Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Tłumik akustyczny

Tłumik akustyczny 8 lata 6 miesiąc temu #11

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Tlumik wycisza sporo wiec sprzedawca nie mial doswiadczenia poprostu.
Tlumiki przewody izolowane plus dodatkowy box na wentylator i wtedy jest cicho
A zeby zniwelowac szum powietrza w rurze to po pierwsze przewody musza byc gladkie zeby zmniejszyc opor powietrza ktory defacto robi ten szum !
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Tłumik akustyczny 8 lata 6 miesiąc temu #12

  • blokej
  • blokej Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 50
  • Zebranych lumenów: 268
  •  

  •  

Kowalsky napisał:
Tlumik wycisza sporo wiec sprzedawca nie mial doswiadczenia poprostu.
Tlumiki przewody izolowane plus dodatkowy box na wentylator i wtedy jest cicho
A zeby zniwelowac szum powietrza w rurze to po pierwsze przewody musza byc gladkie zeby zmniejszyc opor powietrza ktory defacto robi ten szum !

Czasami niepotrzebnie za bardzo ufamy ludziom, chociaż faktycznie samemu myślałem, że to trochę nielogiczne, że nie da się nic więcej wygłuszyć.

Moje obecny zestaw wygląda tak
2x wloty powietrza ciche komputerowe 12cm + 2x pasywne 12cm -> TD silent 150/160 500m3 na mocniejszym biegu -> redukcja 150 -> 125 mm -> przewód 125 izolowany 25mm wełną mineralną - > filtr PK ECO 125mm do 480m3 (wylot)

Szum w boxowym pokoju oscyluje u mnie w okolicach 60db ok 2m od filtra ,który stanowi zakończenie wylotu powietrza.
kilkadziesiąt cm od filtra hałas rośnie do ok 70db. Komputer stacjonarny generuje u mnie ok 55db i do takiego poziomu fajnie byłoby dojść.

Chciałbym zrobić przeróbkę na taki system:
wloty bez zmian-> filtr 160 -> TD SILENT 150/160 500m3 -> tłumik akustyczny 160 twardy -> tłumik akustyczny miękki 160 skierowany na zewnątrz.

Pytanie czy to warte zachodu i uda mi się w ten sposób zejść poniżej 50db. Drugiego tłumika z drugiej strony nie włożę z powodu braku miejsca?
Ostatnio zmieniany: 8 lata 6 miesiąc temu przez blokej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tłumik akustyczny 8 lata 6 miesiąc temu #13

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

blokej napisał:
Chciałbym zrobić przeróbkę na taki system:
wloty bez zmian-> filtr 160 -> TD SILENT 150/160 500m3 -> tłumik akustyczny 160 twardy -> tłumik akustyczny miękki 160 skierowany na zewnątrz.
Zamiast drugiego miękkiego zamień na twardy. Najwyżej będziesz zmuszony jeden z nich mieć poza boksem.
Te miękkie są mało efektywne, bo miałem okazję porównać z twardym.
blokej napisał:
Pytanie czy to warte zachodu i uda mi się w ten sposób zejść poniżej 50db. Drugiego tłumika z drugiej strony nie włożę z powodu braku miejsca?
Uda Ci się zejść jak pobawisz się w płynną regulację obrotów co wiąże się z buczeniem samego wentylatora.
Zatem przygotuj się na zbicie odpowiedniej skrzyni i wygłuszenie go jakimś dobrym materiałem.
Sam będę to kminił w najbliższym czasie w swoim ogrodzie, bo jedynie słyszę buczenie. Gdyby się tego pozbyć to masz bezszelestny ogród niesłyszalny nawet z 1m :D

Powodzenia w kminieniu... :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: AS

 

Tłumik akustyczny 8 lata 6 miesiąc temu #14

  • AS
  • AS Avatar
  • Offline
  • Junior Moderator & Redaktor
  • Posty: 1594
  • Zebranych lumenów: 5365
  •  

  •  

na stronie producenta tych ekstraktorów ,jest cała masa dodatkowego oprzyrządowania do nich...od tłumików, a na regulatorach obrotów z wbudowanym hydrometrem kończąc...www.solerpalau.com/td-160-100-n-t-silent-230v50hz.html
Smoke More Weed
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tłumik akustyczny 8 lata 6 miesiąc temu #15

  • KLICZKO
  • KLICZKO Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 2956
  • Zebranych lumenów: 5275
  •  

  •  

Ja mam w miarę wszystko wygłuszone i co z tego jak na flo muszę dać duży mieszający by plechy nie łapały i go właśnie slychać najmocniej.
W tym roku wrzucę kilka małych i cichych i zobaczę czy to coś da.
pozdrawiam
Jebać "kolegów" w tym hobby trzeba być samotnikiem...

WODA JEST MAGICZNA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tłumik akustyczny 8 lata 6 miesiąc temu #16

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Witam.

Silenty ogólnie dzielą się na dwie grupy:
TT - metalowa wersja, fajna bo jak spadnie to się raczej nic nie dzieje, ale mega ciężka
TD - metalowa wersja, znacznie cichsza od metalowej a tańsza o jakieś 1/4 ceny!


Przewody izolowane, służą raczej do utrzymania temperatury tłoczonego powietrza - właściwie do tego zostały stworzone. Ich możliwość obniżenia szumu jest znikoma.

Jeśli chcecie - jak to ładnie ktoś tu kiedyś napisał - "usłyszeć jak rośnie sałata", potrzebne są dwa tłumiki - na wejściu i wyjściu.
Projekt kowala super! Chętnie bym spróbował, jednak nie mam czasu na takie zabawy teraz...:-( Postawiłem natomiast na produkt firmy GrowAir - takie plastikowe tłumiki. MEGA SUPER SPRAWA! Metalowe sztywne tłumiki są 3x cięższe od GrowAir, jednak nie tłumią tak dobrze!

Jeśli zależy wam na ciszy - to polecam TD Silenta, plus dwa tłumiki GrowAir, a do tego przewód wentylacyjny ALU-FLEX - taki aluminiowy, w plastikowej skarpecie - szkoda pieniędzy na izolowane.
Alu-Flex jest lepszym rozwiązaniem, bo dzięki plastikowej skarpecie możecie bardzo mocno naciągnąć przewód, tak by w jego wnętrzu nie było elementów o które pędzące powietrze mogło by się "obijać". Zwykłe pofałdowane przewody same produkują jeszcze więcej szumu, niż sam wentylator.

Niestety co do mieszających, na nie, nie ma rady - chyba że silnik umożliwia zastosowanie regulatora obrotów. Skręcenie wentylatorów z klasycznych 2400 o/m do jakieś 1950 o/m pozwoli znacząco wyeliminować szum powietrza, nie dając jeszcze po dupie silnikowi. Zmniejszając obroty jeszcze bardziej otrzymamy odwrotny efekt - silnik będzie buczeć jak by miał zaraz się zatrzeć.

Pozdrawiam, DA.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, AS
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany