Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

Ankieta: Tak czy tak?

W spotowej 12 48%
W kupnej 8 32%
mięszam (obojętnie jakie proporcjie) 5 20%
Łącznie oddanych głosów: 25 See more
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wziąć udział w tej ankiecie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Kupujesz ziemię ? czy uprawiasz w spotowej?

Kupujesz ziemię ? czy uprawiasz w spotowej? 9 lata 11 miesiąc temu #11

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
Ziemi nie kupuję, bo nie chce mi się jej targać. Korzystam z tej spotowej do której dodaję ok. 5l. kompostu lub gdy spot daleko daję 10l. humusu spod drzew. Pierwszy raz tak kombinuję z tym humusem, jestem ciekaw efektów.

A swoją drogą mam pytanko odnośnie ziemi.
Jak się sprawdza ziemia zdaje się bielicowa, koloru jasnobrązowego/zółtego, nie jest to glina, bo łatwo się rozsypuje, choć kopiąc wykopujemy takie wielkie kawały które same się nie rozsypią. Rośnie na niej głównie nawłoć. W okolicach rolnicy mają glebę klasy 4.
Po przekopaniu i dokładnym rozkruszeniu bryłek i dodaniu kompostu/ściółki, będzie coś z tego?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy

 
 
 

Kupujesz ziemię ? czy uprawiasz w spotowej? 9 lata 11 miesiąc temu #12

nawłoć to też nitrofil powinno być ok

w tym roku kupiłem bo zagapiłęm się z przygotowaniem ziemi.

zwykle mieszam troche ziemi z podmokłego lasu bądż bagna itd z odrobiną piasku troche dolomitu pokrzyw obornika sklepowego lub naturalnego i wyszło może nie bajkowo ale pozytywnie.

wypadało by jeszcze dodać jakiejś słomy czy steropianu, najlepiej coś organicznego żeby napowietrzało ziemie.

zamiast na mega drogim koksowaniu ziemi staram się skupić na robieniu nasion tak żeby kiedyś dawać tylko dolomit i pokrzywy a całe to hobby kosztowało mniej.

Edit:
masz racje Asana ale to chyba nie temat na te rozmowe, najlepiej wrzuć fote ziemi w odpowiedni temat popatrzy sie bo to raczej na oko idzie wyczuć
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Ostatnio zmieniany: 9 lata 11 miesiąc temu przez Człowiek Nauki Fazy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kupujesz ziemię ? czy uprawiasz w spotowej? 9 lata 11 miesiąc temu #13

  • DIESEL
  • DIESEL Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • naturalnie
  • Posty: 3534
  • Zebranych lumenów: 7798
  •  

  •  

Ja raczej olewam kupną na out i szukam spota tam gdzie jest dobra ziemia lub niedaleko niego,żebym mógł trochę przytachać. Jak w wiaderku jakiś af to przytacham sobie. Nieraz mam na spocie taką ziemie , że szpadel sam wpada ,pulchna ,czarna... i śmieje się do kobiety :D ,żeby dawała worki, będziemy pakować i sprzedawać ,bo marketowa nie ma polotu. :D Jak ktoś tam parę sztuczek to można się pierdolić,ale ja out raczej traktuje po macoszemu. Sadzić i ma rosnąć.
Ogólnie uważam że lepiej poszukać dobrej ziemi niż ją tachać, bo jest dość często lepsza niż to co nam wciskają za 3zł ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: kajjoje

 

Kupujesz ziemię ? czy uprawiasz w spotowej? 9 lata 11 miesiąc temu #14

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
bliskiNatury napisał:
nawłoć to też nitrofil powinno być ok


Azotem się nie martwię, bo przecież po to są nawozy by go suplementować. Bardziej obawiam się o strukturę takiej ziemi, czy korzonki będą się dobrze rozwijały.

Zazdroszczę DIESEL czarnoziemów na spocie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany