Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: jak dobrać widmo w panelu led [sprawdzone rozwiązania i eksperymenty]

jak dobrać widmo w panelu led [sprawdzone rozwiązania i eksperymenty] 10 lata 2 miesiąc temu #1

i co mam tu napisać?
czytam czytam i im więcej czytam to coraz bardziej dochodze do wniosku, że ja jeszcze nic niewiem o temacie. ludzie prowadzą badania ale tu w polsce jeszcze nikt zbytnio się o tym nie rozpisuje puki co, chciałbym tym tematem przyśpieszyć nieuniknione :)
jak racionalnie dobrać diody np. do panelu led który ma oświetlać 1m2 czy warto się bawić w dobieranie czerwone niebieskie, czy dać same czerwone albo białe bo na tym i na tym też wyrośnie. ludzie dają po kilka różnych barw samej czerwieni niebieskie zastępują białymi ulrtafioloety czy nawet ir.

macie jakieś info na temat, może być po angielsku może coś przetłumacze jak nie będzie zbyt trudne.
chciałbym tylko najbardziej jak to możliwe racionalnie zaplanować swój panel w przyszłości żeby dawał najwięcej g/w a wiem, że nie chodzi tu tylko o sprawność która jest chyba najważniejszym parametrem diody.

najciekawsze rozwiązania to:
CR z haszysza- 70% RED [50% lub 70% 660nm i 50% lub 30% 620-630nm] + 15% Cool White + 15% Royal Blue 450-460nm

i pewien pan o nicku marichuanaor pisał chyba z sensem, ale nie idzie się z nim skontaktować wg niego powinoo być tak:
620 660 670 680 690 730 580~620 390 420 czyli chyba całe spektrum :D i ponoć eksperymentuje z tym...
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Człowiek Nauki Fazy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Re:jak dobrać widmo w panelu led [sprawdzone rozwiązania i eksperymenty] 10 lata 2 miesiąc temu #2

  • THE DOCTOR
  • THE DOCTOR Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • STB LED producent paneli LED
  • Posty: 206
  • Zebranych lumenów: 604
  •  

  •  

zapraszam do moich fotorelacji oraz wątku z konkursu gdzie opisałem budowę mojego panela ,tam znajdziesz najważniejsze informacje na temat budowy panela
Wkrótce bedzie obszerny wątek na temat LED i budowy panela LED -ale na to przyjdzie czas dopiero po Spannabis czyli pod koniec marca :(
sorry ale jak narazie cierpię na zajebisty brak czasu

pozdrawiam
THE DOCTOR


Sent from my iPhone using Tapatalk
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

jak dobrać widmo w panelu led [sprawdzone rozwiązania i eksperymenty] 9 lata 6 miesiąc temu #3

  • jajakobyly
  • jajakobyly Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 33
  • Zebranych lumenów: 18
.......
bliskiNatury napisał:
macie jakieś info na temat, może być po angielsku może coś przetłumacze jak nie będzie zbyt trudne.
chciałbym tylko najbardziej jak to możliwe racionalnie zaplanować swój panel w przyszłości żeby dawał najwięcej g/w a wiem, że nie chodzi tu tylko o sprawność która jest chyba najważniejszym parametrem diody.

Strasznie stary post: ale ... czemu nie dać linków - nawet jeśli się już odnalazły?
tutaj: cpl.usu.edu/

konkretniej: cpl.usu.edu/htm/publications

jeszcze bardziej konkretnie: cpl.usu.edu/htm/publications/by=category/category=871

dwa takie przykładowe: nie tyle arty jako arty a..prezentacje.
cpl.usu.edu/files/publications/poster/pub__2344810.pdf
cpl.usu.edu/files/publications/poster/pub__3801011.pdf

W sumie i róznicy wynika znich to co widać w fotorelacjach w necie. O ile sie na nie patrzy - i porównuje - a niekoniecznie czyta to co piszą - bo to co w tym jest także piszą - ale jakby nie tak czesto .. jak coś zupełnie odmiennego...

.. najważniejsza jest... Sumaryczna wartość strumienia .. a reszta to głównie..wpływ ilości niebieskiego na pokrój.

a sprawność diod.. wygląda.. na strumień mniej wiecej tak w zalezności od koloru: oczywiscie z grubsza .. bo to dla konkretnych - .. ale.. zasada.. w chwili obecnej...



to także jest w jednym arcie tan gdzieś.... taki fajny temat do długiej bezcelowej symulowanej dyskusji.

btw

fotostacjonarna faza.. ... oj coś tam jeszcze było... kto by wnikał.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez jajakobyly.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Człowiek Nauki Fazy, Edmund Dantes

 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany