Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 10 lata 3 miesiąc temu #1

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

Witam,

pozwalam sobie przenieść bardzo ciekawe opracowanie dotyczące bezpieczeństwo Naszych komputerów. Jako, że zajmujemy się czym się zajmujemy to warto zadbać, co by nie niepowołane osoby za bardzo nie nabruździły w Naszym życiu. B)

Na początek link: http://nbzp.cz/10-porad-bezpieczenstwa

oraz, gdy Google lub inni władczy tego świata usuną ten dokument - na GLP pozostanie w takiej postaci:












Z fartem Panowie !
DrJ :smoke:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 10 lata 3 miesiąc temu #2

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

A ja powiem tylko bez tlumaczenia jak malym dziecia ze programy was nie uchronia jesli sami tego nie zrobicie, jak? chyba kazdy wie co i jak

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 10 lata 3 miesiąc temu #3

  • prometeusz
  • prometeusz Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Ktoś chce ognia?
  • Posty: 320
  • Zebranych lumenów: 637
  •  

  •  

Babys, możesz rozwinąć myśl? Ja osobiście nie wiem co masz na myśli...
Z komputerami nigdy nie byłem jakoś specjalnie zaprzyjaźniony, więc nie wszystko co oczywiste jest takie i dla mnie.
Ale to tylko moje zdanie...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 10 lata 3 miesiąc temu #4

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Jak ktoś kogoś będzie chciał udupić na siłę, to to zrobi ... nie ma różnicy czy będziemy siedzieli w Pentagonie, czy w domku ! :P
Dla upartych świat stoi otworem, a tym bardziej nasze kompy i telefony.

Ale oczywiście każde dodatkowe zabezpieczenie jest dobre ... bo byle jaki atakujący "szczyl" się zniechęci, a ludzie inteligentni i mający ogromną wiedzę z zakresu informatyki mają lepsze zajęcia.
Dlatego ważne, aby utrudniać zabawę domorosłym informatyką i hakerom :P ... zmieniajmy hasła, starajmy się tworzyć je z głową itp...
Róbmy kopie bezpieczeństwa na innych nośnikach itd...

Ps. dobra robota JAcku ! :D

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 9 lata 4 miesiąc temu #5

  • SensiSoul
  • SensiSoul Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 655
  • Zebranych lumenów: 1195
  •  

  •  

Mam takie pytanko związane z bezpieczeństwem komputera. Nie wiem czy to dobry temat, moim zdaniem tak.
A więc chodzi mi dokładniej o stosowanie przeglądarki TOR. Czy są tu może osoby, które się na tym dobrze znają ?
Posiadam tą prczeglądarkę od 2 lat (tą samą wersję) i zastanawiam się czy pobranie nowych aktualizacji może jakoś zwięczyć poziom bezpieczeństwa ?

Chodzi mi o konkretną odpowiedź.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 9 lata 4 miesiąc temu #6

  • Babys
  • Babys Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 1715
  • Zebranych lumenów: 3246
  •  

  •  

Prometeuszu tak jak napisal wam Goly nie da sie uchronic zabezpieczyc Internet to obieg zamkniety i nic tak naprawde nie da sie usunac na stale

Druga sprawa wystarczy popatrzec gdzie ludzie potrafia sie wlamac ostatnio firma Sony? Banki?
Watpie bysmy mogli zdobyc lepsze zabezpieczenia niz te firmy a i tak sie do nich wlamano

Nie da sie zabezpieczyc !!!!!

Nie chwalic sie tym co robisz kolega, rodzinie to przedewszystkim

Ps: Masz odp kijanku

Pzdr Babys
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Człowiek Nauki Fazy

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 9 lata 4 miesiąc temu #7

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

kijanek napisał:
Mam takie pytanko związane z bezpieczeństwem komputera. Nie wiem czy to dobry temat, moim zdaniem tak.
A więc chodzi mi dokładniej o stosowanie przeglądarki TOR. Czy są tu może osoby, które się na tym dobrze znają ?
Posiadam tą prczeglądarkę od 2 lat (tą samą wersję) i zastanawiam się czy pobranie nowych aktualizacji może jakoś zwięczyć poziom bezpieczeństwa ?

Chodzi mi o konkretną odpowiedź.

Babys dobrze prawi, podobnie jak Goły - najważniejszy jest czynnik ludzki a mianowicie gęba na kłódkę i ogólnie staramy się nie robić niepotrzebnego przypału. Nie mniej technologia może Nam w tym pomóc. Polska policja (jeszcze) nie potrafi złamać TOR'a, bo nie dysponuje odpowiednimi narzędziami. Dodatkowo przechwytywanie węzłów przekaźnikowych czy całych klastrów serwerów wymaga niemałego zaangażowania ze strony "specjalistów" IT zatem dla takich szarych myszek im się to po prostu nieopłaca. Ale jeśli chodzi o aktualizowanie softu to zrób to koniecznie jak najszybciej. Również korzystam z TOR'a do przeglądania GLP jak i innych stronek (jest to upierdliwe, bo działa powoli i np. flash nie jest obsługiwany - ze względu na bezpieczeństwo) ale aktualizuję na bieżąco przeglądarkę. Co zauważyłem ostatnio. Po zatrzymaniu twórcy Silk Road TOR zaczął być zdecydowanie częściej aktualizowany. Łatki, kolejne wersje są praktycznie co miesiąc gdzie wcześniej jak pojawiały się raz na pół roku to było wszystko. Zatem nonstop coś łatają i poprawiają. I Ty to samo rób. Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo to prócz samego TOR'a zmień sposób w jaki masz dostęp do internetu.
1) "pożyczaj" od kogoś (bez jego wiedzy) np. sąsiada wifi + odpal TOR
2) zakup kartę SIM (za gotówkę) z internetem i udostępnij go sobie za pośrednictwem komórki lub routera + oczywiście TOR

Życzę wszystkim braku przypału B)

Pzdr,
DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Bongjour, pan kracy

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 9 lata 4 miesiąc temu #8

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

FLASH jest obslugiwany przez przegladarke TOR`a,tyle ze defalutowo go brak ze wzgledow o ktorych wspomniales.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 9 lata 3 miesiąc temu #9

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

marlej napisał:
FLASH jest obslugiwany przez przegladarke TOR`a,tyle ze defalutowo go brak ze wzgledow o ktorych wspomniales.

Dokładnie tak jak mówisz Marlej - przepraszam za skrót myślowy. Domyślnie jest wyłączony ze względów bezpieczeństwa. Zbyt często przez jego dziury, brak aktualizacji orzymywano dostęp do kompa. Można go włączyć na własną odpowiedzialność - co osobiście ODRADZAM. :smoke:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

10 rad podnoszących bezpieczeństwo komputera 9 lata 3 miesiąc temu #10

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Odpuscie sobie tora raz a dobrze. Pewnie nie wiecie ale Tor padl jakis czas temu potem sie podnios
Wiekszosc serwisow tych z kiedys nie dziala a zostaly same podpuchy moim zdaniem.
Tor jest kontrolowany przez NSA

Pozatym kolejne serwer - internody sa przejmowane przez nieznane agencje czytaj padaja potem powstaja - dziwne awarie w serwerowni.
A pozatym Tora na talerz wziela sobie grupa baranow hackierow ktora udupila na swieta PSN i Xbox Live.
I podobno posiada juz w swoich lapchac polowe.

Nie wglebialem sie w temat juz od dawna ale omijam z daleka. Co prawda nie mieszkacie w stanach wiec nikt z USA wam do domu nie zawita ale huj wie kto tam patrzy
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Dexter
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: uid

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany