Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 

TEMAT: Jak założyć seedbank , niezbędne wymagania itd.

Jak założyć seedbank , niezbędne wymagania itd. 6 lata 5 miesiąc temu #1

  • Ganjamatyk
  • Ganjamatyk Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 348
  • Zebranych lumenów: 398
  •  

  •  

Chciałbym założyć internetowy sklep/seedbank w Polsce , który miałby siedzibę w domu...Bo jak wiadomo potrzebna jest tylko lodówka na nasiona ;)
Czy wiąże się to za jakimiś przepisami skoro chcemy trzymać nasiona w domu ?

-Wiadomo że podstawa to szyfrowana strona protokołem SSL ( ten i domenę już mam )
-Szyfrowana poczta email/ telefon z aplikacją Signal dla klientów.
-Dobra oferta z dobrymi cenami i mało populrna oferta w PL ( np. nasiona F1 reg/fem z USA i Kanady ) , a nie ten popularny szit na ,który growerzy narzekają jak np. sławetny Dutch Passion i jego hermy czy inne dziwne przypadki.

Zjebki mile widziane oraz konstruktywne konstrukcje myślowe.

Podoba mi się idea www.seedsman.com , oni zbierają cegiełki na legalizację i prowadzą seedbank aby zachować pule genów cannbis dla przyszłych pokoleń.
"Tak bowiem jest: kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem RADOSNEGO DAWCĘ MIŁUJE BÓG." (2 List św. Pawła do...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Kimbo Slice, busz doctor

 
 
 

Jak założyć seedbank , niezbędne wymagania itd. 6 lata 5 miesiąc temu #2

  • DeathAdder
  • DeathAdder Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 225
  • Zebranych lumenów: 341
  •  

  •  

Czołem!
Ganjamatyk napisał:
Chciałbym założyć internetowy sklep/seedbank w Polsce , który miałby siedzibę w domu...Bo jak wiadomo potrzebna jest tylko lodówka na nasiona ;)
Czy wiąże się to za jakimiś przepisami skoro chcemy trzymać nasiona w domu ?

-Wiadomo że podstawa to szyfrowana strona protokołem SSL ( ten i domenę już mam )
-Szyfrowana poczta email/ telefon z aplikacją Signal dla klientów.
-Dobra oferta z dobrymi cenami i mało populrna oferta w PL ( np. nasiona F1 reg/fem z USA i Kanady ) , a nie ten popularny szit na ,który growerzy narzekają jak np. sławetny Dutch Passion i jego hermy czy inne dziwne przypadki.

Zjebki mile widziane oraz konstruktywne konstrukcje myślowe.

Podoba mi się idea www.seedsman.com , oni zbierają cegiełki na legalizację i prowadzą seedbank aby zachować pule genów cannbis dla przyszłych pokoleń.

Lodówka nie zawsze jest potrzebna - część sklepów działa na zasadzie dropshippingu - wysyłają dane klienta do hurtowni która realizuje zamówienie. Inne zamawiają z dnia na dzień, i też raczej nie potrzebują lodówki.
Ci którzy kupują kilka lodówek, i wypełniają je nasionami różnych producentów strzelają sobie w kolano bo to mrożenie kapitału, gdzie większość producentów ma kilka topowych odmian które są najczęściej kupowane. Reszta leży i czeka, i schnie...

Żadne przepisy ogólnie Cię nie dotyczą jeśli chodzi o przechowywanie - to nie żywność (a i nawet żywność pakowana rządzi się swoimi prawami, dlatego m. in. kawę w opakowaniu 1kg kupisz już na poczcie albo w kebabie). Najważniejsze to nie dopuścić do ich zakiełkowania bo za to kryminał (lodówka może się rozmrozić, i setki złotych idą w błoto).

Najważniejsze to dla Ciebie dobrze ustalić jaki VAT chcesz płacić - o tym więcej może na PW bo temat wrażliwy dla branży...

Ludzie kupują nawet tam gdzie nie ma szyfrowania, a serwery stoją w PL. Nawet zabezpieczenia się w SSL i serwery za granicą, nie zablokują policji wejścia w odbiorców za pomocą poczty polskiej, kuriera (umowa na firmę, i jest podstawa do weryfikacji)

Signal, watsapp, viber - wszystkie już szyfrują. Wersję strony pod TOR-a przygotujesz?

Bez topowych odmian shitbanków tfu seedbanków nie przeżyjesz pierwszego "sezonu". 90% zamówień to klasyczne easy saitvy i inne outy które sprawdzają się w naszych warunkach. Ludzie boją się nowości, tym bardziej jeśli mogą na tym dużo stracić. Trzymają się tego co znają, i wiedzą jak na tym pracować. W USA pestki chyba zakazane, więc może być o nie ciężko.
Prędzej to widzę na zasadzie usługodactwa - ludzie płacą Ci za pośrednictwo w ściągnięciu bez przypału interesujące ich odmiany z każdego zakątka ziemi.

Swego czasu naliczyłem ponad 80 aktywnych seedbanków. Obecnie tendencja raczej spadkowa, na 2 otwierające się, 3 myślą o zamknięciu.

Pozdrawiam, DA.
I choćbym próbował, marihuaną nie zaćpam się na śmierć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Koza, Pingwin, KLICZKO, Ganjamatyk
Moderatorzy: uid

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany