Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Lampy HPS 150W oraz 250W

Lampy HPS 150W oraz 250W 7 lata 11 miesiąc temu #1

  • jasnim
  • jasnim Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 308
  • Zebranych lumenów: 329
  •  

  •  

Witam

Dziś przeglądając strych u ojca w domu natknąłem się na lampy HPS firmy NATRIUM (prod. POLSKIEJ) o mocy 150W w sumie 4 nówki sztuki. :rasta: Lampy mają przeszło 10 lat i są nowe lecz nie mam zasilacza żeby je sprawdzić.

Kolejnym fantem jaki znalazłem była nówka HPS 250W firmy TUNGSRAM TCF 250 (produkcji CZESKIEJ). Wygląda na HPS ale nie mogę znaleść informacji na necie o niej.

Jeśli wszystkie lampy byłyby sprawne jaką powierzchnię boksa dałyby rade oświetlić?

Myślę żeby wrzucić do mieszkania boksa na zimę bo na tą chwilę planty wylądują na spocie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Pingwin

 
 
 

Lampy HPS 150W oraz 250W 7 lata 11 miesiąc temu #2

  • Pingwin
  • Pingwin Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2380
  • Zebranych lumenów: 3312
  •  

  •  

Nie wiem ile tam masz lumenów z tego, ale zakladajac że hps150 ma około 15k a 250W wiecej nawet to masz tam pewnie około 80-90k lumenów a to myśle gdzieś około 1,0-1,3m2. 15-20 automatów na pewno pod tym zmiescisz. Ale może niech sie wypowie ktoś kto sie zna na in. :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Lampy HPS 150W oraz 250W 7 lata 11 miesiąc temu #3

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Cześć.

Gdybyś odpalił te 4 lampy sprawdziły by się idealnie na 1-1,44m2. Jednak każda potrzebuje osobnego zasilacza, i na ogół odbłyśnika (no przynajmniej gniazda E40). Polecam zaopatrzeć się w nowy, sprawdzony sprzęt - w okolicach 350-450 pln kupisz sprzęt który może świecić przynajmniej 2 lata bez problemu.
600W HPS, najlepiej dual i wszystko Ci wyrośnie.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Lampy HPS 150W oraz 250W 7 lata 11 miesiąc temu #4

  • KoneserDzikiBill
  • KoneserDzikiBill Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Buffalo soldier
  • Posty: 302
  • Zebranych lumenów: 439
  •  

  •  

A ja bym nie skreslal tylko dlatego "bo stare" Jesli jestes pewny że to nowki sztuki korzystaj. Firma Natrium jest znana a jej produkty mozna znaleźć w polskich growshopach . Poza tym kiedyś zarowki dlugo swiecily teraz to producenci ustawiaja je na max ilosc h bo przeciez musza coś sprzedawac . Tu krotkie info o firmie.

NATRIUM powstało w 1991 roku w wyniku przekształceń własnościowych Zakładów Wytwórczych Lamp Elektrycznych, największego polskiego kombinatu oświetleniowego zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Karolkowej.
Firmę utworzył zespół ludzi, którzy jako pierwsi w Polsce w 1975 roku, opracowali i uruchomili produkcję wysokoprężnych lamp sodowych. Przez wiele lat firma była niezależnym, polskim producentem źródeł światła.
Od 2005 roku NATRIUM jest firmą-córką niemieckiego przedsiębiorstwa BLV Licht-und Vakuumtechnik GmbH.
Program produkcyjny firmy obejmuje specjalistyczne, energooszczędne źródła światła: wysokoprężne lampy sodowe, lampy metalohalogenkowe oraz lampy rtęciowe.
W swojej działalności produkcyjnej NATRIUM stawia na wysoką jakość wyrobów, przy zachowaniu ceny przystającej do polskich realiów.
NATRIUM szczególnie ceni sobie bezpośrednie kontakty z profesjonalnymi użytkownikami sprzętu oświetleniowego. Uwagi tych odbiorców pozwalają na stałe doskonalenie produktów i dostosowywanie asortymentu do potrzeb Klientów.
"Lecz nade wszystko – słowom naszym,
Zmienionym chytrze przez krętaczy,
Jedyność przywróć i prawdziwość:
Niech prawo zawsze prawo znaczy,
A sprawiedliwość – sprawiedliwość."...
Ostatnio zmieniany: 7 lata 11 miesiąc temu przez KoneserDzikiBill.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: OCoBiega

Lampy HPS 150W oraz 250W 7 lata 11 miesiąc temu #5

  • jasnim
  • jasnim Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 308
  • Zebranych lumenów: 329
  •  

  •  

Myślę że na zimę zakupie zasilacze i odbłyśniki i ruszę na tych 4 HPS-ach.

KoneserDzikiBill dzięki za info
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany