Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP!

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #11

  • packu21
  • packu21 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 185
  • Zebranych lumenów: 525
  •  

  •  

Przepraszam za wpis pod wpisem. Zaskakujące jest, że dałem teraz na test zarówkę 250W i.. temperatury nie doszły do takich rozmiarów jak przy 150W :huh: :dry: Chyba serio zbyt duże natężenie z zasilacza dawało zbyt dużego kopa lampie stąd temperatury nawet 38-40 C. Na tę chwilę max 36 C (box już chodzi prawie 2h przy wyciągającym kanałowym 280m3/h i mieszaku na max obrotach). Trochę się pocieszyłem, bo jest szansa, że cooltube obniży temperaturę do znośnej skali. Na dniach będzie także nowy nawilżacz.

Jak myślicie?
Wydaje mi się, że taki wyciągający (chodzi o moc) jest mega wystarczający na 0,16m2 i wys. 120 cm. Dobrze myślę? W gotowych setupuch w growshopach zazwyczaj na tę kubaturę widziałem wentyl o mocy 100m3/h.

Będę wdzięczny za każdą merytoryczną poradę! :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #12

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Cześć
packu21 napisał:
Będę wdzięczny za każdą merytoryczną poradę!

Prawda jest taka, że wszystko zależy od indywidualnych warunków jakie posiadasz.
Zależnie czy jest to salon, sypialnia, kotłownia, czy poddasze panują tam różne temperatury - które również się wahają zależnie od różnych czynników takich jak pogoda na dworze, ogrzewanie w domu itp.
Z takich właśnie powodów, osoby mające duże problemy z ręczną manipulacją parametrami, posiłkują się urządzeniami pomiarowymi podpiętymi pod wentylatory czy nawilżacze.

Ciekawym zjawiskiem jest fakt że balast 250W generuje mniej ciepła na żarówce niż 150W. Może 150 była w którymś miejscu uszkodzona, lub nieprawidłowo podpięta, co generowało dodatkowe obciążenie?

Pamiętaj że setupy w growshopach, kompletowane są dla warunków pokojowych tj. temperatura w granicach 18-21*, i wilgotność na poziomie 45-55%. Dla innych warunków trzeba odpowiednio modyfikować zestawy.

Pozdrawiam, DA.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #13

  • packu21
  • packu21 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 185
  • Zebranych lumenów: 525
  •  

  •  

DA dzięki za zainteresowanie!

Może opisze warunki w pokoju gdzie jest box:

Sypialnia 2,5m x 2,5m x 4m = 25m3
Temperatura 21-24 C
Box 40cm x 40cm x 120cm = 0,16 m2
Lampa HPS 250W

A co myślicie o zamontowaniu 2 wentylatorów jak na obrazku poniżej


Niby wszędzie piszą, że lepiej jeden porządny niż takie kombinacje ale co myślicie?
Nie mam budżetu żeby inwestować w kolejny wentylator więc chciałem zrobić jakiś użytek z tych co mam.
Czytałem też, że jeśli wentyl dajemy za cooltube to powinna być odpwiednia odległośc żeby nie uszkodzić wentylatora ciepłym powietrzem.
Natomiast gdybym chciał dać tylko ten mniejszy przed cooltube to zapewne będzie za słaba cyrkulacja powietrza.
Jak nie urok to sraczka ;/

Wg jakiegoś wzoru jaki znalazłem powinienem mieć na taki pomieszczenie w którym jest box wentyl o mocy ok 300m3/h.

Prosze o kolejną poradę! :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #14

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Pod CT wrzuć ten słaby, pod filtr ten mocniejszy. Nie łącz ich - niech są to dwa niezależne źródła pracy.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc temu przez DeathAdder.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #15

  • packu21
  • packu21 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 185
  • Zebranych lumenów: 525
  •  

  •  

Czyli mam rozumieć, że zrobić 2 odpływy powietrza z boxa?
Axial ma wypuszczać ciepłe powietrze z CT a Dospel z Filtra?

Mam akurat jeszcze jeden otwór głównie na kable ale idzie tam pewnie zamontować odplyw z CT.

Dobrze rozumiem? :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #16

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Czytam te wasze rozkminki i tak sobie mysle że raczej nie osiągniesz idealnych warunków.
Obnizysz temp. w boxie ale wilgotności już nie osiągniesz niestety. Nawilżacz nic nie da bo wszystko ci wyciągnie went.
Rozwiazaniem są częste opryski na maxa, wylanie wody na podłoge boxa i czeste podlewania.
Lepiej mieć niższą wilgotność ale temp nie przekraczającą 30C na wegu
Na flo bedzie super
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #17

  • packu21
  • packu21 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 185
  • Zebranych lumenów: 525
  •  

  •  

no powiem Ci KLICZKO, że rozkminy mam grube :D Mam mega mniejszą powierzchnię niż wcześniej i chce puścić 1, max. 2 rośliny w SCROGu.
Tylko chcę to zrobić najlepiej jak mogę stąd tyle pytań o te warunki żeby je ogarnąć.

Jak myślisz ile mogę zbić temperatury dzięki cooltube i tym 2 odpływom powietrza? Na tę chwilę przy tym HPS 250W miałem max 36 C.

Też się martwię tą wilgotnością. Może ten nawilżacz choć trochę podwyższy wilg, bo na tę chwilę bez niczego 20% albo niżej. Ale jak mówisz będę robił opryski, szmaty mokre cokolwiek byle wega przeżyć :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #18

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Dodatkową opcją jest CO2 ale skoro nie masz na mocniejszą wichurę to tym bardziej na butlę, elektrozawór i miarkownik; hmmm a okno możesz mieć uchylone w sypialni? Może dolot bezpośrednio zza okna?
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #19

  • packu21
  • packu21 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 185
  • Zebranych lumenów: 525
  •  

  •  

Sypialnia będzie w miarę możliwości wietrzona non stop jak nas w domu nie będzie. Nie chce robić dolotu zza okna bo będzie to u mnie widoczne a główny cel tego remontu i zakupu mniejszego sprzętu jest taki aby namiot był całkowicie nie widoczny dla postronnych. Kompromis z moją piękną :)

Przy wietrzeniu mieszkania i skręceniu kaloryfera na min. temperatura spada do około 21 C. Mam nadzieje, że ta cooltuba obniży temperaturę w boxie do tych 30 C chociaż. Nawilżacz będzie chodził na max obrotach i zobaczymy jak to będzie.
Jutro kupuje cooltube w lokalnym growshopie i zrobię test. Dlatego się tak spuszczam nad warunkami bo jak pisałem wcześniej planuje max 2 rośliny więc chcę z nich wycisnąć jak najwięcej.

Myślałem nad ustawieniem dnia roślin na naszą noc ale boje się czy będę mógł spać przy wentylatorach :joint: szczególnie, że zapowiada się, że będą chodziły 3 naraz.

Mam jeszcze jedno pytanko: w poprzednich uprawach wentyl wychodzący i mieszający chodziły 24h. Czytałem trochę na różnych forach i wiele osób uważa, że to bez sensu bo rośliny w "nocy" odpoczywają i nie potrzebują tyle CO2, wiatru itd.. A wiadomo, że to spora oszczędność.
Jak wy to widzicie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Straszny problem z temperaturą w nowym boxie! HELP! 6 lata 5 miesiąc temu #20

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Na wegu nie muszą chodzić ale na flo szczególnie późniejszym niestety jazda na mxa 24h
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany