Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Artykuły ze świata Konopi

TEMAT: Marihuana niszczy część mózgu odpowiedzialną za motywację?

Marihuana niszczy część mózgu odpowiedzialną za motywację? 10 lata 1 tydzień temu #1

  • hempgreen
  • hempgreen Avatar
Marihuana niszczy część mózgu odpowiedzialną za motywację?


Wystarczy palić trawkę raz lub dwa razy w tygodniu, by doszło do anormalnych zmian w mózgu w obszarze odpowiedzialnym za motywację i emocje – dowiedli amerykańscy naukowcy z Harvardu w USA.

Wyniki badań wcale nie dotyczą tylko palaczy uzależnionych od konopi indyjskich, ale także młodych ludzi, którzy „pociągają bucha” od czasu do czasu dla relaksu. Nawet w ich mózgach można już znaleźć anormalne zmiany w jądrze półleżącym, odpowiedzialnym za motywację, i ciele migdałowatym, odpowiedzialnym za połączenia w mózgu, a więc także przekazywanie emocji.

Wcześniejsze badania pokazywały, że dopiero regularne palenie marihuany prowadzi do zaburzenia wydzielania dopaminy – hormonu szczęścia. Najnowsze obserwacje dowodzą, że u młodych palaczy jądro półleżące ulega powiększeniu, co wpływa na jego funkcjonowanie. Anormalne zmiany w ciele migdałowatym są z kolei dostrzegalne dzięki specjalnym urządzeniom laboratoryjnym. Oczywiście, im młody człowiek częściej pali, tym zmiany są wyraźniejsze, jednak są już dostrzegalne u badanych, którzy sięgają po marihuanę zaledwie raz w tygodniu.

- Zarówno ciało migdałowate, jak i jądro półleżące stanowią fundamentalną strukturę dla całego mózgu – mówi Anne Blood, asystentka profesora psychiatrii w Szkole Medycznej Harvard. - Są podstawą odbioru bodźców pochodzących z otoczenia i warunkują decyzję, jaką człowiek w związku z tym podejmie – wyjaśnia.

Aby wyjaśnić, jak daleko sięgają zmiany, jak warunkują funkcjonowanie człowieka, czy wpływają na nie dodatkowe czynniki lub czy po prostu powiększone jądro półleżące jest przyczyną skłonności do sięgania po narkotyki, nie skutkiem - naukowcy przeprowadzą dodatkowo badania na szerszą skalę. Będą starali się również powiązać zachowania paranoiczne i niepokój po paleniu marihuany z budową mózgu, chemicznymi reakcjami i najnowszymi odkryciami.

- Gdy uda się połączyć wszystkie czynniki, być może będziemy w stanie zrozumieć niektóre z chorób psychicznych związanych z konopiami, np. schizofrenię, oraz to, jak zwiększa się podatność na zachorowanie po paleniu – mówi dr Michael Bloomfield, naukowiec z brytyjskiego instytutu badawczego Medical Research Council (MRC), który zamierza posłużyć się amerykańskimi badaniami w swoich obserwacjach.

Źródło: www.newsweek.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Marihuana niszczy część mózgu odpowiedzialną za motywację? 10 lata 1 tydzień temu #2

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Czysta kpina!

Osobiście mogę potwierdzić że to bardzo kreatywny narkotyk - miliony artystów też jest w stanie to potwierdzić.
Wszystko jest w psychice - jeśli odpowiada Ci leżenie, to i najbardziej kreatywna i pobudzająca odmiana sprawi że łóżko albo kanapa wyda się idealnym wyjściem. A wystarczy nauczyć się korzystać z możliwości rozszerzenia świadomości, by wykorzystać haj na swoją korzyść! <--jeśli coś nieściśle, sory, zmęczony jestem.
Anyway - wystarczy nauczyć cieszyć się hajem - a może stać się on na prawdę motywacyjny.
Badania były przeprowadzone pewnie na szczeniakach jarających za szkołami, i śpiącymi później na lekcjach... Palenie przeszkadza w motywacji o ile nie masz jej w sobie - nie chcesz się uczyć, bo nie czujesz że Ci się to przyda, to w żaden sposób się do tego nie zmotywujesz. Gdy znajdziesz coś co będziesz chciał zrobić dla siebie, nawet największy stoned jest w stanie zmienić się w pozytywną energię motywacyjną.
Dzieciaki czują brak motywacji - a w świecie dorosłych jedyne na czym powinno im zależeć to nauka - z tym że, coraz więcej dorosłych widzi że czasami papierki na niewiele się zdają... A z drugiej strony bez nich ciężko.

Młody (zbyt młody) człowiek, który rozszerza swoją świadomość i zaczyna przetwarzać więcej danych niźli jego krewniacy czasami się w tym zatraca, gubi - ilu dorosłym się to nie zdarza?

Wszystko jest w głowie - choroby również, a poznanie swojej świadomości niestety czasami otwiera małe drzwiczki do naszego świata tym chorobom.

"Co masz zrobić jutro, zrób zaraz..." - mi pasuje ta sentencja coraz częściej - dzięki niej czasami z 15 minut wolnej chwili w dniu robią się dwie godzinki totalnego relaksu, bo nadrobiłem co musiałem wcześniej.

Jeśli ktoś ma za dużo wolnego czasu, i brak pomysłu na zagospodarowanie tego czasu często traci motywację.

Całe to niszczenie mózgu... Jeśli ktoś je parówki to chyba nic innego mu nie straszne... Komórka przy jądrach niszczy plemniki, przy uchu - szkodzi na mózg - niby są jakieś wytyczne ale kto wie jak wpływa to na geny w trzecim pokoleniu..?

Niejaki Alan Moore (komiksy chyba rysuje), żyje jak ludzie dawniej (niezłe zrycie jak dla mnie:) ) - chodzi w skórach zwierząt, wpierdala co upoluje w lesie gdzie ma domek - zero cywilizacji - tak twierdzi. Czy wychodzi mu to na dobro fizyczne? Nie dowiemy się... Mi odpowiada życie w cywilizacji, chociaż mimo młodego wieku coraz bardziej się zatracam w tych nowinkach. Może kiedyś sam zdecyduje że to za dużo i ucieknę w dzicz? Wtedy na pewno chciał bym móc odnaleźć ukojenie w WYNISZCZAJĄCEJ MÓZG MARIHUANIE - najlepiej rosnącej za moim szałasem.

Ps. Mało się udzielam, i jestem zmęczony, a coś jednak zmotywowało mnie do napisania takiej odpowiedzi na ten bzdurny zarzut:-)

Pozdrawiam.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Marihuana niszczy część mózgu odpowiedzialną za motywację? 10 lata 1 tydzień temu #3

  • Izak
  • Izak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 197
  • Zebranych lumenów: 442
  •  

  •  

DeathAdder napisał:
kto wie jak wpływa to na geny w trzecim pokoleniu..?
Pewnie będziemy mieli kacze stopy i przestaniemy reagować na zmiany światła.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Bongjour

 

Marihuana niszczy część mózgu odpowiedzialną za motywację? 10 lata 1 tydzień temu #4

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Mądrze chłopaki piszecie .. chyba nic nie trzeba dodawać ! :ganja:

Szacuneczek !

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany