Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas.

Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas. 10 lata 1 tydzień temu #1

  • SFFTM
  • SFFTM Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 21
  • Zebranych lumenów: 102
  •  

  •  


Dr Masaru Emoto, badacz i alternatywny uzdrowiciel z Japonii dał światu mocny dowód magii pozytywnego myślenia. Stał się sławny kiedy jego eksperymenty z molekułami wody przedstawiono w filmie 'What The Bleep Do We Know' z 2004 roku. Jego eksperymenty pokazują, że ludzkie myśli i intencje mogą oddziaływać na fizyczną rzeczywistość, np. molekularną strukturę wody. Zważając na fakt, iż ludzie składają się przynajmniej w 60% z wody, jego odkrycie ma głębokie znaczenie... czy ktokolwiek rzeczywiście jest w stanie mieć negatywne myśli lub intencje?

Eksperyment z ryżem jest kolejną sławną demonstracją mocy negatywnego myślenie (i odwrotnie, mocy pozytywnego myślenia). Dr Emoto umieścił porcje ugotowanego ryżu w dwóch zbiornikach. Na jednym napisał 'dziękuję', a na drugim 'ty głupcze'. Następnie poinstruował dzieci w szkole, aby głośno wypowiadały słowa widniejące na słoikach, każdego dnia kiedy uczniowie je mijali. Po 30 dniach, ryż w pojemniku z pozytywnymi myślami ledwo się zmienił, podczas gdy druga porcja spleśniała i podgniła.

Eksperyment z kryształami wody - MASARU EMOTO

Hipoteza, że woda 'traktowana' intencją może wpłynąć na kryształy lodu uformowane z tejże wody była testowana pilotażowo w warunkach podwójnie ślepej próby. Grupa sięgająca ok. 2000 osób w Tokio skupiała pozytywne intencje w kierunku próbek wody ulokowanej wewnątrz, chronionego elektromagnetycznym polem, pomieszczenia w Kalifornii. Owa grupa nie była świadoma umieszczenia podobnych próbek, w innej lokalizacji, jako kontrolnych. Kryształy lodu uformowane z obydwu zestawów wody zostały ślepo zidentyfikowane i sfotografowane przez analityka, a otrzymane obrazy ślepo ocenione pod względem estetyki przez 100 niezależnych sędziów. Podsumowując, obecne rezultaty pilotażu są spójne z wieloma poprzednimi badaniami sugerującymi, że intencja może wpłynąć na strukturę wody. Oto zdjęcie wpływu bezpośredniego określania świadomej intencji na strukturę wody:

Świadomość ma zauważalne wpływy na geometryczną strukturę kryształów wody. Co, to mówi nam o naturze świadomości? Czy możliwym jest, że woda składa się z tej samej fundamentalnej 'rzeczy' co nasze myśli? Być może to jest czynnik motywujący do błogosławienia naszego pożywienia przed zjedzeniem.





147 dni eksperymentu z ryżem udokumentowane - ostatni dzień.


źródło: http://www.naturalcuresnotmedicine.com/
Nosce te ipsum
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 tydzień temu przez SFFTM.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0, Bongjour, DIESEL, Prosty człek, , Tuptuś

 
 
 

Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas. 10 lata 1 tydzień temu #2

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

"Wszystko jest stanem umysłu"

Dobry art kolego, jeśli możesz podaj źródło, jeśli jest Twój podpisz się pd nim:)


Pozdro,
Bonguś
:peace: :ganja:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas. 10 lata 1 tydzień temu #3

  • Izak
  • Izak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 197
  • Zebranych lumenów: 442
  •  

  •  

Ja dosyć sceptycznie podchodzę do tego Pana. Poza tym tytuł artykułu jest co najmniej mylący. Nie ma żadnego dowodu na poparcie jego tez. Wielokrotnie proszono Dr. Emoto o powtórzenie jego badań w warunkach laboratoryjnych, metodą podwójnego ślepego testu. Do tej pory cisza. To samo z tzw. Randi challenge.
Kiedyś jak wertowałem sieć w poszukiwaniu info na ten temat natknąłem się na PDF`y z opracowaniami jakiś studentów którzy robili ślepe próby i stwierdzili że nie mogą zaprzeczyć ani poprzeć tej tezy ponieważ próbki zamrożonej wody były w każdej z badanych prób różne w zależności od warunków w jakich były zamrażane oraz od samej wody.
Tutaj link do innej strony próbującej podejść z naukowym sceptycyzmem do tej sprawy:
is-masaru-emoto-for-real.com/

Ps. Eksperymenty w szkole z dziećmi i ryżem nie przemawiają do mnie w ogóle.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 tydzień temu przez Izak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, jajakobyly, prometeusz

 

Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas. 10 lata 1 tydzień temu #4

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Ciekawe, jest wiele niezbadanych sfer naszej planety z co dopiero kosmosu. Traktuje takie eksperymenty z przymrużeniem oka ale każdy naukowiec zasługuje na chwile uwagi.... magiczna woda; kiedyś prosiłem wodę o pomoc - niestety bez odzewu ;)
Pozdro
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas. 10 lata 1 tydzień temu #5

przez innego naukowca w innej wersji
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas. 10 lata 1 tydzień temu #6

  • 4Elements
  • 4Elements Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Słońce srogo smaży
  • Posty: 762
  • Zebranych lumenów: 1281
  •  

  •  

W momencie w którym nauka ( umysł ) zdobędzie dowody na to że spora część naszego życia jest niefizyczna, to będzie takie.

O przyłapałem Cię na goracym uczynku ! Już mi nie uciekniesz.

Próbowałem uchwycić ten moment " mam Cię " ale mi się jeszcze nie udało :P

ps. dowód to mi nie potrzebny
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 tydzień temu przez 4Elements.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas. 10 lata 1 tydzień temu #7

  • SFFTM
  • SFFTM Avatar
  • Offline
  • ... na wacie
  • Posty: 21
  • Zebranych lumenów: 102
  •  

  •  

Wystarczy rozejrzec sie wokol i golym okiem widac ze wszystko zostalo stworzone przez mysli i intencje, a cialo spelnilo jedynie funkcje wykonawcza. Niby oczywiste, ale jezeli uswiadomimy sobie potege mysli zycie staje sie duzo prostsze ;)
Nosce te ipsum
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour

Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas. 10 lata 1 tydzień temu #8

  • Izak
  • Izak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 197
  • Zebranych lumenów: 442
  •  

  •  

Panowie o czym my tu w ogóle rozmawiamy?
Dr.Emoto przedstawił tezę oraz „dowody” w postaci zdjęć oraz rzekomych testów. Każdy szanujący się naukowiec posiadając taką bazę bez wahania poddał by swoje odkrycie weryfikacji szerszemu gronu.
Popatrzcie raz jeszcze na tytuł artykułu. Jak wół stoi „Naukowy dowód”. To sformułowanie rządzi się określonymi prawami. Jeśli tytuł brzmiał by „Wiara w wodę” to grzecznie oddał bym głos bardziej uduchowionej części tego szanownego forum…
Wszelkie filozoficzno-metafizyczne rozważania można sobie przypisać każdej dziedzinie naszego życia. Jedni tego potrzebują, innym to do szczęścia zupełnie nie potrzebne. Poza tym nie przypisywał bym każdemu niepoznanemu zjawisku pochodzenia nadprzyrodzonego.
Pamiętajcie, dzisiejsza technika to wczorajsza magia.
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 tydzień temu przez Izak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: 4Elements, jajakobyly, , Tuptuś

Naukowy dowód. Myśli i intencje mogą zmieniać fizyczny świat wokół nas. 10 lata 1 tydzień temu #9

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

izak, lub dzisejsza magia moze byc jutrzejsza nauką jak to już wielokrotnie bywało w historii ;)

Proponuje trochę bardziej otworzyć umysł, nie wszystko jest namacalne i fizyczne, ale to temat rzeka i nie sądzę by ktora kolwiek ze stron przekonała do swoich racji tę drugą.
Niepalący :)
Ostatnio zmieniany: 10 lata 1 tydzień temu przez SkyneT 2.0.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, 4Elements, SFFTM
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany