Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Kącik dla profesjonalistów, amatorów Fotografii ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.)

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 10 miesiąc temu #1

  • OFF
  • OFF Avatar
Mala prosba do profesjonalistow fotografii
Mozecie podac najlepsze ustawienia dla aparatow podczas robienia zdjec pod HPSem
filtr kolorowy g6 czy moze g3 itp ,teperatura barwowa tez jest regulowana od 2500k do 9500k dla sony alfa 200
do tego lampa blyskowa - blysk rear, blysk wypelniajacy ,blysk slow

jest duzo tych ustawien a chcialbym robic fotki z zachowaniem prawdziwych kolorow. Czasami zeby pokazac "biale topy" zmienialem kolorowy filtr ale reszta kolorow byla przeklamana , robiac bez filtra fotki tez wygladaja na bardziej "hpsowe" czyli do dupy,bo kolory sa poprostu takie same i czu to zolknacy listek czy piekny zielony i tak nie widac roznicy na focie.
dzieki9 za podpowiedz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 10 miesiąc temu #2

  • Izak
  • Izak Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 197
  • Zebranych lumenów: 442
  •  

  •  

Łap customowy balans bieli jak strzelasz fotki pod HPS. Nie zawsze się wstrzelisz ale warto popróbować.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: OFF

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 10 miesiąc temu #3

  • Kowalsky
  • Kowalsky Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Karma to Suka
  • Posty: 2278
  • Zebranych lumenów: 2296
  •  

  •  

Izak napisał:
Łap customowy balans bieli jak strzelasz fotki pod HPS. Nie zawsze się wstrzelisz ale warto popróbować.

Tylko customowy balans bieli. Moj canon robi testowy pstryk pod hps i juz sam sobie ustawia ten balans aby wychodzily fotosy nie zolte.
A z lampa to zawsze dodaje mi sie niebieska poswiata do fotek wie ja wylaczam
Karma to Suka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 10 miesiąc temu #4

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Daj sobie na tryb P gdzie przeslona i czas naswietlania ustawi sie auto. A recznie ustaw ISO i balans bieli na ZAROWKE czy SWIATLO JARZENIOWE juz nie pamietam jak to tam u mnie. I u mnie tak chyba wychodza ok zdjecia. No ale ja mam zwykly kompakt nie zadna lustrzane to w nich moze byc inaczej..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: OFF

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 10 miesiąc temu #5

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
Nie da rady uzyskać naturalnych kolorów pod HPSem, powód- inne spektrum barw- dużo pomarańczy brak zieleni. Można oczywiście uzyskać w miarę poprawne kolory za pomocą balansu bieli. Można ustawić temperaturę barwową zgodną z tą żarówki, chyba coś ok 2700K, ale lepiej użyć auto balansu, zdjęcia zapisywać w RAWach i później w programie suwakiem dobrać balans który odpowiada. Można też użyć flesza, w ten sposób kolory wyjdą naturalniej. Ustawień nikt ci nie poda, musisz próbować
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 10 miesiąc temu #6

  • OFF
  • OFF Avatar
No dzieki panowie. myslalem ze sa jakies standardowe dokladniejsze ustawienia.
Ja np. ustawiam temp.barwowa na 2500 i blysk rear i mam biale topy - na fotkach widac wtedy cale kwiatostany , sa bardziej jaskrawe ,biale -trichomy tak odbijaja swiatelko ze moze i fajnie to wyglada ale jest nieprawdziwe.
dzieki tak czy siak
pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 10 miesiąc temu #7

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
Błysk na tylną kurtynę (rear) czy zwyczajny to jest bez różnicy przy obiektach nieruchomych. Jeśli topy wychodzą przepalone (zakładam, że masz lampę wbudowaną) to użyj jakiegoś dyfuzora, np arkusz kalki technicznej, białej cienkiej reklamówki czy czegoś podobnego jakieś 10-15cm przed lampą, błysk powinien ładnie się rozejść. Czas jest dość ważny, jeśli użyjesz migawki szybszej niż powiedzmy 1/125, to zdjęcie doświetlone będzie głównie fleszem, im czas dłuższy, tym więcej HPSowej żółci wyjdzie.
Jeśli temp. ustawisz na 2500 i walniesz fleszem którego temperatura jest znacznie wyższa, to fragmenty zdjęcia oświetlone fleszem wyjdą niebieskie, a te nieco dalsze od flesza, oświetlone głównie HPSem wyjdą żółte/naturalne. Aby tego uniknąć należy skrócić czas.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 10 miesiąc temu przez Asana.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: OFF

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 2 miesiąc temu #8

  • Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Ten, który nadszedł z Zachodu...
  • Posty: 525
  • Zebranych lumenów: 615
  •  

  •  

Sam nie wiem gdzie napisać to, więc piszę tutaj.

Mianowicie, chciałbym kupić aparat fotograficzny, dokładnie lustrzankę. Jestem kompletnym amatorem fotograficznym, aczkolweik zależy mi na robieniu zdjęć naszym roślinkom oraz okazyjnie na spacerze fajne fotki porobić.

Zależy mi na możliwości robienia zdjęć makro. Zoomie optycznym w mairę fajnym. Rozglądałem się po aparatach Nikona gdyż kwotę jaką chcę na owy aparat przeznaczyć to granice 1000 zł. Zdaję sobie sprawę iż za takie pieniądze raczej dodatkowo obiektywu nie kupię, więc chciałbym od razu kupić taki aparat aby miał wbudowany obiektyw, którym mółgbym robić makro zdjęcia.

Pomożecie? Czym mam się kierować przy wyborze takiego aparatu, macie może jakieś modele upatrzone?

Pozdrawiam
Choriel :)
"Nie na zawsze przykuci jesteśmy do kręgów świata, poza nimi zaś istnieje coś więcej niż wspomnienie."
"Czarodziej nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie, przybywa wtedy kiedy ma na to ochotę - My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 2 miesiąc temu #9

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
Żadna lustrzanka nie spełnia twoich wymagań, proponuję zaawansowanego kompakta który wszystkie je spełnia (oprócz jednego- nie jest lustrzanką).
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez Asana.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Zakwas

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 2 miesiąc temu #10

możesz poszukać jakiegoś super zooma www.cameralabs.com/buyers_guide/superzoom/best_superzoom_camera.shtml
to tak jeśli chodzi o wygode

jeśli chodzi ci o jakośc i zdjęcia bardziej w strone profeski to myśle że nie kupisz nic innego jak micro 4/3 do tego obiektywy manualne
przy dobrym świetle jakość lustrzanki
przyjme nasiona. Juanita la Lagrimosa : )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany