniu grzałki. Dobrym tworzywem do uszczelnienia czegoś takiego jest sreberko śniadaniowe. Jednak sposób uszczelnienia możecie sami wymyślić troszkę kreatywności i wszystko gra. Gdy posiadamy już takowy sprzęt ustawiamy grzałkę tak aby grzała wodę do 30-35 stopni, tak dużo jednak para wodna wytworzona na skutek tego nim dotrze do naszych roślinek ochłodzi się nieco. Grzałka ogrzewająca wodę w środku tworzy podciśnienie na skutek ograniczonego wypływu pary wodnej na zewnątrz. Z tego powodu, para wodna skumulowana w środku zostaje wystrzelona pod dosyć dużym ciśnieniem na zewnątrz przez małe otworki, które wcześniej wycięliśmy.

Tak działa ów nawilżacz powietrza domowej roboty. Metody tej używałem do mojej drugiej uprawy indoor i sprawdziła się świetnie. Wcześniej takiego pomysłu nie widziałem, jednak dopiero później na # forum została ona użyta w fotorelacji (już nie pamiętam kogo). Dlatego też uznaję to jako pomysł własnej twórczości, aczkolwiek nie roszczę sobie do tego praw autorskich gdyż to iż nie było o tym mowy na # forum nie oznacza, że w praktyce nikt nigdy tego nie stosował.

Pozdrawiam Serdecznie

ChorielMJ :ganja:

Ps. Przepraszam, że bez zdjęć, jednak nie posiadam w tej chwili aparatu, a z mojego telefonu komórkowego zdjęcia wychodzą jak szkice niedoświadczonego artysty...
Pps. Aparat 3,2 megapiksela.
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, SkyneT 2.0, Koza, Bongjour, grzdylll

 
 
 

Nawilżacz powietrza- Czyli zrób to sam! 10 lata 5 miesiąc temu #2

  • JIM
  • JIM Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Vertyka(na)lny Amator
  • Posty: 1632
  • Zebranych lumenów: 2513
  •  

  •  

szkoda , ze zdjęciami był by ciekawszy art :dry: Może spróbuj tym telefonem coś pstryknąć żeby coś nie coś zobaczyć ,a z czasem dodasz lepsze foto :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz powietrza- Czyli zrób to sam! 10 lata 4 miesiąc temu #3

  • guruganja
  • guruganja Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • GANJA ACKBAR
  • Posty: 242
  • Zebranych lumenów: 489
  •  

  •  

chcemy zdjecia !!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

 

Nawilżacz powietrza- Czyli zrób to sam! 10 lata 4 miesiąc temu #4

  • zielonysmerf
  • zielonysmerf Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 247
  • Zebranych lumenów: 406
  •  

  •  

Ja próbowałem zrobić podobny nawilżacz lecz niestety nie zdawał za bardzo egzaminu.. teraz stoi 5 litrowa butelka wody z odciętą górą, włożona grzałka do wody i sobie paruje, wilgotność ciut się podniosła więc może i działa ale nie zastępuje to niestety profesjonalnego nawilżacza.

P.s. jak chcecie zobaczyć to u mnie w fotorelacji pewnie widać na zdjęciach ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz powietrza- Czyli zrób to sam! 10 lata 4 miesiąc temu #5

  • JIM
  • JIM Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Vertyka(na)lny Amator
  • Posty: 1632
  • Zebranych lumenów: 2513
  •  

  •  

zielonysmerf napisał:
J teraz stoi 5 litrowa butelka wody z odciętą górą, włożona grzałka do wody i sobie paruje,

Te żebyś chaty nie wypalił z tą grzałką ... Ona cały czas tak chodzi ?

Poproś mame , siostre , żone kochankę czy kogoś żeby ci na mikołaja nawilżacz sprawili bo coś jeszcze narobisz :whistle: ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz powietrza- Czyli zrób to sam! 10 lata 4 miesiąc temu #6

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Zielony, zobacz jak to jest u mnie
growlike.pro/forum/wegetacja/566-hammerhead-x-w-r?start=10#7363

Wiaderko aktualnie wyleciało i jest coś innego.
Główne założenie nawilżacza - fogger robi parę, przez jeden otwór wtłaczane jest powietrze, przez drugi ulatuje ono wzbogacone o drobinki wody.

To co jest obecnie to tymczasowa konstrukcja.
Jak znajdę coś zamykanego o odpowiednich wymiarach to prowizorkę czym prędzej wymienię.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nawilżacz powietrza- Czyli zrób to sam! 10 lata 4 miesiąc temu #7

  • zielonysmerf
  • zielonysmerf Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 247
  • Zebranych lumenów: 406
  •  

  •  

spoko,spoko grzałka ma termostat :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany