Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Pozostałe Tematy związane z uprawą ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Pobór prądu a przypał

Pobór prądu a przypał 10 lata 1 miesiąc temu #21

  • LaCocaine
  • LaCocaine Avatar
odgrzeje Sobie kotleta bo nie mam o czym pisać a jako Redaktorek trzeba się wykazać B)

mogę dużo powiedzieć o wsi - mieszkać na wsi a żyć na wsi to są 2 różne rzeczy.

o co mi chodzi?

może zacznę od początku z tym "nowym tv" otóż takiego czegoś niema nie było i nie będzie bo elektrycy różni spisują liczniki (to nie ta sytuacja jak z listonoszem , który każdego zna i patrzy na imię i nazwisko i już wie gdzie jechać reszty nie potrzebuje no chyba że jest ktoś z takim nazwiskiem to looknie dokładniej - kurier nigdy bez wcześniejszego dzwonienia nie dojechał pomimo , że maja GPS'y i listonosz mówi sąsiadowi ze "a tamten to nigdy nie dostawał paczek poleconych" i od razu gadanie na wsi , że koleś musiał kupić 3 pakiety rozszerzone z OP:silly: ) i żaden elektryk o niczym nie gada ewentualnie o pogodzie , czy widzi że coś z "korkami" czy "plomba" jakaś naderwana to tym się zajmuje a na resztę sra , bo Panowie komuny niema i jednej firmy energetycznej niema a on też chciałby dostać jakąś premię z dużej sprzedaży prądu a nie chlebodawcę w dupę kopać.

mieszkać na wsi - ludzie miastowi którzy kupili sobię działkę i wybudowali dom , oni nawet nie starają się poznać sąsiadów bo maja przyzwyczajenia miastowe ze jeden drugiego nie zna , dzień dobry , dobry wieczór itp a czasami nawet i tak się nie porozumiewają bo przecież ten sąsiad składuje obornik , który tak capi czy wylewa gnojówkę , która żyć nie daje...

żyć na wsi - jeśli się ma oborę itp to nikt nie odgadnie bo raz możesz pobierać 1kw a raz 100 kw dlaczego tak zróżnicowane ? bo przecież dajmy na to masz świnki (potrzebujesz duuużo prądu - mielisz zborze , wodę pompujesz , oświecasz bo i w nocy trzeba zajrzeć itp) potem te świnki sprzedajesz bo urosły i na początku czekasz na nowe potem masz małe one rosną i tak w kółko (opisałem wam takie małe gospodarstwo bo w większym to tak jak z komercja konopi są miejsca na matki , klony , rosnące i jest cały czas jakaś w miarę ciągłość z kolei , wtedy tyle kw ciągną ze te nawet 2-3 różnicy by nie zrobiło;p)

edit :

ja nie mieszkam w city ale myślę , że jest parę powodów wpadania większych niż prąd (wielkość rachunku)a mianowicie :
  • Zapach - przecież nie musi walić skunem , żeby ktoś zaczął myśleć i podejrzewać , bo nagły i ciągły zapach Grejpfrutu czy czegoś takiego też przyciąga uwagę i nie zapominajmy "W JEDNEJ KLATCE MOŻE MIESZKAĆ DZIWKA , PIES I KSIĄDZ"
  • koszty - mniejsza o to jakie rachunki bd to przecież taki grow te 3 miechy jakieś trwa i trzeba płacić a jak się ma nawilżacze powietrza itp to troszkę prądu ciągnie a raczej tłumaczenie "muszę sprzedać sort i dopiero bd miał" nie wchodzi w grę

to jest moja tylko teoria bo nawet 1 in nie miałem także jeśli się mylę to proszę bez rzucania mięsem , a raczej o wprowadzenie na dobrą drogę myślenia :peace:
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 miesiąc temu przez LaCocaine.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Pobór prądu a przypał 10 lata 1 miesiąc temu #22

  • liwobii
  • liwobii Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 4
Od 25 lat mam w piecu weglowym zainstalowane grzalki na prad łacznie 6kW - caly dom ogrzewany na prad + box i reszta (bojler, 2x TV, lodowkozamrazarka, 2 laptopy i inne drobne i kilka wiekszych urzadzen (kilka kW), rachunki bardzo wysokie i jakos leci. Wiec nie przejmujcie sie, kwestia rachunku wazne by bylo cie stac by za niego zaplacic. Hps 250W czy wiecej, to jest jak jeden stacjonarny komputer. Mysle ze zagrozenia mozna spodziewac sie z zupelnie innej strony. Predzej przyjda pajeczarze sprawdzic polaczenie elektryki w domu jesli masz za male rachunki, badz w okolicy ktos kradnie wtedy sprawdzaja pokolei domy, w celu wylapania delikwenta ktory kradnie prad. Takie rzeczy wylapuja po przez rozliczenie trafo. Jesli na budce trafo jest duze zuzycie, a rachunki sie nie pokrywaja to sprawdzaja kto kradnie w okolicy dom po domu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pobór prądu a przypał 10 lata 1 miesiąc temu #23

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Ja mam wielu znajomych akwarystów i u nich czasem bywają miesiące, gdzie zużycie prądu wzrasta z miesiąca na miesiąc ponad trzykrotnie i nic. Dopóki się płaci i nie zużywa się prądu jak to robili kitajce po całe mieszkania w HPS to wg mnie nie powinno być problemu. W ogóle te histerie chyba wzięły się od momentu, gdy żółtki wynajmowali domy/mieszkania i zakładali tam fabryki MJ, bo inaczej tego nazwać się nie da.
Mi rachunki czasem wzrastają z miesiąca na miesiąc ponad dwa razy i nigdy nie miałem żadnych nieprzyjemności. A to zależy czy mam obecnie włączone HPS, czy jestem długo w domu itp.
Więc pobór energii jako jedyny powód przypału można włożyć chyba między bajki, choć w przypadku jakich wątpliwości może być ważnym elementem układanki.
Wyobraźmy sobie sytuację, gdy policja złapie kogoś z nasionami i zapisze sobie ów fakt i w ciągu następnego miesiąca wzrośnie u delikwenta pobór prądu to czy nie będzie przypału?
I czy wtedy ów delikwent przyzna się/będzie pamiętał o wcześniejszym spisaniu?
Czy to będzie kolejny powód na to, że pobór prądu może prowadzić prosto za kratki?
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Dante

 

Pobór prądu a przypał 10 lata 1 miesiąc temu #24

  • Sandacz
  • Sandacz Avatar
  • Offline
  • ... zbanowany
  • Padlinożerca!!!
  • Posty: 1096
  • Zebranych lumenów: 2454
  •  

  •  

w pl licznik na kartę się opłaca. raz na pól roku wykupujesz za 1000 PLN i mogą ci naskoczyć :D
Masz jedno życie, nie zmarnuj jego!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pobór prądu a przypał 10 lata 1 miesiąc temu #25

  • mastablasta
  • mastablasta Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 14
  • Zebranych lumenów: 3
co do licznikow na "karte" to kiedys myslalem, ze sie wycwanie i kupilem za wieksza ilosc $ i zaplacilem kare za to, ze nie doladowalem pradu w jakims tam miesiacu :P chyba z 20 zl musialem zaplacic :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pobór prądu a przypał 9 lata 3 miesiąc temu #26

  • techacjusz
  • techacjusz Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 54
  • Zebranych lumenów: 74
"pajeczarze sprawdzic polaczenie elektryki w domu jesli masz za male rachunki" jak zlokalizują na którym przyłączu im ginie (dziś to nie problem z zakładaniem liczników wystarczy że staną pod słupem ) to odwiedza i zaproponują przyznanie i dobrowolne ujawienie "kabelka" jeśli pójdziemy w uparte to dopiero wezmą się za szukanie po kontach. Co do tych liczników na kartę to gdzieś chyba musi się uwierzytelnić wbijany przez nas kod czyli ma jakieś połączenie z "baza" wiec to nie tak jak by się myślało że nikt tego nie kontroluje .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pobór prądu a przypał 9 lata 3 miesiąc temu #27

  • FrakZaFrakiem
  • FrakZaFrakiem Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Po zielonej stronie mocy.
  • Posty: 145
  • Zebranych lumenów: 302
Tak długo jak płacisz regularnie rachunki i mieścisz się w mocy zakontraktowanej danemu obiektowi nikogo to nie obchodzi co robisz z tym co dostarcza Ci energetyka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pobór prądu a przypał 9 lata 3 miesiąc temu #28

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

FrakZaFrakiem napisał:
Tak długo jak płacisz regularnie rachunki i mieścisz się w mocy zakontraktowanej danemu obiektowi nikogo to nie obchodzi co robisz z tym co dostarcza Ci energetyka.

Święta racja i tego się trzymać :)

Nie kradnij ! Nie przekraczaj pobieranej mocy niż masz na umowie !

Dwa punkty ! to chyba nie jest wiele?

Przestrzegasz pkt. ,płacisz więc nie masz czego się obawiać :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 3 miesiąc temu przez Gandzia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: , OGskunman
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany