Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Konkurs GLP Cannabis Cup na rok 2014 ...

TEMAT: HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014)

HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014) 9 lata 5 miesiąc temu #11

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Na pewno planujesz podcinać planty, pytanie kiedy i czy jakieś specjalne techniki bo jakoś mi sie wydaje, że uprawa mj to nie pierwszyzna dla Ciebie ;) będziesz jeszcze toppował, wyrównywał na sznurkach czy tylko jak mnie pamięć nie myli siata.

Ładne, jak siostry :lol:
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

zacnie Panie zacnie... 9 lata 5 miesiąc temu #12

  • Jacek
  • Jacek Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Specjalizacja: Ziołolecznictwo
  • Posty: 1447
  • Zebranych lumenów: 3239
  •  

  •  

...bardzo podoba mi się konstrukcja Twojego boksa i jeśli pozwolisz mam 2 pytanka:
1) ściany masz obite 3mm płytą meblową, którą wykorzystuje się m.in jako plecy w szafach ?
2) czy jest szansa byś strzelił fotki górnej części instalacji (wentylacja itp.)

Z góry dziękuję i trzymam kciuki.

Aaaa..i jeszcze jedno: czym będziesz karmił swoje Panny na flo ?

Powodzenia!
DrJ :stoned:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014) 9 lata 5 miesiąc temu #13

  • FrakZaFrakiem
  • FrakZaFrakiem Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Po zielonej stronie mocy.
  • Posty: 145
  • Zebranych lumenów: 302
Koza napisał:
Na pewno planujesz podcinać planty, pytanie kiedy i czy jakieś specjalne techniki bo jakoś mi sie wydaje, że uprawa mj to nie pierwszyzna dla Ciebie ;) będziesz jeszcze toppował, wyrównywał na sznurkach czy tylko jak mnie pamięć nie myli siata.

Ładne, jak siostry :lol:

Nie trenuje specjalnie krzaków. Staram się zawsze przycinać krzaczki tak aby miały maksymalnie 8-10 odrostów. Potem siatka z oczkami 12 cm i układanie topków tak żeby każdy miał równomierny dostęp do światła. Nie mam cierpliwości do sznurków ;) Czasami jak topki są za ciężkie i gną łodygi nakładam drugą siatkę.
Jest wtedy tylko jeden problem w moim przypadku, dostęp do krzaczków mam tylko z jednej strony. Jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne wymagają wręcz cyrkowego wyszkolenia. Miałem kupić namiot ale zawsze coś wyskoczy.




DrJacek,



Zacznę od tyłu. Kiedyś kupowałem nawozy z Canny, ale nie bardzo potrafiłem z nich korzystać. Za namową chyba Golasa przerzuciłem się na odżywki Plagronu i to był strzał w dziesiątkę. Obecnie stosuje alga bloom i terra bloom, do tego pH up i down tej samej firmy oraz PK Canny. Na flo do każdego podlania dodaję melasę trzcinową i długo napowietrzam wodę.

Co do fotki nie ma problemu, przy następnym upie jak wyciągnę znowu krzaczki zrobię kilka zdjęć szafki.

Tak, szafa jest obita płytą mdf o grubości 4mm w kolorze białym. Konstrukcja szafki wykonana jest w całości z kantówek 60x20mm.

W szafie są 3 wentylatory. Jeden w rogu wtłaczający widać na którymś ze zdjęć. Drugi wtłaczający jest na wysokości połowy boxa. Na suficie zamontowany mam największy wentylator kanałowy jako wyciągający.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Jacek

 

HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014) 9 lata 5 miesiąc temu #14

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

FrakZaFrakiem napisał:
Jest wtedy tylko jeden problem w moim przypadku, dostęp do krzaczków mam tylko z jednej strony. Jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne wymagają wręcz cyrkowego wyszkolenia.


Miałem identycznie, męcząca gimnastyka i ograniczony dostęp do plantów spowodował, że zaniechałem tego treningu co nie znaczy że kiedyś przy innym pomieszczeniu uprawowym nie wrócę do scroga; na chwile obecną jestem na nie :D
FrakZaFrakiem napisał:
Miałem kupić namiot ale zawsze coś wyskoczy.


Stąd m.in start w konkursie gdzie można wygrac namiociki? ;)

powodzenia w zmaganiach!
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 5 miesiąc temu przez Koza.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014) 9 lata 5 miesiąc temu #15

  • FrakZaFrakiem
  • FrakZaFrakiem Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Po zielonej stronie mocy.
  • Posty: 145
  • Zebranych lumenów: 302
Nie, hehehe w konkursie nie startuje z powodu namiotu. Po głowie lata mi sporo większy jak ten konkursowy bo mam 2 balasty i 2 skrzydełka (promocja była hyhyhyhy), bardziej myślę o takim 1,2x 2,4x 2,0. W sumie myślałem żeby zrobić namiot samemu bo w domu u rodziców jest maszyna do szycia skóry, umiejętności nie brakuje, powiem więcej, zrobiłem rusztowanie z rurek PCV i kombinowałem z szyciem różnych materiałów ale cierpliwości zabrakło. Ciężko znaleźć odpowiednio wytrzymałe materiały.
Ostatnio zmieniany: 9 lata 5 miesiąc temu przez FrakZaFrakiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014) 9 lata 5 miesiąc temu #16

  • FrakZaFrakiem
  • FrakZaFrakiem Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Po zielonej stronie mocy.
  • Posty: 145
  • Zebranych lumenów: 302
Pochwalony :rasta:


Stało się.

Dzisiaj ostatni raz słoneczko świeci na vegu. Od jutra 11/13 do końca indukcji, potem 12/12, ale o tym chyba już pisałem :P

Ostatnie podlanie nawozami z przewagą azotu. Standardowo jak to u mnie litr biohumusa z 50% dawką zalecaną przez Canne dla nawozu Canna Tera Veg.

Temperatura 27-30 stopni w zależności od ilości wentylatorów wtłaczających 1/2.
Wilgotność 50%-60%.


Tak to obecnie wygląda:





Zdjęcia ze środka o które mnie poproszono:


Na ścianie wentylator wtłaczający:


Wyciąg:


Balast:


Wentylator wtłaczający przy podłodze:




Wieczorem jak światło zgaśnie zrobię zdjęcia krzaczków bez HPS-a.


Do następnego razu.


Pozdro

FzF
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Leo Messi, Koza, Klepnix, JIM, Babys, Bongjour, AS, Cichy Bob, Jacek, Szatyn, , biedra

HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014) 9 lata 5 miesiąc temu #17

  • JIM
  • JIM Avatar
  • Offline
  • ... oblany żywicą
  • Vertyka(na)lny Amator
  • Posty: 1632
  • Zebranych lumenów: 2513
  •  

  •  

Zacnie to wszystko wygląda B) Teraz czekamy na najlepsze :rasta:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: FrakZaFrakiem

HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014) 9 lata 5 miesiąc temu #18

  • Golas
  • Golas Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • Peace & Love !
  • Posty: 7701
  • Zebranych lumenów: 8099
  •  

  •  

Oj robi się gęsto ... :D
Będzie sporo zacnych pał ! :rolling:

Nie robią się czasem jasne końce liści ? :ganja:

Pozdro B)
G.
Żyjemy aby Doświadczać !
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś Sam !
Rośliny to nie maszyny !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: FrakZaFrakiem

HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014) 9 lata 5 miesiąc temu #19

  • Koza
  • Koza Avatar
  • Offline
  • Super Moderator
  • ~pozytywne emocje
  • Posty: 5991
  • Zebranych lumenów: 5507
  •  

  •  

Sprytny boxik a i planty niezgorsze ;)
... nie stój nad kwiatem z konewką i batem... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: FrakZaFrakiem

HPS 600 [1m2] 11 Grejfrutów w ziemii by FzF (CC GLP 2014) 9 lata 5 miesiąc temu #20

  • FrakZaFrakiem
  • FrakZaFrakiem Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Po zielonej stronie mocy.
  • Posty: 145
  • Zebranych lumenów: 302
Golas napisał:
Oj robi się gęsto ... :D
Będzie sporo zacnych pał ! :rolling:

Nie robią się czasem jasne końce liści ? :ganja:

Pozdro B)
G.


Niestety robią Panie Golas.

Mój odwieczny problem pod koniec wegetacji.

Przenawożenie jak się patrzy,dlatego zrezygnowałem z bogatych ziemi na rzecz własnego produktu. Po prostu nie potrafiłem trafić w moment w którym trzeba podać nawozy i potem całe flo walczyłem z niedoborami azotu i zbyt szybką utratą sporej części zielonej masy roślin.
Przy uboższej mieszance szybciej wychodzą niedobory i łatwiej kontrolować cały wzrost.



Pozdro

FzF



Up.




Kilka fotek bez HPS:







Ostatnio zmieniany: 9 lata 5 miesiąc temu przez FrakZaFrakiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Golas, Leo Messi, Koza, AS, Method, Cichy Bob,

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany