Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Dedykowane lampy sodowe do uprawy vs zwykłe lampy sodowe ( uliczne )

Dedykowane lampy sodowe do uprawy vs zwykłe lampy sodowe ( uliczne ) 10 lata 5 miesiąc temu #1

  • Gandzia
  • Gandzia Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Exodus Kush
  • Posty: 340
  • Zebranych lumenów: 392
  •  

  •  

Na rynku oświetleniowym można spotkać wiele lamp sodowych,te dedykowane do uprawy oraz tzw. zwykłe sodowe uliczne.
Jak jest naprawdę,czy owe lampy różnią się od siebie,nie tylko cena a spektrum widma światła?
Czy jest znacząca różnica między dedykowanymi lampami hps do uprawy a zwyklymi hps-ami ulicznymi?

Miałem okazję używać jednej i drugiej lampy sodowej.
Gdy zaczynałem przygodę z uprawą indoor krucho było w portfelu więc zdecydowałem się na najtańszą opcje kupna lampy,wybór był prosty,padło na WLS EXTRA o mocy 100W.
Przygoda zaczeła się nie ciekawie,kilka pestek się zmarnowało ale się nie poddawałem i walczyłem wytrwale.
Początkowo zrzucałem wine na lampe,więc ją wymieniłem na hps-a 150w Giba,niby dedyka pod uprawę. Odziwo pierwsza uprwa pod nową lampą wyszła za pierwszym razem,więc utwierdzilo mnie to w przekonaniu,że rodzaj lampy ma duże znaczenie podczas uprawy.
Kolejne uprawy pod sodówką szły świetnie do czasu gdy znow zabrakło funduszy na nową sodówke od Giba.
Kolejny raz zdecydowalem się na tańszą opcje,tym razem na Philips sunmaster Pia-Plus.
Duże krzaki widać było że rosną,czego nie mogę powiedzieć o małych,które znacząco się wyciągały i wolną rosły.

Zacząalem kolejny grow z Philips sunmaster pia-plus i zów widzę,że mlode roślinki rosna tak jaky chciały a nie mogły.
Nie wiem czy jestem uczulony na tym punkcie bo sie zrazilem do zwyklych sodowek i przez to mi nie idzie,czy faktycznie jest rozica miedzy dedykaki a zwykłymi:-/

Pytanie do was,co o tym myslicie?
Czy owe lampy naprawde się roznia od siebie i przez to uprawa idzie wolniej?

Nie jestem poczatkujacym growerem,uprawiam juz z 3-4 lata i zawsze chujowo mi idzie gdy brak funduszy na dedykowana lampe i musz kupic zwykla.
Teraz jade na setce Philipsa Pia-plus,nówka sztuka,roslinki ida jakhy chcialy a nie mogly,nie moge obecnie zakupic lampy z Giba bo sie wykosztowalem na nasiona zeby zrobic fajnego Outa 2k14 i tak mysle czy nie zrobic soie przerwy w uprawie bo sie tylko wkurwiam ze tak chujowo idzis a pod Gibem rosly piekne krzaki czego nie moge powiedziec o zwyklych sodowkach.

Jakies rady,propozycje,sugestje mile widziane.
Najchetniej bym sprzedal kilka nasion i kupil giba,ew. wymienil femki na sodowe ale to trudniejsze,bo u mnie uprawa indoor to ciemna strefa ktora kumple nke przekraczaja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas,

 
 
 

Dedykowane lampy sodowe do uprawy vs zwykłe lampy sodowe ( uliczne ) 10 lata 1 miesiąc temu #2

  • F.B.I
  • F.B.I Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz
  • Posty: 648
  • Zebranych lumenów: 2077
  •  

  •  

Wetkne swoje piec groszy, jesli chodzi o dedykowane i zwykłe lampy, to nie zauwazyłem róznicy, dla mnie to tylko marketing, jade uprawy na palnikach z chin "no name" i wszystko cacy, co do palników philipsa to son-t pia plus to bardzo dobre palniki o wysokiej sprawnosci a nie sa dedykowane, ale chyba nawet w bibli uprawy marichuany, były wyróznione jako jedne z najlepszych, kiedys nie było palników dedykowanych, tylko zwykły osprzet wysokopreżny do celów przemysłowych i do oswietlania dróg, wiec odpowiedz sobie sam. Pozdro i wielkich krzunów. ;)
Bądźcie wolnymi jednostkami.Żyjcie i kochajcie jak naturalne stworzenia naszej małej planety.Chrońcie przyrodę wokół siebie, kochajcie się i twórzcie muzykę. Jesteśmy tu tylko na krótką chwilę, sprawcie, żeby się opłacało.Starajcie się być dobrzy i nikomu nie szkodzić,to...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: KLICZKO,
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany