Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Czy ciemnia zwiększa ilość THC

Czy ciemnia zwiększa ilość THC 9 lata 10 miesiąc temu #1

  • Janek
  • Janek Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 50
  • Zebranych lumenów: 328
  •  

  •  

Hodowcy medycznych konopi wielokrotnie zadają mi pytanie: kiedy przeprowadzić zbiory w odniesieniu do cyklu światła. Wielu z nich chce wiedzieć czy są jakieś różnice w sile działania Kannabinoidów w plonach zbieranych podczas dnia, a tymi zbieranymi podczas fazy ciemnej – nocy. Jest wiele opinii na ten temat i równie wiele utrwalonych mitów. Żeby sprawdzić czy istnieje zauważalna ( możliwa do pomierzenia ) różnica mocy Kannabinoidów w zbiorach przeprowadzonych podczas różnych okresów świetlnych postanowiłem przeprowadzić eksperyment.

Zdecydowałem ściąć trzy identyczne rośliny rosnące w tym samym pokoju, w różnym czasie: pierwsza roślina została ścięta tuż przed świtem. Drugą ściąłem zaraz po zmierzchu. Ostatnia roślina została przeniesiona do całkowicie zaciemnionego pomieszczenia z regulowaną temperaturą i wilgotnością, gdzie spędziła 48 godzin a następnie została ścięta.

Nie wystąpiły zauważalne różnice w mocy Kannabinoidów. Testowaliśmy trzy próbki z każdej rośliny, następnie uśrednialiśmy wynik dla każdej z roślin i tak uśrednione wyniki poszczególnych roślin porównywaliśmy ze sobą. Wyniki były właściwie identyczne. Nie wystąpiły różnice mocy Kannabinoidów pomiędzy próbkami pobieranymi w różnych momentach cyklu oświetlania rośliny. Ponieważ maszyny nie zawsze są dokładne, postanowiliśmy podać nieopisane próbki pacjentom aby sprawdzić czy zauważą oni jakąś różnicę pomiędzy nimi. Pacjenci nie stwierdzili istotnych różnic.

Prawdą jest że produkcja żywicy na topach Medycznych Konopi odbywa się podczas trwania nocy. Ze względu na ten fakt utwierdził się mit mówiący że konopie ścięte tuż przed świtem lub konopie które swoje ostatnie 24-72 godziny przed ścinką spędziły w ciemni dają plon o mocy większej niż ten z krzaków ścinanych za dnia. Słabym punktem tej teorii jest fakt że typowy cykl kwitnięcia Medycznych Konopi trwa około 50 – 60 dni. Gdy weźmiemy to pod uwagę możemy wyciągnąć wnioski że dodatkowy dzień lub dwa są całkiem nieistotne. Olejki eteryczne i żywice nie są produkowane z nocy na noc, ale są stale budowane przez cały proces kwitnienia. Liczba kannabinoidów powstałych podczas jednej doby jest więc zbyt mała aby wpłynąć na ostateczną moc produktu.

Mam tendencje do ścinania swoich konopi zaraz przed świtem, ale to zawsze było spowodowane niczym innym niż kwestią wygody. Pozwala mi to na zbiory i usunięcie jednej rośliny a następnie przyniesienie drugiej zaraz przed rozpoczęciem świecenia. To daje mojej drugiej roślinie dwanaście godzin pod światłem odpowiednim do kwitnięcia co pomaga jej lepiej przygotować się do rozpoczęcia cyklu kwitnięcia ( 12 godzin ciemności ). Moje rośliny wydają się lepiej przechodzić od stanu WEG do FLO jeśli zacznę od dwunastu godzin światła zamiast wkładać je bezpośrednio do fazy ciemnej.

To czy przeprowadzasz zbiory podczas dnia czy podczas nocy powinno być spowodowane osobistymi preferencjami i własną wygodą. Hodowca nie powinien przeprowadzać zbiorów kierując się jedynie fazą światła. Gdy rośliny będą dojrzałe to będą mocne, niezależnie w której fazie oświetlania je zetniemy.


źródło: gdzieś na High Times
Pokój i Miłość.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Babys, Bongjour, ned4wed, EL Xsavier , B-52

 
 
 

Czy ciemnia zwiększa ilość THC 9 lata 10 miesiąc temu #2

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Gdyby test przeprowadzono na klonach i na większej liczbie testerów lub zbadano obecność kanaboidów w sposób laboratoryjny to na pewno wnioski byłyby bardziej miarodajne. Mimo to dzięki Janku za kolejne opracowane.
Pzdr
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: copernicus
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany