Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Wszelkie jadalne wynalazki z dodatkiem Cannabis ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Robimy kosmiczne ciasteczka!

Re:Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #11

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Nadszedl czas ze i ja moge pochwalic sie swojskim wypiekiem ;)
chociaz nie wiem czy jest co do chwalenia bo powiem wam ze o ile zrobienie maselka w sumie nie przyspozylo mi zadnych problemow tak przy ciasteczkach pewne schody musialem pokonac i nie wiem czy cos jadalnego z tego wyszlo heh
A wiec tak, trzymalem sie przepisu @Bonzura ;) Dodatkowo tylko dalem 1jajko i 1lyzeczke proszku do pieczenia, gdyz widzialem ze czesto wystepuja w innyche przepisach na necie. Po zrobieniu masy dalem jej polezec godzine w lodowce.
Pozniej z braku walka uzylem butelki po winie do rozwalcowania ciasta heh. I tu problemy bo ciastko mimo ze maka posypalem to strasznie przyklejajo sie do butelki i ciezko mi to bylo w miare rowno rozwalcowac. Chociaz tu widze ze ty Bonzur chyba recznie formowales ciastka bez walka dobrze widze ? Jedno ciacho zrobilem duzo grubsze gdyz nie mialem juz miejsca na blasze. Na blasze jak widac papier do pieczenia posypany lekko maka jak i same ciacha. Dodatkowo troche posypalem je orzechami laskowymi. Planowalem piec 15-20min w temp 150stopni jak w przepisie ale po 20min to dalej mi te ciastka wygladaly jak surowe. Wiec czas ten wydluzyl sie do 40min. Kilkakrotnie otwieralem piekarnik i sprawdzalem czy nie przypalaja sie od spodu...No i wygladaja jak wygladaja. W sumie jak dla mnie to dalej wydaje mi sie ze sa jakby nie do konca upieczone....No nic, w weekend bedzie okazja by sprobowac i sie okaze najwazniejsze, CZY W OGOLE KLEPIA ?!?! Takze w niedziele dam znac czy to LIPA czy MAGIC COOKIE wyszly :>
Dzieki wszystkim ktorzy sluzyli cennymi radami na Shoutboxie gdy walczylem z ciastkami. Bez was pewnie by wyszedl jeden dupny zakalec ;) a tak jest szansa ze COS z tego bedzie :> W niedziele zdam raporta :>
Aha, dajcie znac ile takie ciacha moge trzymac w takim sloiku ? Bo w sumie czesto nie mam okazji by sie nimi delektowac wiec jesli nie jest to jakis dlugi termin to chyba najlepiej bedzie czesc pozamrazac...








Ostatnio zmieniany: 10 lata 2 miesiąc temu przez marlej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Leo Messi, Koza, Kowalsky, , Bongjour, zeber

 
 
 

Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #12

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Tak marlej, robiłem je ręcznie a po skończeniu pracy zadałem sobie pytanie dlaczego nie wałkowałem ciasta a potem nie pokroiłem..?

Ja trzymałem ok. tygodnia w słoiczku bo na bieżąco były szamane, jeśli masz dużo to chyba lepiej zamrozić
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #13

  • stu
  • stu Avatar
to jedno ci wyszło idealnie :D

ciastka w lodówce spokojnie miesiąc dwa postoją bez utraty mocy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #14

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

A ja panowie zrobiłem modyfikację. Tzn. masła thc użyłem nie do ciasta, bo to akurat jest czyste (w tym przypadku babeczki). Do babeczek zrobiłem kosmiczny krem :evil: Wziąłem trochę polewy (sprzedają takie zastygnięte, tylko podgrzać) i w kąpieli wodnej zmieszałem masło z polewą i... spróbujcie, pycha.

Na mnie, nie wiem czemu, takie spożywanie średnio działa. Ale żonka po kilku babeczkach najpierw twierdziła, że "nic się nie dzieje, a następnego dnia się okazało, że włączyła jej się gastrofaza, na noc najadła się tak, że rano pierwszy raz w życiu nie zjadła śniadania.
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza

Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #15

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Co do alternatywnego wykorzystania masła to znajoma pracuje w pizzeri. Zjeżdżając do domu piecze nam 2 pizze smarując blachę masłem. Po pieczeniu szybie szorowanie blach i szamanko. Świetna sprawa!
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #16

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

@Stu no te jedno to tak jak juz pisalem.. To byla koncowka a juz miejsca nie bylo na blasze stad ten Big Klops ;)
Co do przechowania to poki co sloik mam normalnie na komodzie postawiony. Nie chowalem do lodowki. Trzeba je caly czas czymac w chlodnym miejscu ,nie moze byc temp pokojowa ?
Pojutrze bede je szamal takze jak ocenie po ilu mozna sie fajnie uhahac to zecyduje sie reszte chyba zamrozic. Bo z moim tempem a raczej chronicznym brakiem wolnego czasu :/ to bede je szamal cholera wie ile. W zamrazarce z pol roku moga polezec tak jak maselko ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #17

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Tutaj moje, jeszcze gorące mniaaaaaam :)

... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Leo Messi, stu, Bongjour, Wild, UF, bart20

Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #18

  • stu
  • stu Avatar
marlej napisał:
@Stu no te jedno to tak jak juz pisalem.. To byla koncowka a juz miejsca nie bylo na blasze stad ten Big Klops ;)

ale ten właśnie mi się podoba :D lubię proste i naturalne. jutro pokażę wam mój zapasik piegÓsków
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #19

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Ja pierduuu ! Panowie to DZIALA ! ;D Qrwa ale sie wczoraj uwalilem ;D O 18tej zjadlam jedno ciacho. Mysle sobiem, jak po godzinie nie klepnie to biore drugie... Mija godzina 19ta i cos mi sie wesolo robi, ale jeszcze trudno powiedziec czy to faza wchodzi czy czlowiek poprostu dobry humor ma ;) I juz mialem brac drugie ciacho ale COS musialem zrobic co zajelo mi jakies 20min. Po tym czasie czyli 1h 20min juz wiedzialem ze CIASTKO DZIALA :>>> Czlowiek zaczynal sie czuc jak po konkretnym zapaleniu ;) I bylo by git, tyle ze to zbiegiem czasu roslo ;D Nie no miazga ;D Zmiazydzlo mnie tak ze jeszcze po zadnym paleniu nie mialem tak masakrycznie ciezkich powiek ;D Jedno oko tylko bylem w stanie otworzyc heh ;D
Jako ze czlowiek nie specjalnie chciale sie ruszac to zapodalem filma a nawet dwa...Zajarzenie o co w filmie czy nawet bajce co leciala graniczylo praktycznie z cudem ;D Nieogar i zmiazdzenie heh ;D I powiem wam ze tak intensywnie trzymalo z 5h az okolo 1:30 zaczalem odczuwac ze chyba odpuszcza...I nawet dzis na nastepny dzien zaraz jak czlowiek wstal to dalej glupkowatosc w glowie i banan na pysku sie trzymal ;)
Takze, JA PIERNICZE ! Dalej nie moge wyjsc z wrazenia ze takie jedno ciastunio tak miazdzy ;D A malo brakowalo i bym zjadla dwa. Normalnie nie wyobrazam sobie co by sie ze mna dzialo ;D Nastepnym razem juz jem tylko po polowce heh ;) I ewentualnie poprawiam po 2h druga polowka i po chopie jak to mowia ;D
Nic, teraz juz wiem ze sporo tych ciach moge zamrozic bo powinny wystarczyc mi na bardzo dlugo. Mam nadzieje ze ze conajmniej pol roku w zamrazarce moga byc bo szybciej chyba ich nie zezrem ;D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Leo Messi, Zakwas, stu, Kowalsky, Bongjour, Warrior

Robimy kosmiczne ciasteczka! 10 lata 2 miesiąc temu #20

  • Warrior
  • Warrior Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • -mininamaxa-
  • Posty: 783
  • Zebranych lumenów: 2308
  •  

  •  

He he czyli wszystko git :D Właśnie o to chodzi w tych magicznych ciasteczkach :evil:
Ja mam zawsze niezłą beke jak poczęstuję takim ciachem jakiegoś zatwardziałego wroga MJ :D
Tak trzymaj ziom !
:peace:
,,sata kesää tuhat yötä ,, :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany