Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Artykuły a sens?

Artykuły a sens? 9 lata 6 miesiąc temu #11

  • padadeszcz
  • padadeszcz Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Posty: 646
  • Zebranych lumenów: 1153
  •  

  •  

Idea bardzo fajna wg mnie, ponieważ na internecie jest cała masa informacji nierzetelnych ( w tym także, przetłumaczonych przez różnego rodzaju translatory)i trzeba bardzo uważać, aby nie zrobił się śmietnik.

Przez dość długi czas zajmowałem się tłumaczeniami i wiem jak mogą napsuć translatory, jeśli chodzi o sens czytanego później tekstu. Wiadomo, ręczne tłumaczenie kosztuje to znacznie więcej pracy, ale później jest jakość, a nie chłam.

Orzech, jak mi w pracy mawiano, zawsze podawaj przykłady o czym mówisz np. artykuł ten i ten i przytocz fragment jakiegoś tekstu, bo tak to nie wiadomo co masz na myśli dokładnie (konkretnie zawsze). A i też nie wszyscy czytują artykuły, więc mogą nie wiedzieć o co chodzi :)

Twój cytat
"słuchajcie na forum jest pełno.... artykułów, przetlumaczonych przez google translate"


Ze swojej strony mogę poradzić (tylko poradzić - brak czasu), aby stworzyć coś na kształt bazy tłumaczeń w programie wspomagającym tłumaczenia tekstu. Np. można ściągnąć program MemoQ (wersja bezpłatna chyba na miesiąc jakoś, później tworzysz maszynę wirtualną i tam instalujesz znowu i tak niekończąca się opowieść).

Gdy już mamy taką bazę (z kolejnymi tłumaczeniami baza się rozrasta), to tłumaczenia idą naprawdę szybko, ponieważ cały czas obracamy się w pewnym zakresie słownictwa. Gdyby, ktoś się zdecydował, to mogę pomóc merytorycznie i technicznie przy MemoQ. Oczywiście na tyle, ile pamiętam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

Artykuły a sens? 9 lata 6 miesiąc temu #12

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

padadeszcz napisał:
"słuchajcie na forum jest pełno.... artykułów, przetlumaczonych przez google translate"

Daj Orzech jakieś linki, przykłady a zaraz to zredaguję. Bo dalej nie widzę czegoś takiego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Artykuły a sens? 9 lata 6 miesiąc temu #13

  • Orzech
  • Orzech Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • canabinabani
  • Posty: 690
  • Zebranych lumenów: 1105
  •  

  •  

Bardziej uderzam do tego,że każdy potrafi skopiować i wkleić, ale nie każdy potrafi napisać coś od siebie. Dla mnie artykuły przekopiowane z innych stronek to po prostu plagiat.

Nie można wziąć jednego artykulu, w googlach wynaleźć drugi, trzeci .... przeczytać, zrozumieć a później napisać ?
Nie widziałem,żeby w gazetach redaktorzy działali na takiej zasadzie...
nadpis?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Asana

 

Artykuły a sens? 9 lata 6 miesiąc temu #14

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Z braku laku jest to co wkleją, piszą nasi userzy a że wygląda to tak jak wygląda to trudno. Nie ma zbyt wielu autorskich tekstów bo i użytkownicy, redaktorzy nie wyrażają twórczych chęci a motywowanie napisz coś ładnego dam Ci pestkę chyba mija się z celem. Mam nadzieję, że kiedyś odnajdą się tu kiedyś prawdziwi fascynacji i wypełnią forum wartościowymi, autorskimi artami.
Tak krawiec kraje jak materiału staje ;)
Osobiście wolę przeczytać skopiowany, ciekawy tekst niż kolejne pytanie o ilość lumenów na metr kwadratowy ;)
transalorskiej rzeźni jako tako też sobie nie przypominam.

Dobrze Orzechu, że poruszasz temat i trwa dyskusja czy tam nawet nagonka ale widać, że poukładani już userzy traktują to forum raczej jako czytadło niż plenne źródło niespotykanych nigdzie rozważań.

Blees niech GLP rośnie w siłę mądrością użytkowników :peace:
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Orzech, AS

Artykuły a sens? 9 lata 6 miesiąc temu #15

  • Bongjour
  • Bongjour Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ERROR: 4.20
  • Posty: 4475
  • Zebranych lumenów: 6341
  •  

  •  

Ja myślę, że dobrze jest mieć wszystko w jednym miejscu bo po co latać po milionach stron? Czy to skopiowane czy też nie, jest do tego odpowiedni dział i go wykorzystujemy. Ale co do prac autorskich to racja, trzeba zacząć cisnąć!

Orzech zapraszamy do współpracy :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Orzech, Człowiek Nauki Fazy

Artykuły a sens? 9 lata 6 miesiąc temu #16

czasem rzeczy są takie dobre że warto je skopiować i podać dalej.
czasem są takie dobre że mało kto ma wiedze i umioejętności by napisać lepiej.
a czasem umiemy tyle co ja i poprostu czutam kopiuje i wrzucam, bo jeśli czegoś niema to to jest myśle najlepsze co moge zrobić w zamian za to że sam sie ucze i rozwijam tutaj.
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: SkyneT 2.0, Koza, Bongjour

Artykuły a sens? 9 lata 6 miesiąc temu #17

  • Orzech
  • Orzech Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • canabinabani
  • Posty: 690
  • Zebranych lumenów: 1105
  •  

  •  

Ciesze się bardzo, ale czy ktokolwiek przeczytał moją propozycje?

Nie mówie,żeby usuwać, tylko odpowiednio wszystko posegregować a w naszych działach jednak wysilić się i zrobić coś więcej niż kopiuj-wklej, troche ambicji i już macie opory :evil: ?

:rasta:
:rasta:
:rasta:
:rasta:
reasumując, czy nie lepiej takie artykuły umieszczać w dziale "tłumaczeń" a artykuły niech zaczną być artykułami autorskimi?
:rasta:
:rasta:


Coś w stylu jak oni to robią???
nadpis?
Ostatnio zmieniany: 9 lata 6 miesiąc temu przez Orzech.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: uid

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany