Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Outdoor w pigułce.

Outdoor w pigułce. 10 lata 7 miesiąc temu #1

  • ama
  • ama Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 4
  • Zebranych lumenów: 12
Witam. Chciałbym przedstawić mini poradnik dla outdoorowców. Zamieściłem go jakiś czas temu na forum o podobnej tematyce ale skoro jest on mojego autorstwa to wydaje mi się, że mogę go umieścić również tutaj. Osobiście był mi on potrzebny w czasie kiedy nie miałem dostępu do komputera i mogłem korzystać z niego w wersji papierowej. Oczywiście został on trochę zmodyfikowany z pierwotnej wersji dla potrzeb internetowych. Opierałem się na tekstach znalezionych na pewnym forum i nie tylko.


Przygotowywanie miejscówki.

a) Bezpieczeństwo

Unikaj miejsc dużego ruchu, popularnych szlaków i dróg rekreacyjnych. Nie możesz dopuścić do tego abyś zostawił ślady podczas chodzenia do roślinki. Najlepiej chodzić różnymi drogami i różnymi drogami wracać. Nie sadź drzewek w jednym punkcie. Jeżeli Twoja roślinka zostanie zjedzona, okradziona lub zabrana przez Policję będziesz miał roślinki w innych miejscach. Najlepiej jak krzaczki będą znajdowały się od siebie w odległości około 5 minut. Plantacje na polu są często okradane.

b) Gleba i urodzajność
Najlepszym miejscem będzie takie do którego nikt "normalny" nie wchodził by z powodu dużej ilości roślinności. Ciemna lub czarna gleba z dużą ilością robaków jest idealną zdrową lokacją. Bardzo, bardzo dobrze jest mieć źródło wody nieopodal spotu. Dzięki niemu nawadnianie jest łatwiejsze i pozwala także nawadniać roślinkę samoczynnie. Lokacja musi być wyczyszczona z chwastów, śmieci i zanieczyszczeń.

c) Przygotowywanie terenu.
Pozbądź się wszystkich chwastów i śmieci. Wykop dołek o wielkości 20-30 litrowego wiadra. Wykopaną ziemię i glinę usuń za pomocą wiader przenosząc ją gdzieś, zasyp w dole i zakryj liśćmi. Całość zasyp wcześniej przygotowaną mieszanką lub tylko ziemią ogrodniczą którą kupić można w sklepie ogrodniczym. Wykonaj ściółkę z gazet: ułóż kilka warstw mokrych gazet i zasyp je ziemią. Zapobiegnie to kiełkowaniu chwastów a rozłożona gazeta zasili glebę. Tę czynność możesz powtarzać. Można też użyć gleby która znajduje się na naszej miejscówce. Dobrze będzie ją prawdopodobnie użyźnić dostępnymi nam środkami.


1. Kiełkowanie

Wrzuć nasionka do szklanki z wodą na 8 godzin aby napęczniały. Po tym czasie wsyp ziemię do jednorazowego kubka 0,2l. Przygotuj kubek robiąc w jego spodzie dziurki tak jak w prawdziwej doniczce. Wsyp ziemię na wysokość trochę większą niż 3/4 kubeczka. Małym palcem lub kredką zrób dziurę w ziemi na głębokość około 1,5cm. Do zrobienia otworu wsadź napęczniałe nasionko, przysyp je ziemią i leciutko ubij. Podlej nasionko z umiarem tak aby nie powstało błoto. Podlewać należy gdy ziemia w doniczce jest mało wilgotna lub sucha. Pod żadnym pozorem nie dopuść do tego aby ziemia była sucha przez długi czas. Nie należy też przesadzać z podlewaniem ponieważ ziemia może spleśnieć. Jeżeli zdarzy się że ziemia spleśnieje trzeba wyjąć roślinkę z korzeniami z kubeczka i wybrać jak najwięcej spleśniałej ziemi a następnie przesadzić ją do trochę większego pojemnika z nową ziemią. Sadzenie należy zacząć w około piątym dniu kwietnia lub jeżeli temperatura w nocy nie spada poniżej zera. Nasionko powinno wybić się z ziemi po 3 dniach do 2 tygodni. Temperatura w pokoju nie może być niższa niż 17 stopni a optymalna to około 28-30 stopni. Sadzonki najlepiej trzymać na parapecie aby dochodziło do nich słońce.


2. Przesadzanie

Jeżeli temperatura nie spada w nocy poniżej 1 stopnia weź swoją sadzonkę i obstukaj cały kubeczek tak aby ziemia odkleiła się od doniczki. Następnie odwróć doniczkę tak aby łodyga znalazła się pomiędzy palcem wskazującym a środkowym i wyjmij swoją roślinkę. Jeżeli przesadzasz do ziemi wykop trochę ziemi z swojej miejscówki w dziurę wsadź kubeczek w którym była sadzonka. Obsyp go dookoła ziemią tak aby powstała dziura o wielkości ziemi w której jest teraz nasza sadzonka. Wyjmij kubeczek i wsadź w dziurę sadzonkę. Nasyp na wierzch jeszcze trochę ziemi i lekko ubij. Teraz wystarczy jeszcze tylko podlać roślinkę w nowym miejscu. Pamiętaj aby chronić je przed sarnami i jeleniami. Rozsypuj dookoła spotu ludzkie włosy lub rozlewaj tam mocz.

3. Podlewanie i nawożenie
Podlewanie musi być równomierne. Krzaczki na miejscówce po tygodniu do dwóch są już dobrze ukorzenione i należy podlewać je 2 razy w tygodniu i stopniowo przechodzić na jeden raz w tygodniu. Podlewać należy pod wieczór gdy słońce nie jest już takie mocne. Dorosłe roślinki możemy zostawić na max 2 tygodnie bez wody jednak jest to ryzykowne. Nawozić należy około raz na tydzień krzaczki które mają już około 4 tygodnie od wykiełkowania. Roślinki nawozimy raz na tydzień. Nawóz można kupić w sklepie ogrodniczym. Najlepszym nawozem dla początkujących jest Humovit Bio z odchodów dżdżownic ponieważ bardzo ciężko go przedawkować. (2,50zł za 0,5l.). Można nawozić krzaczki dodatkowo nawozem sztucznym ale stosujemy wtedy jego dużo mniejsze ilości !


5. Zbiory

Rośliny które nadają się do zbiorów mają około 80% przekwitłych kwiatostanów. Takich których kwiatostany zmieniły kolor z białego na brązowy.



1. Przeźroczyste trichomy- nie nadaje się do ścięcia.
2. Trichomy mleczne - lekko kopiące przyjemne w wypaleniu.
3. Trichomy brązowo mętne - najmocniejsze.
3. Trochimy mleczno-brązowe - średnie, pożądana mieszanka przez większość growerów.


Tutaj wkradł się błąd. Ścinamy tam gdzie wskazuje strzałka z napisem "harvest". Oczywiście zależy to od naszych własnych "potrzeb".

6. Suszenie i curring.
Optymalny czas suszenia waha się pomiędzy tygodniem do dwóch. Suszymy w zaciemnionym pomieszczeniu odwrócone do góry nogami krzaki w temperaturze która nie przekracza 18 stopni przez trzy dni. Następnie robimy im manicure. Po obcięciu wszystkich liści i listeczków dookoła topów. Następnie wsadź je do kartonu w ciemnym pomieszczeniu aby powoli nadal wysychały. Codziennie obracaj topy i sprawdzaj czy są miękkie. Gdy będą suche umieść je w papierowej torebce ale nie więcej niż 8 cm na dnie i zawiń górną część torebki w rulon. Otwieraj torbę raz lub dwa razy dziennie i potrząsaj topami bo mogą się jeszcze pocić. Kiedy pąki są już suche włóż je do woreczków strunowych i obserwuj przez dwa lub trzy dni czy nie zbiera się wilgoć. Jeżeli tak to wsadź je znów do papierowych torebek. Delikatnie ściskaj i sprawdzaj czy są miękkie a jeśli przestaną się uginać oznaczać to będzie że są suche. Jeżeli nasze gałązki przy złamaniu trzeszczą, nie uginają się pod palcami a topy będą wilgotne mniej więcej w 10% oznacza to że są gotowe. Curring przeprowadzamy w słoikach z gumą na zakrętce. Otwieramy go raz na godzinę przez 7-10 dni. Po 20-50 dniach nasze szczyty będą miały idealny smak i zapach.

Szybkie sposoby suszenia są dobre do sprawdzenia mocy palenia ale bardzo psują smak.

1. W piekarniku nagrzanym do 100 stopni wsadzamy palenie na 20 minut (nie ustawiaj piekarnika na większą moc ponieważ przy 150 stopniach THC paruje).
2. Suszarka do grzybów 24h.
3. Mikrofalówka chwilę na średnim poziomie.
4.Zawinięte w folię aluminiową i podwieszone pod żarówką.

Szukam tej galerii i znaleźć nie mogę.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez ama.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour, Blite, Double

 
 
 

Outdoor w pigułce. 10 lata 7 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

ama napisał:
Szukam tej galerii i znaleźć nie mogę.
link do galerii growlike.pro/moon/index.php
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 7 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany