Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Rodzaje trenowania roślin, SOG, SCROG, FIM, TOPPING, LST ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: scrog - jest tu jakis spec??

scrog - jest tu jakis spec?? 10 lata 5 miesiąc temu #11

  • Sannjasin
  • Sannjasin Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Z myśli do serca
  • Posty: 23
  • Zebranych lumenów: 38
Kiedy najlepiej zaopatrzyć się w siatkę ? no tutaj to Ci nie odpowiem ponieważ to zależy od rozłożystości rośliny, intensywności jej wzrostu, długości wega i tego czy jest to indica czy sativa, ponieważ indyka po indukcji nie przyrośnie dużo na wysokość, sativa odbije jeszcze ładne 100 % lub więcej.

Nie będe Ci pisała abyś podała jaka odmiana a najlepiej podała fotki boxa, bo mimo wszystko powinnaś zrobić to " na czuja " ogólnie staraj się aby większość oczek w scrogu była wypełniona z drobnym zapasem, ponieważ po indukcji roślina napewno jeszcze troche przyrośnie, przez okres tygodnia dwóch będziesz w stanie cofnąć odnogę do innego oczka, po 3 tygodnia będzie to raczej nie możliwe ( złamanie łodygi i chuj Ci potem z tego wyrośnie plus narazisz roślinę na stres ) Co do odległości siatki od doniczki - ja zawsze mam około 20 cm a nawet mniej - jakieś 17-18 cm. Uważam, że to wystarcza, jestem w stanie wcisnąć łapki pod siatkę i spokojnie operować rośliną. Zawsze stosuj trening ( przekładanie odrostów pod siatkę w inne oczko ) przed podlaniem, roślina jest bardziej podatna jednak nie naginaj na chama , ponieważ po podlaniu roślinka może Ci w pewnych miejscach strzelić na łodydze ( nie przejmuj się, zrośnie się.)

Polecam przed indukcją zastosowanie fim lub topping - roślina da impuls do równomiernego rozrostu wszystkich odnóg, potem 3-5 dni spokoju i przełączenie na flo. Następnie po kilu dniach możesz zacząć stopniowo stosować supercroping - efekt oszałamiający - kilka, kilkanaście potężnych, równomiernych pał zamiast lasu wypierdków lub kilku pał i popkornu.

długość wega dostosowujesz do wielkości siatki. Jedna roślina wyrośnie na tyle aby zapełnić siatkę w 3 tygodnie inna w 5 tygodni - ponownie , nie ma reguły w tym temacie. Pamiętaj, że rośliny z przewagą genotypu sativy będą sporo przyrastać po indukcji, dlatego lepiej je zaplatać ciaśniej niz indice
Cierpliwości..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0, maladama

 
 
 

scrog - jest tu jakis spec?? 10 lata 5 miesiąc temu #12

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.

Sprawa wyglada tak ze zaopatrzylam sie w siatke, juz jest zamontowana, zaraz dam fotki. Jak narazie tylko glowna palka ja przerasta, reszta musi poczekac. Rozumiem ze teraz juz w miare mozliwosci mam przeplatac ta glowna lodyge, a potem kolejne odrosty. Panna ma ponad 3 tygodnie, chcialabym ja miec jeszcze na wegu okolo 3 tyg, az reszta panienek podgoni. Dlatego wlasnie w roznych odstepach je posadziłam. FIm probowalam w kazdym moim grow, niestety efektem byly tylko postrzepione liscie, ale topping, bardzo chetnie zastosuje :). Jeszcze dorobie tej siatce troche oczek jesli bedzie potrzeba.

Prosze o ocene czy ta siatka bedzie ok i czy te 3 tyg wega zapelni ja odpowiednio, moge wydluzyc, tym razem czas mnie nie goni :)

Odmiana pod siatka to sativa.








Boże, użycz mi pogody ducha....
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez maladama.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: JIM, Bongjour

scrog - jest tu jakis spec?? 10 lata 5 miesiąc temu #13

  • kula00
  • kula00 Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Stary dziad
  • Posty: 336
  • Zebranych lumenów: 601
  •  

  •  

jak idzie ze scrogiem ,może jakaś fotka ,jestem bardzo ciekawy ,sam po raz pierwszy próbuje tej metody ,powodzenia życzę
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

scrog - jest tu jakis spec?? 10 lata 5 miesiąc temu #14

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

kula00 napisał:
jak idzie ze scrogiem ,może jakaś fotka ,jestem bardzo ciekawy ,sam po raz pierwszy próbuje tej metody ,powodzenia życzę

Tutaj masz poczynania szanownej koleżanki growlike.pro/forum/konkurs-cyco/287-cyco-konkurs-moby-dick-lsd-i-maladama
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kula00

scrog - jest tu jakis spec?? 10 lata 5 miesiąc temu #15

  • staryjez
  • staryjez Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 446
  • Zebranych lumenów: 781
  •  

  •  

Z tego co mi wiadomo nie wszystkie panny nadają się na scroga.
Te które idą w jeden główny pęd i kilka mniejszych nie za bardzo nadają się do takiego treningu.
Natomiast te które bardzo dobrze się krzaczą są jak najbardziej wskazane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

scrog - jest tu jakis spec?? 10 lata 5 miesiąc temu #16

  • Zakwas
  • Zakwas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Posty: 180
  • Zebranych lumenów: 852
  •  

  •  

Znacznie lepiej jak sznurki sprawdza sie sztywna, plastikowa siatka ogrodzeniowa. Latwiej wtedy przytwierdzic do niej rosline, majac w ten sposob nad nia pelna kontrole. Zmieniac na FLO mozna spokojnie majac zapelnione ok 70% oczek, w miedzyczasie golenie wszystkich zbednych odnog spod siatki i dalej do do przodu. Najbardziej intensywne treningi to zazwyczaj pierwsze 3-4 tyg po przelaczeniu lampy. Z czasem sytuacja sie stabilizuje.

moje 0,64m2 obecnie:



czasami wyglada tak:



lub jak jeszcze mocniej poupycham to bywa:



Czekam na dalszy rozwoj sytuacji. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 10 lata 5 miesiąc temu przez Zakwas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

scrog - jest tu jakis spec?? 10 lata 5 miesiąc temu #17

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

ZAkwasik ... :)

Pełna profeska ... dywan z panienek !

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

scrog - jest tu jakis spec?? 10 lata 5 miesiąc temu #18

  • maladama
  • maladama Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 578
  • Zebranych lumenów: 1042
  •  

  •  

zakwas, pieknie

ja w poniedzialek przelaczam juz na flo, siatke mam niezle zapelniona i musialam dorbic oczek, dzis bede podlewac to wrzuce fotke. masz racje ze lepiej sprawdzaja sie plastikowe oczka, wlasnie takie dorobilam. Na nastepny grow wywale ta siatke zostawie tylko stelaz bo jest fajny i porobie w nim otwory co 5cm. Przeciagne oczka z drutu i bedzie git majonez :))
Boże, użycz mi pogody ducha....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany