Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Brak przelewu wody do podstawki.

Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #1

  • Paszczak
  • Paszczak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 172
  • Zebranych lumenów: 205
  •  

  •  

Witam.Mam na stanie 4 panny w 11 litrowych donicach.Dzisiaj je podlewalem po jednym litrze wody na donice i z posrud tych 4 suk jednej woda nie przelała sie do podstawki,podczas gdy w pozostalych trzech wycieklo jak zawsze tej wody dosc sporo.O czym to moze swiadczyc?czy to zle? bo wyczytalem ze nalezy podlewac do momentu pojawienia sie wody w podstawce.
Moge jeszcze dodac ze podlewam bardzo powoli rozprowadzajac wode po calej powierzchni ziemi w donicach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #2

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

Ziemia mogła wchłanać wodę albo dziurki w donicy się zatkały ? Miałeś może jakiś drenaż na dnie ? typu keramzyt np
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #3

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy się nie zatkały odpływy.
Może być ziemia bardzo mokra i zrobiło się tam bagienko i wszystko zostaje, bo zakleiły się odpływy.
1L na 11L ziemi to dość sporo ... tak mi się wydaje ... uważam, że maksymalnie 800ml by starczyło. :)
Z tym podlewaniem tak długo aż woda przeleje się na podstawkę, to jest różnie ... można przesadzić.
Ja zakładam zawsze jakiś limit ... przykładowo podlewam 500ml i obserwuję roślinki jak i sprawdzam wagę donic.
Kolejnego dnia sprawdzam znowu wagę pojemników i wiem czy om te 500ml stykło, czy może trzeba zwiększyć dawkę.
Staram się co drugi dzień podlewać ... cały czas sprawdzając ile ważą donice.
Jak opanuje się warunki w pomieszczeniu itp... nie trzeba praktycznie sprawdzać już donic, leje się wtedy ustaloną ilość.
Wyrywkowo sprawdza się donice jeśli widzimy, że coś nie tak z panną.

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #4

  • kula00
  • kula00 Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Stary dziad
  • Posty: 336
  • Zebranych lumenów: 601
  •  

  •  

Paszczak a może nie masz dziur w tej jednej donicy :evil: :whistle:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #5

  • Paszczak
  • Paszczak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 172
  • Zebranych lumenów: 205
  •  

  •  

4Elements napisał:
Ziemia mogła wchłanać wodę albo dziurki w donicy się zatkały ? Miałeś może jakiś drenaż na dnie ? typu keramzyt np
tak mam na dnie donic po jakies dwa cm keramzytu.
Golas napisał:
Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy się nie zatkały odpływy.
Może być ziemia bardzo mokra i zrobiło się tam bagienko i wszystko zostaje, bo zakleiły się odpływy.
1L na 11L ziemi to dość sporo ...

Pozdro B)
G.
wydaje mi sie ze odplywy sie nie zatkaly bo na dnie keramzyt,bagienko tooo tez chyba nie bo donice byly dosc lekkie przed podlaniem.Moze ziemia po prostu dobrze sie cala rownomiernie nawilżyła? hmmm chcialbym w to wierzyć
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez Golas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #6

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Jak dla mnie powinieneś poczekać kilka dni, podlać ponownie i zaobserwować jak medium reaguje po dwakroć.

Jeżeli jeszcze raz się nie przeleje to będziesz musiał wówczas interweniować, teraz radzę obserwację i blant na stres :)

Jeżeli widzisz od dołu keramzyt przez dziurki to, dziurki nie mogły się zatkać, a co do bagna to możliwa koncepcja z racji tego, że rzeczywiście dużo tej wody wlałeś, a powiedz mi w jakim stadium rozwoju są te rośliny?

Ja uważam, że po prostu roślina była spragniona, na dodatek lałeś (jak sam to zaznaczyłeś) wodę powoli, równomiernie, być może nie przelało się właśnie z tego względu, że gleba przyswoiła całość wody, a reszta wchłonięta zostało przez przeschnięty keramzyt.

Ps. Wybacz, że się czepiam, ale...
Witam.Mam na stanie 4 panny w 11 litrowych donicach.Dzisiaj je podlewalem po jednym litrze wody na donice i z posrud tych 4 suk jednej woda nie przelała sie do podstawki,podczas gdy w pozostalych trzech wycieklo jak zawsze tej wody dosc sporo.O czym to moze swiadczyc?czy to zle? bo wyczytalem ze nalezy podlewac do momentu pojawienia sie wody w podstawce.
Moge jeszcze dodac ze podlewam bardzo powoli rozprowadzajac wode po calej powierzchni ziemi w donicach.

Troszkę mi się to nie podoba, nie ze względu na kulturę na forum, ale na wspaniałość tej rośliny.

Pozdrawiam
ChorielMJ :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Odp@d 88

Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #7

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Zawsze jest tak że kilka roślin ma tak rozwinięty system korzeniowy ,że nic nie przepuszcza wody do podstawki lub tylko troszkę. Charakteryzuje to się brakiem szczeliny miedzy medium a ścianka doniczki.
Nic się nie przejmuj i lej jej tyle samo co innym.
Ta roslina która pochłania całą wodę najczęsciej jest największa i najlepiej rośnie.
Pamietaj że nie zwalnia Ci to do ważenia doniczek!!
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #8

  • Paszczak
  • Paszczak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 172
  • Zebranych lumenów: 205
  •  

  •  

ChorielMj- dzięki za zainteresowanie tematem i pocieszenie mnie.Pytasz o stadium rozwoju?Mam planty w prawie drugim tygodniu flo. W razie czego zapraszam do mojej fotorelki.
KLICZKO-masz racje ta sativa która nie puściła wody to największy okaz z pośród moich czterech panien.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 3 miesiąc temu przez 4Elements.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odp: Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #9

  • kula00
  • kula00 Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Stary dziad
  • Posty: 336
  • Zebranych lumenów: 601
  •  

  •  

Paszczak napisał:
ChorielMj- dzieki za zainteresowanie tematem i pocieszenie mnie.Pytasz o stadium rozwoju?Mam planty w prawie drugim tygodniu flo.W razie czego zapraszam do mojej fotorelki.
KLICZKO-masz racje ta sativa ktora nie puscila wody to najwiekrzy okaz z pośrud moich czterech panien.

Ludzie kochani ,ja wiem że to nie jest forum o poprawności języka polskiego ale troszkę dobrej woli i będziemy PRO nie tylko w kwestii MJ
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, prometeusz

Re:Odp: Brak przelewu wody do podstawki. 10 lata 3 miesiąc temu #10

  • Paszczak
  • Paszczak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 172
  • Zebranych lumenów: 205
  •  

  •  

Wybacz kula00 nic nie poradze ze Paszczak w szkole na jezyku polskim zamiast sluchac nauczycieli i obserwowac teblice wolał słuchac szumu wiatru wpatrujac sie w korony drzew za klasowym oknem:)
Jakbym pisal z pc to ułatwiła by mi sprawe autokorekta podkreslajaca błędy,jednak pisze przez tap talka i lipa z tym wynalazkiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany