Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP!

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #1

  • packu21
  • packu21 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 185
  • Zebranych lumenów: 525
  •  

  •  

Witam wszystkich pięknie!

Rozpocząłem właśnie sezon indoor i niestety pomimo (wydaje mi się) w miarę dobrego zestawu mam problemy z warunkami w boxie, tzn.zbyt wysoką temperaturą i zbyt niską wilgotnością.

Temperatura dochodzi czasem nawet do 32 stopni (zazwyczaj jest 29-30 przy włączonych lampach) .
Wilgotność 45%- 55% dzień, ok 65% noc


Panny posadzone 14/11/2015 i jeszcze nie wyszły z ziemii, ale to początkowe dni, które są bardzo ważne i chciałbym zagwarantować im warunki jak najbliższe ideału!

Oto setup jaki mam:
namiot: Hydro Shoot 80 (80x80x160)
lampa: HPS 250 W, na wysokości 70 cm + odbłyśnik, 18/6
rośliny: AK Auto, OG Kush Auto, Amnesia Original Auto, Cheese XXL Auto, donice 9l
wentylacja:
- wchodzący kanałowy 100m3/h (chodzi przez 15 minut/h), dolna kieszeń
- mieszający na klips 150mm na max obrotach skierowany wprost na lampę (chodzi non stop)
- wychodzący kanałowy 150mm 280m3/h połaczony przewodem z filtrem weglowym (chodzi non stop), wyjście na suficie namiotu
nawilżacz powietrza (żaba) chodzi na max obrotach
2 x ścięta butelka 5l z wodą, kermazytem i szmatami
wiadro z wodą, kermazytem i szmatami

Od razu dodam, że nie mam możliwości zamontowania szyby, ponieważ mam dwa koty, które mogą skoczyć na namiot i zbić ją, więc zbyt duże ryzyko
Wiem, że nie ma tragedii, ale z drugiej strony dążymy do jak najlepszych warunków, więc może ma ktoś jakieś
sugestie?

Będzie jeszcze cieplej jak lampę ustawię niżej :/

Wentylacja zdaje się być ok, bo moc wylotowego jest nawet większa niż stosunek 1W/1m3. Wlotowy chodzi tylko 15 min/h bo gdy jest uruchomiony to robi duże ciśnienie w boxie (namiot jakby się nadmuchiwał delikatnie), ale wymienia całe powietrze w boxie, no i mieszak, który mieli powietrze non stop i jest skierowany wprost na lampę.
Dajcie znać jak się mylę i coś przeoczyłem, jednak jestem początkujący.


Bardzo proszę o każdą pomocną radę!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od:

 
 
 

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #2

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Na szybkiego wyrzucil bym went wlotowy, wiekszy went dal na wyciag a wlot zostawil pasywny
moze cos dac trzeba testowac ;)

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS,

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #3

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

joł.
mieszający skieruj pomiędzy lampę a rośliny,bo teraz cale gorąc rozprowadzasz po boksie,a powinien unosić się do góry, olej też ten wtłaczający i pozostaw wlot pasywny ;)
pozdro :joint:
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Babys

 

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #4

  • Pampalini
  • Pampalini Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 10
  • Zebranych lumenów: 33
32 stopnie to nie tragedia z HPS-em :) Też myślę, że wlot pasywny się sprawdzi. Luzuj majty, jeden dzień dopiero minął:P Cierpliwości
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od:

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #5

  • packu21
  • packu21 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 185
  • Zebranych lumenów: 525
  •  

  •  

Wiem wiem, w końcu w Cali to planty są spalone naprawdę ostrym słoncem a jakie topy mają :D

za waszą poradą zdemontowałem wentyl wprowadzający i zostawiłem wlot pasywny
mieszak skierowałem również na przestrzeń między lampą a doniczkami
dziś mam akurat czas to mierzę warunki co godzinę i na tę chwilę: temp 29 C, wilg 60%

Tym razem chcę mieć jak najbardziej pro podjeście, bo poprzednie "uprawy" to były totalne porażki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, KLICZKO, Pampalini

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #6

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

packu21 napisał:

Tym razem chcę mieć jak najbardziej pro podjeście, bo poprzednie "uprawy" to były totalne porażki


Zakładaj fotorelacje a nasi zawodnicy na pewno Ci pomoga:D

:bongo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Babys, DIESEL, Człowiek Nauki Fazy,

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #7

  • packu21
  • packu21 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 185
  • Zebranych lumenów: 525
  •  

  •  

Chyba tak zrobię, szczególnie że OG Kush i Cheese XXL już pokazały się światu :D

warunki unormowałem do: temp 30 C, wilg 60% więc nie ma tragedii, robię opryski powierzchni gleby żeby nie była sucha za bardzo

stay tuned, wrzucę tu linka z fotorelacją

pozdro!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #8

  • Pampalini
  • Pampalini Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 10
  • Zebranych lumenów: 33
Powiem Ci ziomuś,że też tak maluchom pryskałem zraszaczem na powierzchni i szybko podsycha od lampki i tworzy się skorupa i choojowo się później podlewa. Ale zauważyłem, że dobrze jest spryskać całe roślinki wodą,kiedy zajdzie słoneczko, co dodatkowo zwiekszy wilgotność ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #9

  • Natural
  • Natural Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • stay positive
  • Posty: 1453
  • Zebranych lumenów: 1447
  •  

  •  

dopoki namiot ci nie zarosnie to bedzie ciezko stworzyc dobry mikroklimat pod hps'em
ale generalnie maluchom w tej fazie robi sie 'inkubatory'
klosze plastikowe i w srodku jakas szmata mokra ewentualnie mikolajowa skarpeta :D
w takich inkubatorach wilgotnosc jest bardzo wysoka co sprzyja dobremu startowi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Pingwin

Pierwsze dni automatów! Zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność! Gdzie błąd? HELP! 8 lata 5 miesiąc temu #10

  • packu21
  • packu21 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 185
  • Zebranych lumenów: 525
  •  

  •  

Za waszą radą założyłem fotorelację moich pociech.
Dla zainteresowanych link:

www.growlike.pro/forum/indorpoczatkuijacy/3694-af-hps250w-og-kush-2xcheese-xxl-auto-ak-wesola-szafa

Pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Babys, Człowiek Nauki Fazy
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany