Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Prosty sposób na problem PH w trakcie uprawy

Prosty sposób na problem PH w trakcie uprawy 10 lata 2 miesiąc temu #41

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

ChorielMJ napisał:
Mam pytanie :)

Moje roślinki 3x Critical +, 1x Cheese i 2 roslinki eksperymentalne przez cały okres wegetatywny rosły na nieznanej wartości pH. Spowodowane było to tym iż nie posiadałem odpowiedniego Ph metru tylko jakiś szmelc którego nawet nie używałem.

Ostatnimi czasy wygrałem na GLP pH metr i chciałbym jedno wiedzieć. Gdy go skalibruję i przygotuję do użytkowania oraz gdy sprawdzę jaki jest poziom pH wypływającej wody do podstawki to jak zrobić aby zapewnić odpowiednie pH medium? Nie wiem mam przelać jakoś dużą ilością wody o odpowiednim pH tj., 6.5 czy co zrobić?

Proszę o pomoc co do tej kwestii.


Pozdrawiam
CHorielMJ :)


Siema narazie nic nie przelewaj sprawdz najpierw. Ale dobrze kombinujesz jak by bylo np za duze to wtedy podlejesz ze 2 razy woda o mniejszym PH nie musisz robic flusha chyba ze rosliny naprawde pokazuja ze cos jest nie tak

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Prosty sposób na problem PH w trakcie uprawy 10 lata 2 miesiąc temu #42

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Babys flusz nie wchodzi w grę raczej, czytałem artykuł na forum, że nie tyle co gówno daje ale negatywnie oddziałuje na rośliny i ich bryłę korzeniową :)

A co do mierzenia to tak pierwsze muszę zmierzyć aby wiedzieć czy trzeba regulować czy jest w porządku. Ale jak będzie trzeba to muszę aby rośliny odpowiednio przyswajały makro i mikroelementy.

Czyli polecasz obniżyć lub podwyższyć tak że podlewam normalną dawką wody tyle że o pH stosunkowo wyższym lub niższym, tak aby mniej więcej osiągnąć wynik 6.5 pH wody z podstawki czy tak? :)

Dziękuję za odpowiedź :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Prosty sposób na problem PH w trakcie uprawy 10 lata 2 miesiąc temu #43

  • stu
  • stu Avatar
ChorielMJ napisał:
Babys flusz nie wchodzi w grę raczej, czytałem artykuł na forum, że nie tyle co gówno daje ale negatywnie oddziałuje na rośliny i ich bryłę korzeniową :)

to jest jedna z opinii, inna jest że flusz jest dobry ;) w razie konieczności, czyli zasolenia gleby flusz wydaje się idealnym rozwiązaniem, zaś serwowanie flusza zdrowym roślinom jedynie w celu przepłukania gleby przed końcem wydaje mi się głupotą... do tego lepiej kwasy humusowe jako naturalne chelaty zastosować
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany