Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Kącik dla profesjonalistów, amatorów Fotografii ...
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.)

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 1 miesiąc temu #11

  • SkyneT 2.0
  • SkyneT 2.0 Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Sky is back :)
  • Posty: 1881
  • Zebranych lumenów: 3207
  •  

  •  

Podstawowy blad jaki ludzie robia przy zakupie sprzetu to taki ze najpierw wydaja kupe kasy na aparat a potem kupuja dupiaty obiektyw bo juz kasy nie ma :D hehe smieje sie bo sam tak zrobilem za pierwszym razem...

Najpierw kup sobie obiektyw, polecam canon 60mm macro f 2.8 - niedrogi a bardzo ostry i bedziesz mogl zrobic piekne zdjecia macro oraz piekne portrety rodzinie. Do tego kup sobie puche na jaka cie stac. Pamietajcie ze to obiektyw robi zdjecie, nie aparat ;)
Niepalący :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Gandalf, Asana

 
 
 

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 1 miesiąc temu #12

  • Asana
  • Asana Avatar
  • Offline
  • ... kiełkujący
  • Posty: 64
  • Zebranych lumenów: 102
SkyneT, wszystko pięknie, tylko Choriel chciał za całość dać max 1000zł, a sam ten obiektyw prawie dwukrotnie przewyższa tą cenę.

Porównując do tematyki naszego forum, wygląda to tak, jakbyś miał 1000zł i za tą kasę chciał kupić panel LED do namiotu 1m2 i prosił o doradzenie. Odpowiedzi mogą być dwie - albo kupisz HPS-a, albo musisz dołożyć kilka tys. jeśli chcesz mieć coś co dorówna, albo będzie lepsze od HPS-a
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Gandalf

podstawowe ustawienia aparatow (sony alfa , canon, nikon ,olympus, itp. itd.) 9 lata 1 miesiąc temu #13

  • Edmund Dantes
  • Edmund Dantes Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hasz-ido i Gandżi-tsu
  • Posty: 252
  • Zebranych lumenów: 964
  •  

  •  

ChorielMJ napisał:
Zależy mi na możliwości robienia zdjęć makro. Zoomie optycznym w mairę fajnym. Rozglądałem się po aparatach Nikona gdyż kwotę jaką chcę na owy aparat przeznaczyć to granice 1000 zł. Zdaję sobie sprawę iż za takie pieniądze raczej dodatkowo obiektywu nie kupię, więc chciałbym od razu kupić taki aparat aby miał wbudowany obiektyw, którym mółgbym robić makro zdjęcia.

Ja bym polecił lustrzankę może nie najnowszą, ale na pewno wciąż wartą zakupu, czyli Nikona D90 lub (lepiej) D300. Spokojnie można dostać za ok. 800 pln.

1) Do tego jakby był jakiś kitowy obiektyw, np. 18-55 (używany pewnie poniżej 200) to byłoby już nieźle, bo zakupując za 22 zyle adapter odwrotnego mocowania, można odwrotnie wkręcić obiektyw i skala jest już przyzwoita. Oprócz tego jest sporo niedrogich obiektywów stałoogniskowych nikkor, które nadal zajebiście działają, a nie kosztują majątku wielkiego.
(i tworzy to całkiem świetny zestaw także do zdjęć nie-makro)
Oto przykład (nikon d300 + nikkor 18-55 + adapter odwr. moc.)




2) Druga tania opcja to używanie rewelacyjnych i tanich obiektywów z mocowaniem M42 (zenit, pentacon, niektóre carl zeiss, sporo japończyków). Potrzebna jest przejściówka nikon-M42 (nie pamiętam, ale coś koło 30 zyla).
Też gdzieś mam kilka fot, bo robiłem tak ostatnio jakiegoś ładnego szczycika... poszukam.
Tu już gorzej z uniwersalnością poza makro, bo nie każdy obiektyw M42 ostrzy do nieskończoności z nikonami.

polecam lekturę wątku na ten temat tutaj forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=98734

a jak już łykniesz bakcyla dziwnych obiektywów to tutaj forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=143431

3) Pierścienie pośrednie. Koszt ze 30 złotych.

Piszę o Nikonie, bo mam. W innych systemach pewnie jest podobnie.
A polecam D300, bo poza swoją bezdyskusyjną zajebistością :D jest niedrogi, a pamiętać trzeba, że ma w sobie rozwiązania z profesjonalnego D3, od którego zresztą niewiele się różni, jak dla mnie.
Zielone światło dla Pasji -.- Każdy ma swoją namiętność, co zżera mu serce, niby robak miąższ owocu (…). -.- always look for bright side of life
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez Edmund Dantes.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Koza, Cichy Bob, FrakZaFrakiem

 
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AS

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany