Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Opryskiwanie bladych liści i brak efektywnosci

Opryskiwanie bladych liści i brak efektywnosci 9 lata 1 miesiąc temu #1

  • blokej
  • blokej Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 50
  • Zebranych lumenów: 268
  •  

  •  

Witam.

Nurtuje mnie jeden zasadniczy problem, mianowicie wuchtę lat temu, gdy w Polsce był jeden internetowy growshop (przynajmniej o nim tylko wiedziałem) jedyne profesjonalne nawozy tam dostepnę jako pierwsze, to były nawozy firmy ADVENCED HYDROPONICS OF HOLLAND z serii dutch formula, więc kupiłem taki zestawi GROW, BLOOM, MICRO i używałem tego w niewiedzy na outdoorze.

Pominę, może kwestie skuteczności nawozów płynnych na outdoorze, przejdę do sedna sprawy: gdy był już okres późnego wega, albo flo, wkurzało mnie blednięcie liści i postanowiłem na próbę, zrobić oprysk mniej więcej połową dawki, mieszanki na wzrost.
pH miałem obniżone jakimś płynem do akwarium, oczywiście woda kranowa, a odczyt pH kropelkowy, bo o mierniku mogłem wtedy pomarzyć.

Efekt piorunujący, liście praktycznie w mgnieniu oka robiły się zielone, zupełnie jakby im zielonej farby wlać strzykawką, nawet jeszcze zaufanemu przyjacielowi pokazywałem co się dzieje, bo to było coś zdumiewającego B)

Oczywiście nie na długo to wszystko, po kilku dniach liść znowu się robił zółtawy i proces trzeba było powtarzać, ale przynajmniej miałem świadomość, że daje moim dzieciom to czego potrzebują i na pewno się to zwróci...
W kolejnych sezonach zaniechałem kupowania nawozów płynnych, więc temat został tymczasowo zapomniany, na outdoor nadmiar lisci zazwyczaj był tak wielki, że obumieranie kilku z nich nie stanowiło dla mnie już powodów do niepokoju, wręcz nawet czasem się cieszyłem, że mniej trymowania będzie :evil:

Temat powrócił, gdy zacząłem swoją przygodę z indoor, gdzię liście już nie ma w takim nadmiarze, a walka o każdy gram z watta toczy się przez kilka tygodni od pierwszego zółtego liścia do harvestu.
Pierwsze moje kilka sezonów, odbyło się w glebie z dodatkami kokosu itp, przy pomocy CANNA TERRA... Oczywiście zółknięcie występowało, wiadomo w zależności od odmiany, najgorzej chyba orange bud.
Próbowałem, więc oprysku nawozem TERRA OD CANNY, bez względu na dawkę, a nawet chyba podwójną probowałem na jakimś tam liściu jednym testowo, żadnych rezultatów... Pomyślałem sobie, że może to wina nawozu do gleby...
Będąc raz w sklepie ogrodniczym na nawóz w formie oprysku, florovit regenerator do roślin, efekt był, ale dość mizerny, za słaba dawka, żeby przywrócić zółtemu liściowi jasno zielony kolor trzeba było spryskac kilka-kilkanascie razy, a gdzie tu mowa o soczystej zieleni, nawozu już nie było...

Kolejny sezon próbowałem z HESI w glebie, też nie było efektu z oprysków, ten sezon jadę pierwszy raz na samym kokosie i opryski tez nie działają, próbowałem HESI TNT i właśnie zaczyna się flo, więc spróbowałem HESI COCO, który tez posiada sporo azotu w składzie...
Niestety też nie działa.
Próbuje z różnym EC, pH zblizone do 6, rezultatów żadnych...

Co jest nie tak? Gdzie się podziała tamta magia advenced hydroponic ?

Chciałem dzisiaj kupić Canna mono azot, akórat nie było w sklepie, więc polecono mi nawóz, "STICKY" firmy Humboldt, który ma za zadanie usprawniać nawożenie dolistne i też nie działa.

Czytałem też, że to może być kwestia jaki azot jest w nawozie, azotanowy, amidowy itd. Nie znam się na tym specjalnie, więc jeśli ktoś wie w czym problem to proszę o podpowiedź.

Peace
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy,

 
 
 

Opryskiwanie bladych liści i brak efektywnosci 9 lata 1 miesiąc temu #2

  •  Avatar
Zobacz bo chyba codzi ci o suple z Advanced Nutrients(moze nazwa inna pewnos starys zgredziku) MICRO BLOOM GROW W 10 l baniakach. Poszukaj w necie, ja na nic latalem pierwsze micro potem grow i bloom ten, z rok temu .Pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opryskiwanie bladych liści i brak efektywnosci 9 lata 1 miesiąc temu #3

  • blokej
  • blokej Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 50
  • Zebranych lumenów: 268
  •  

  •  

Golabek napisał:
Zobacz bo chyba codzi ci o suple z Advanced Nutrients(moze nazwa inna pewnos starys zgredziku) MICRO BLOOM GROW W 10 l baniakach. Poszukaj w necie, ja na nic latalem pierwsze micro potem grow i bloom ten, z rok temu .Pozdr

nie nie, to zupełnie dwie różne firmy, tamta też nadal istnieje, nawet wiem jaki polski growshop nadal sprzedaje te pożywki, ale problem w tym, że chciałbym wiedzieć co jest przyczyną, że inne nawozy nie mają takich cudownych właściwości, albo które je mają, obecnie mam czesc nawozow HESI i mono Mg Ca od CANNY, więc dobrze by było, gdyby np CANNA mono azot zadziałał tak samo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od:

 

Opryskiwanie bladych liści i brak efektywnosci 9 lata 1 miesiąc temu #4

  •  Avatar
niewiem czy gdybys dal mono azot dolistnie nie bylo by nieciekawego efektu. Takich testow nierobilem tez rozne opryski podawalem od rootapo azot oraz bloomy ale niektore pzryswoi niektore jak zawuwazylem zaszkodaza.Ogolnie magne polecam dobijac sola orzka, ostatnio pieknie z zoltych+ brazowordzawe plamy odbily do praktycznie ladnej zieleni. wiec magnezu juz innego nie szukam a sol tania jak kostka rosolowa z biedry.Gandalfik testy testy hehe.A noz przyswoi i zezre co ci potrzeba, byc moze ktos stosowal z chlopakow...Pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opryskiwanie bladych liści i brak efektywnosci 9 lata 1 miesiąc temu #5

daj uniflor r - tanizna
czy flora mix active green
i troche miodu mi ładnie wybarwia aż niewiem czy nie za bardzo
(to moje pierwsze grow na pelnosezonowej in)

mnie się wydaje że poprostu wjebać w glebe coś co ma troche azotu w sobie.
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opryskiwanie bladych liści i brak efektywnosci 9 lata 1 miesiąc temu #6

  • psy
  • psy Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • 박재상, 朴載相
  • Posty: 66
  • Zebranych lumenów: 84
  •  

  •  

najprawdopodobniej w tym nawozie co pryskales byl azot i zelazo
te skladniki spowodowaly, ze nagle liscie staly sie zielone

mono N z canny mozna zastapic (o ile to nie to samo) saletra amonowa

stosowanie 1 gr na 10 litrow oprysku
kekeke
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Babys
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany