Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR !

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 10 miesiąc temu #101

  • Goddamnit33
  • Goddamnit33 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 186
  • Zebranych lumenów: 335
  •  

  •  

Witam ponownie :) za tydzień lecę do Polski na urlop i również zrobić zakupy.. przymierzam się do uprawy led i stąd moje pytanie.. czy do uprawy w świetle LED potrzebne jest chłodzenie w boksie ? bo przeciez ledy nie grzeją tak jak HPS.. liczę na szybką odpowiedź bo musze już zamawiać wszystko..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 10 miesiąc temu #102

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Czołem.
Goddamnit33 napisał:
Witam ponownie :) za tydzień lecę do Polski na urlop i również zrobić zakupy.. przymierzam się do uprawy led i stąd moje pytanie.. czy do uprawy w świetle LED potrzebne jest chłodzenie w boksie ? bo przeciez ledy nie grzeją tak jak HPS.. liczę na szybką odpowiedź bo musze już zamawiać wszystko..

Nie tyle co wymaga chłodzenia, a wymiany powietrza (proces fotosyntezy). Ew. dostarczania CO2, bo na wyprodukowanym tlenie długo nie pożyją tak jak powinny:-)
Zależnie od Twojego boxa, czy pomieszczenia uprawowego będziesz potrzebował odpowiedniego wentylatora - nie za słabego (żeby nie musiał pracować cały czas), i nie za mocnego (żeby nie nadmuchiwał/zasysał szafy).

Pod małego boxa z jednym panelem ledowym, wystarczy odpowiedni wentylator z PC - może chodził całą dobę. Możesz również wybrać jakiś tani wentylator kanałowy (łazienkowy), podpięty pod timer - dobranie ilości cykli i ich długość w dniu jest możliwa po odpowiednim wyliczeniu wydajności wentylatora względem kubatury pomieszczenia.

Jeżeli nie przeszkadza Ci zapach, możesz ograniczyć się do wentylacji grawitacyjnej tj. otwór na dole przez który wpada chłodniejsze powietrze, oraz otwór u góry przez który cieplejsze powietrze będzie wychodzić z boxa.

Pozdrawiam, DA.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 10 miesiąc temu #103

  • Goddamnit33
  • Goddamnit33 Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 186
  • Zebranych lumenów: 335
  •  

  •  

to jeśli nie potrzebuje chłodzenia to jak załatwić sprawę zapachu ??? filtr weglowy ale w jaki sposob ? tak propo co myślicie ? led czy hps ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 9 miesiąc temu #104

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Cześć.
Goddamnit33 napisał:
to jeśli nie potrzebuje chłodzenia to jak załatwić sprawę zapachu ??? filtr weglowy ale w jaki sposob ? tak propo co myślicie ? led czy hps ?
Filtracja to inna działka... Polecam jak najmniejszy filtr dopasowany do małego wentylatora... Nie podajesz żadnych konkretnych danych żeby pomóc w 100%. Jeśli będzie za słaby, będzie jebać, jeśli będzie za mocny, będziesz miał za zimno u roślin... Ew maty z węgla aktywnego (takie jak do okapów w kuchni) na miejsce wlotu i wylotu powietrza (przy zmianie ciśnienia, mogą występować zawirowania powietrza przez co niezbędne jest zabezpieczenie zarówno wlotu jak i wylotu powietrza).

Led jeśli masz ciepło, i rośliny niskie
HPS jak masz temp pokojowa/zimno, a rośliny chcesz uprawiać na wysokość.

Led ledowi nie równy! HPSy maja bardziej zbliżone do siebie "działanie",

Pozdrawiam, DA.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: KLICZKO

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 7 miesiąc temu #105

  • Aby Z Głową
  • Aby Z Głową Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 323
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Siema sprawa pilna !

Otóż na jesień mam zamiar zrobić uprawę micro ale mam już stare wentylatorki komputerowe super silent fan 8 i chcę je wymienić.Wszystko było by dobrze tylko że ich już nie produkują i nigdzie ich nie dostanę.Nie wiem jakie kupić proszę was o pomoc box to Box 32x34x65 oświetlenie 3 cflki 23W.Pozdro !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 7 miesiąc temu #106

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Aby Z Głową napisał:
Siema sprawa pilna !

Otóż na jesień mam zamiar zrobić uprawę micro ale mam już stare wentylatorki komputerowe super silent fan 8 i chcę je wymienić.Wszystko było by dobrze tylko że ich już nie produkują i nigdzie ich nie dostanę.Nie wiem jakie kupić proszę was o pomoc box to Box 32x34x65 oświetlenie 3 cflki 23W.Pozdro !

Witam.

Nie znam się na wentylatorkach z PC, ale po wpisaniu w google nazwy którą podałeś, pierwszy link z ceneo prowadzi do sklepu który ma na stanie wg ich strony 6 sztuk w rozmiarze którego poszukujesz.
www.aab.com.pl/product-pol-175-AAB-Cooling-Black-Silent-Fan-8-2000rpm.html

Pozdrawiam, DA.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Aby Z Głową

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 7 miesiąc temu #107

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Aby Z Głową napisał:
Siema sprawa pilna !

Otóż na jesień mam zamiar zrobić uprawę micro ale mam już stare wentylatorki komputerowe super silent fan 8 i chcę je wymienić.Wszystko było by dobrze tylko że ich już nie produkują i nigdzie ich nie dostanę.Nie wiem jakie kupić proszę was o pomoc box to Box 32x34x65 oświetlenie 3 cflki 23W.Pozdro !

trochę już stare ,ale może tu sobie coś popatrzysz ;)
www.growlike.pro/forum/wentylacja/908-jaki-wentylator-komputerowy-do-malych-boksow-test-wentylatorow
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Aby Z Głową, winne2

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 7 miesiąc temu #108

  • Aby Z Głową
  • Aby Z Głową Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 323
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Dzięki Diesel za linka szkoda że nie ma tam testów went. ABB i wszystkie duże a mi tylko potrzeba 8x8cm :D
Tak czy siak kupie super silent r8 bo ma takie same dane techniczne co silent fan 8.
DeathAdder dzięki za linka ale tam obroty 2000 i myślę że głośniej by było.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 7 miesiąc temu #109

  • Aby Z Głową
  • Aby Z Głową Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 323
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Siemka sory za post pod mostem ale mam jedną rozkmine mam dwa silenty które na 12v mają wyciąg (jeden) 33,32 m3/h niby tyle podaje producent.Tak sobie myślę że może jest to za mało na 3 cflki 23w.Jest tu jakaś duża głowa która pomoże mi obliczyć właściwą wydajność do mojego małego boxa ? Ja na tym kompletnie się nie znam a z matmy byłem wiadomo... :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wentylacja - tutaj zadajemy pytania dotyczące wentylacji w uprawie INDOOR ! 6 lata 7 miesiąc temu #110

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Aby Z Głową napisał:
Siemka sory za post pod mostem ale mam jedną rozkmine mam dwa silenty które na 12v mają wyciąg (jeden) 33,32 m3/h niby tyle podaje producent.Tak sobie myślę że może jest to za mało na 3 cflki 23w.Jest tu jakaś duża głowa która pomoże mi obliczyć właściwą wydajność do mojego małego boxa ? Ja na tym kompletnie się nie znam a z matmy byłem wiadomo... :D

takie coś masz ;)
www.growlike.pro/forum/obieg-powietrza-co2/803-obliczanie-mocy-wentylatora
:smoke:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Aby Z Głową
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany