Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Diody led cob

Diody led cob 6 lata 2 miesiąc temu #11

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Jest teraz moda na coby.
Sam zakupiłem dwa panele i jak na razie dają rade ale..
Osoba która mi je składała ostatnio stwierdziła ze niestety najwyższa jakosc topa otrzymac można tylko pod hpsem.
Koleś robi uprawy na ledach od kliku lat i przerabiał juz wszystkie od początku i nadal modyfikuje spectrum światła w swych panelach.
Ja zrobiłem tylko jedne grow na cobach i miałem tam klony które raczej nie różniły sie po ścince niczym od poprzednich.
Nie wiem jak to jest z pestek ale bede nadal cos tam na cobach robił i ocenie za jakis czas czy było warto w nie inwestować.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Warrior

 
 
 

Diody led cob 6 lata 2 miesiąc temu #12

  • Warrior
  • Warrior Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • -mininamaxa-
  • Posty: 783
  • Zebranych lumenów: 2308
  •  

  •  

A jakie konkretnie modele diod masz tam Kliczko w tych swoich panelach ?
Bo wiadomo COB COBowi nie równy.
Pzdr.
:rasta: W.
,,sata kesää tuhat yötä ,, :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Diody led cob 6 lata 2 miesiąc temu #13

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Cob cree hehe nie mam pojecia, kupowałem uzywki wiec mam nadzieje ze jak koles robił dla siebie to dał dobre
ale moge sie dowiedziec, chcesz?
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Warrior

 

Diody led cob 6 lata 2 miesiąc temu #14

  • Warrior
  • Warrior Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • -mininamaxa-
  • Posty: 783
  • Zebranych lumenów: 2308
  •  

  •  

No tak z ciekawości pytałem - nic pilnego , jak będziesz dokładnie wiedział to zapodaj info gdzieś tak przy okazji ;) .
5.
:rasta: W.
,,sata kesää tuhat yötä ,, :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Diody led cob 6 lata 2 miesiąc temu #15

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Diody fajna sprawa do klonowania / ukorzeniania ew na weg i micro uprawy. HPS na duza skale.
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Diody led cob 6 lata 2 miesiąc temu #16

  • Kimbo Slice
  • Kimbo Slice Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • czarny smerf
  • Posty: 1028
  • Zebranych lumenów: 1492
  •  

  •  

Kowalsky napisał:
Diody fajna sprawa do klonowania / ukorzeniania ew na weg i micro uprawy. HPS na duza skale.
Toś mnie Kowal trochę ćwieka zabił, ja sie tematem zainteresowałem bo zewsząd słyszę że diody sa bardziej wydajne, i teoretycznie panel 500 watt starczy na 2metry kwadratowe uprawy. Ale ja sie mogą mylić
Pozdro
:peace:
zZz miniaturyzowany czołg bojowy ciężkiego kalibru....

pierwszy do zwolięcia ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Diody led cob 6 lata 2 miesiąc temu #17

  • Ganjamatyk
  • Ganjamatyk Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 348
  • Zebranych lumenów: 398
  •  

  •  

Kimbo Slice napisał:
Kowalsky napisał:
Diody fajna sprawa do klonowania / ukorzeniania ew na weg i micro uprawy. HPS na duza skale.
Toś mnie Kowal trochę ćwieka zabił, ja sie tematem zainteresowałem bo zewsząd słyszę że diody sa bardziej wydajne, i teoretycznie panel 500 watt starczy na 2metry kwadratowe uprawy. Ale ja sie mogą mylić
Pozdro
:peace:

500 watt trochę mało na 2m2.

Co do ledów to napewno nie przebiją HPS , choć dają radę właśnie w małych uprawach z niezłym skutkiem.
Na efekty PRO growerów wystarczy spojrzeć pod dobrymi ledami na instagramie na profilu Dutch Passion.

Napewno dobry COB musi mieć takie spektrum żeby było najwięcej na FLO i stosunek reszty światła do czerwonego odpowiendni.
Najlepiej składać panele samemu z 3 watt diód Cree bo wtedy dajemy sobie Full Spectrum ale od idealnym stosunku na nasze potrzeby.
Chińczyki choć są spoko mocą i budową , to często ładują tam za dużo białego 10.000-12.000 tysięcy Kelvinów i za dużo jakiś pobocznych spectrum.Dlatego kwiatki na FLO mają mniejszą masę niż zspod HPS.Ale już wydajność z wata jest niezła bo dodanie chyba spectrum IR sprawia że nieźle się nasze ziomalki krzaczą.

Tyle się nauczyłem o LED.
"Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG." (2 List św. Pawła do...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Diody led cob 6 lata 2 miesiąc temu #18

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Rafcio napisał:
Ja osobiście używam 240watt clu058 3500k i 100watt cxb3060 (chyba to był taki model) 4000k i jestem zadowolony choć na flow trochę za mało czerwonego światła już następny rzut zrobię fotorelację dla forum jak to się sprawdza.

Siemka Rafcio :)
Chętnie obejrzymy Twoje poczynania B)
Też miło się oficjalnie przywitać ;)
www.growlike.pro/forum/dzial-techniczny/320-przywitaj-sie?limitstart=0&start=600
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Diody led cob 5 lata 4 miesiąc temu #19

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Hej mordy, :)
Ja z pytaniem, zauważyłem ostatnio, że ledy SpectroLight cieszą się dosyć sporym zainteresowaniem na forum i poza nim, a sam planuję przeskoczyć z HPS'ów na tą właśnie linię nie ukrywam m.in., z powodów eksploatacyjnych.
Dwie sytuacje, które chciałbym aby zaistniały w mojej niedalekiej przyszłości:
1. Box 120x120 i led 350W na tej powierzchni. Jak sądzicie będzie odpowiedni? Widziałem chociażby relację Fernanda z podobnym setem i wyniki wyszły zaskakujące.
2. Box 75x75 lub 80x80 i tutaj 130W led, co o tym myślicie? Niestety nie widzę na rynku obecnie 240W, która była w sprzedaży kiedyś więc czy to dobra alternatywa? Zalecenia producenta są na boksa 60x60 i 80x80, co sądzicie?

No i pod koniec mojego pytania, jeszcze małe podpytanie. Czy te ledy są rzeczywiście sensowną opcją? Cena niestety powala, ale jeśli warta produktu jestem w stanie tyle wydać, podobnie pewnie jak inni :)

Pozdrawiam :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Diody led cob 5 lata 4 miesiąc temu #20

  • busz doctor
  • busz doctor Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 233
  • Zebranych lumenów: 731
  •  

  •  

sa na rynku ale nie spectrolight ,miałem spectrolight i pogoniłem dla ziomka a sam sobie kupiłem na olx tanńszy prawie razy dwa model 320 w polecam i działa to napewno


tutaj masz model ktory by ciebie interesował ,ja myle ze nie sensu przepłacac za spectolighta ale kazdy ma swoje jazdy :)pozdrawiam

www.olx.pl/oferta/panel-led-grow-250w-citizen-clu058-CID628-IDrWLUd.html#7635dd30f6
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 miesiąc temu przez busz doctor.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS, Gandalf
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany