Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

nasiona marihuany

 
 
 
 
Konkurs GLP Cannabis Cup na rok 2014 ...

TEMAT: [2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 !

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #51

  • Jabol
  • Jabol Avatar
  • Offline
  • ... na WEG'u
  • Posty: 105
  • Zebranych lumenów: 154
Popalone ze hej.
Lej im od dzisiaj sama wodę z max 30% nawozów
To jest ziemia wiec pH nie zjeżdżaj niżej jak 6.3
To jest bardzo łatwa sprawa do opanowania w szczególności jak się robi notatki.
Podlewaj i sprawdzaj przelew
Jak z przelewu ec będzie rosło minimalnie i pH tez wiec będzie dobrze
Jak ec maleje to jeszcze lepiej , ale to tylko ma ci pokazać jakie reakcje zachodzą w ziemi.
PH jest w ziemi najważniejsze.
Wiec jak pH będziesz miał poniżej 6.0 z przelewu to podlewaj woda (3-4 podlania)o pH 6.5- 7.0 aż z przelewu będzie wylatywało ponad 7 i więcej <---- to będzie oznaczać ze roślina zaczęła jeść i pH rośnie jak powinno i to będzie twój punkt wyjściowy do dalszej diety.
Natomiast jak pH wylatuje ponad 7- 7.5 a ec większe jak 1.5 to oznacza ze masz już bloki i trEba dobrze przepłukać ziemie z soli i nawozów.
Żeby podlewać roślinę o EC 2.4 i więcej roślina musi być zdrowa i gotowa.
Tak długo podlewaj aż zobaczysz pewien rodzaju logarytm z notatek.
Roślina nie potrzebuje tyle nawozów co wam się wydaje.
Potas możesz zwiekszyć do max 50% ale to tylko raz na tydzień nie więcej No chyba ze masz w tygodniu średnio 2 podlania to potas podaj raz na 4 podlania i cały czas czysta woda o pH 6.3-6.5
Nawozy odstaw na kilka tygodni - No może 3 tygodnie tylko śladowe ilości im podawaj
Będzie jeszcze puchło- teraz podpaliło pierwsze kwiaty i brązowieją ale za tydzień może dwa zacznie się następna faza flo i zaczną produkować kolejne warstwy włosków i kwiatów.
To jest ten moment kiedy decyduje się jakość i ilośc kwiatów. Liście teraz nie potrzebują nic do życia ponieważ trihomy się robią powoli. Silikonu możesz im podać ( silica potas).
Naprawdę dużo szczegółów odgrywa dużo role podczas kwitnienia.
Pozdrowienia i
Mam nadzieje ze zrozumiałeś te wypociny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 
 
 

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #52

  • Natural
  • Natural Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • stay positive
  • Posty: 1453
  • Zebranych lumenów: 1447
  •  

  •  

za niska wilgotnosc czemu wywaliles nawilzacze?
w takim stadium ja bym jeszcze utrzymywal 70%
wilgotnosc w granicach 30% to na finiszu sie daje
ewidentnie sie postresowaly ta susza
ale nie wygladaja zle
podnies im wilgotnosc i bedzie git
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #53

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Natural a bo ja sie zawsze schizuje ze mnie plecha zaatakuje po jednym ataku kiedys i jak tylko widze kwiatki to wywalam nawilzacze. Do tego dalem mieszajace no i spadlo gwaltownie. Pogoda na zewnatrz tez robi swoje obecnie :/ No i brak miejsca zrobil swoje bo albo moge miec dwa nawilzacze i jeden mieszajacy albo dwa mieszajace i jeden nawilzacz... No i nie wiem jak mam dac te nawilzacze do boksa bo planty ktore sa najblizej niego sa cale mokre od pary :/ Musialbym je jakos wysoko umiejscowic...ale nie mam jak specjalnie :/ Nie wiem moze wezme rury wlotowe odstawie od dostepu z zewnatrz i postawie nawilzacz kolo wlotow i to cos da ?

Jabol przyznam sie ze nigdy nie mierzylem wody z przelewu.. Wczoraj zrobilem to pierwszy raz i juz melduje jak wygladaly ostatnie podlania:
26,01 Woda 9L + Rhizotonic 12ml + Vega 15ml + 2kropleSuperVit + 3,5ml Ph- = 6,2Ph (nowy miernik) EC 0,9
29.01 Woda 9L + Sugar Royal 9ml + 3,5ml Ph- = Ec 0,57 ; 6,2Ph
02.02 woda 9L + Ph- 3,5ml + 2 krople supervit = 6,4Ph
08.02 13,5L wody + Flores 22,5ml(30%) + Boost 9ml(30%) + 5,5ml Ph- = 6,1Ph (0.89EC)
11.02 Woda 20L + Sugar 20ml(50%) + Ph- 5ml = Ph 6,4Ph
14.02 Woda 20L + Flores 50ml(50%) + Boost 20ml(50%) + SuperVit 4krople + Ph- 4ml = 6,5Ph (1.12EC)
16.02 Woda 20L + Ph- 7ml = 6,5Ph + 10L Wody + Ph- 3,5ml = 6,5Ph (0,5EC)

I po tym ostatnim podlaniu sprawdzielm z dwoch donic wylewke to mi pokazalo PH 6,6 a EC 2.1.
I teraz co dzialac dalej ? CZy tym EC sie martwic ? W sumie ta ziemia ktora uzywam Atami Kilomix z opisu wynika
ze ma EC: 2,60 - 2,80. Sama woda z kranu u mnie ma EC 0,6.Popalone wloski zauwazylem juz przed podlaniem z 14tego.
Ale czy rzeczywiscie moze roslina pokazywac popalenie od nawozow tylko przez brazowienie wloskow a nie przez popalone czy tam zolte koncowki lisci ? Bo oprocz tego planta na ostatniej fotce i dwoch jeszcze to cala reszta nie ma jakos specjalnie zadnych zoltych koncowek...
Co teraz robic, podlaz znowu woda a pozniej z 30% Flores + Boost ? Zostaly im jakis miesiac zycia gdzie dwa ostatnie tygodnie czy tam 10dni chcialem juz sama wode lac...

@AngryBirds czujniki mam dwa na wysokosci szczytow sobie wisza. Mialem kilka razy sytuacje ze zapomnialem pootwierac pomieszczenia i temp wykroczyla sporo ponad 30 ale nacodzien jej nie przekracza. Poza tym te brazowe wloski sa i na dolnych odrostach :(

Nic daje poki co nawilzacz do pomieszczenia z boxem. bo w boxie nie mam pomyslu jak go tam umiescic by nie zmoczyl roslin w kolo siebie..
Ostatnio zmieniany: 9 lata 2 miesiąc temu przez marlej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

 

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #54

  • Natural
  • Natural Avatar
  • Offline
  • Indoor Killer
  • stay positive
  • Posty: 1453
  • Zebranych lumenów: 1447
  •  

  •  

ja na tym etapie zawsze mam mokre planty, im to sprzyja wg mnie
nawilzacze hulaja i dodatkowo je spryskuje rizo przed zgaszeniem lamp
nigdy plechy nie mialem
o pleche to sie mozna martwic jak juz zbite boby sa a nie juz teraz przy 'wloskach' ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #55

  • mjpassion
  • mjpassion Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Hidden Cannabis Grower
  • Posty: 251
  • Zebranych lumenów: 795
  •  

  •  

Te rosliny z watlymi kwiatkami. Nie przyszlo ci do glowy, ze zwyczajnie trafily ci sie chuyowe phenotypy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #56

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

@Natural to chyba bylo TO ! Dalem jeden nawilzacz do srodka i drugi przy jednej rurze wlotowej i podniosla sie wilgotnosc w dzien do 40% & noc 50% i mam wrazenie ze "wloski" odzyly, zaczynaja wygladac tak jak powinny,prezne,grube wyprostowane. No i w koncu zauwazylem jakies puchniecie topkow. Albo Placebo dziala ;) Oby to bylo to. Wiecej nie dam rady podniesc wilgotnosci takze mam nadzieje ze tyle starczy. Ale dla pewnosci tez drugiej opcj jakiegos przenawozenia jutro zamiast nawozow podleje drugi raz sama woda. i potem wracam do 50% dawek Flores + Boost. A jedna panienke ta ktora ma najwiecej zoltych koncowek (chyba jakies bloki) zrobie mini flusha z 11L wody jej zapodam. zobacze czy to ja jakos odmuli.
Oby to bylo to panowie bo czasu co raz mniej miesiac do scinki bo musze zdazyc z drugim projektem do czerwca...
@mjpassion no w sumie masz racje mam takie 2/3 sztuki ktore znaczaco inaczej rosna od pozostalych,fakt moga to byc geny. Ale to napewno nie tlumaczyloby brazowienia wloskow.
OK, po weekendzie zapodam update jak sie sprawa ma. Oby z usmiechem na twarzy ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #57

  • marlej
  • marlej Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Zaoczny uzytkownik :(
  • Posty: 467
  • Zebranych lumenów: 1151
  •  

  •  

Witam ferajna w kolejnym fotoupdejcie !
Niestety w weekend znow poniosl melanz stad dopiero teraz update. No ale jedziem z info co tam u mnie.

Planty w koncu zaczely puchnac, takze moze tragedi z tego nie bedzie ;)Aczkolwiek nie wszystkie co zobaczycie na ostatnich fotkach jest kilka sztuk ktore maja zdecydowanie inne PHENO i rosna jak jakis qrwa ROZMARYN ! ;) Kwiatow maja mase ale za to nic a nic nie chca puchnac. Jedenego nawet (ten z ostatniej fotki) przelalem 12litrami wody zeby sie jakos odmulil to zadnego wrazenia na nim to nie zrobilo. Jest jaki byl heh. Nic chyba na nie nie poradze, takie geny... No ale jest sporo sztuk ktore rosna tak jak powinny mi sie wydaje i widac na nich ze beda mialy ladny glowny szczyt.
Ogolnie zrobil sie niezly gaszcz i zdaje sobie sprawe ze przydalby sie fryzjer ale tak jak kiedys pisalem bardzo zalezy mi na czasie wiec nie chce robic zadnego dodatkowego stresu bo chce zeby doszly najszybciej jak sie da bym mogl odpalac nastepny projekt. Takze nic nie naginam, nic nie obcinam niech rosna i koncza swoj zywot jak najszybciej. W sumie i tak za miesiac robie HARVESTa wiec wiecej czasu napewno nie dostana.

Podlewam co 3dni po 1L na leb. Na przemian sama woda i woda z Flores+Boost+SuperVit w 50% dawkach. Chociaz jutro dodam do wody Sugar Royala spowrotem. A za tydzien mysle dac 30% lub 50% dawki PK13/14. No bo ostatnie 2ty czy 10dni chce lac sama wode wiec czasu co raz mniej.

Co do warunkow w boksie to jeden nawlizacz jest w srodku i jeden na zew przy rurze z wlotem wiec wilgotnosc mi wzrosla i w nocy mam prawie 60^ a w ciagu dnia mam 45% przy szczytach 65% przy donicach. Nie wiem czy utrzymywac dalej taki poziom czy wywalac juz nawilzacze i zejsc nizej ? Wiatraki mieszajace ustawilem juz zeby krecily sie non stop (wczenisje w nocy mialy pauze).

To chyba tyle, zapraszam do spogladania i komentowania ;)

STAN NA 25.02.15r
WARUNKI W BOXIE :
45 Dzien Zycia
DZIEN/NOC
TEMPERATURA 29C/21C
WILGOTNOSC 45%/60%






















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Otrzymany Lumen od: Bongjour, Lutek, , Dexter, Jabol

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #58

  • AngryBeards
  • AngryBeards Avatar
  • Offline
  • ... indukujący
  • Posty: 259
  • Zebranych lumenów: 269
  •  

  •  

Ta na ostatniej fotce co to za odmiana ? Wygląda dziwnie :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #59

  • Boer Van Oranje
  • Boer Van Oranje Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 364
  • Zebranych lumenów: 677
  •  

  •  

marlej napisał:

Wygląda jak Sagrada Familia. Liście urywasz czy ten typ tak ma?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[2x MH/HPS 600W][2.88 m2][26xUltraviolet+3xCbd Med Gom] GLP CC 2014 ! 9 lata 2 miesiąc temu #60

  • zbiory
  • zbiory Avatar
  • Offline
  • ... na FLO
  • Posty: 413
  • Zebranych lumenów: 842
  •  

  •  

Przyglądam się zdjęciom jakie wstawiłeś i co mi się rzuciło w oczy.
Nie wiem gdzie mierzysz wilgotność ale młodsze liście są wciąż zwinięte do wewnątrz. To jest mechanizm obrony przy niskiej wilgotności i wysokiej temperaturze. Koleje co to jasne końcówki liści oraz brązowienie włosków może być oznaką niedoboru magnezu lub cynku, a nie przenaworzenia. Przenieś czujnik wilgoci i termometr na szczyty, oto około 2 godzinach będziesz wszystko wiedział
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.-Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Polecane Sklepy

HEMP.pl - growboxy, lampy, nawozy do uprawy roślin

Nasiona Marihuany